Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Dom wakacyjny w Karyntii - i na lato, i na zimę

Karyntia
Dowolne daty
2 gości
Karyntia to region w południowej Austrii, który graniczy z
DALSZE INFORMACJE »

Karyntia: Nasze rekomendacje dla Państwa

70 m² Dom
6 2
Geimende Ossiach, Powiat Feldkirchen, Karyntia
4,9 / 5
„Znakomity“
od 6.210 zł
za 1 tydzień
180 m² Dom
8 3
Kirchbach, Gemeinde Kirchbach, Karyntia
4,6 / 5
„Znakomity“
od 2.241 zł
za 1 tydzień
50 m² Apartament
4 1
Obervellach, Gemeinde Obervellach, Karyntia
4,9 / 5
„Znakomity“
od 2.611 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
110 m² Apartament
6 3
Simonhöhe, Gemeinde Sankt Urban, Karyntia
4,9 / 5
„Znakomity“
od 4.584 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
75 m² Apartament
5 2
Hof, Heiligenblut am Großglockner, Karyntia
4,9 / 5
„Znakomity“
od 1.796 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
110 m² Apartament
5 3
Schachnern, Heiligenblut am Großglockner, Karyntia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.459 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Przyjazny zwierzętom
75 m² Apartament
5 2
Zirkitzen, Gemeinde Bad Kleinkirchheim, Karyntia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.814 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
190 m² Dom
12 1
Gräbern, Gemeinde Wolfsberg, Karyntia
4,8 / 5
„Znakomity“
od 3.858 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
35 m² Resort
4 1
Gemeinde Finkenstein am Faaker See, Powiat Villach-Land, Karyntia
4,5 / 4
„Wybitny“
od 2.480 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne oferty

Domki z sauną

Sauna
70 m² Resort
6 2
Wolfsberg, Gemeinde Wolfsberg, Karyntia
4,3 / 4
„Wybitny“
od 1.796 zł
za 1 tydzień
Sauna
35 m² Apartament
4 1
Gemeinde Finkenstein am Faaker See, Powiat Villach-Land, Karyntia
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.489 zł
za 1 tydzień
Sauna
115 m² Resort
8 4
Wolfsberg, Gemeinde Wolfsberg, Karyntia
4,4 / 4
„Wybitny“
od 2.818 zł
za 1 tydzień
Zobacz inne

To sąsiedztwo wywarło niemały wpływ na charakter krainy, zbliżając ją architektonicznie, kulturowo i gastronomicznie do Półwyspu Apenińskiego. Głównym wyróżnikiem regionu jest jednak krajobraz naturalny, będący fantastycznym połączeniem alpejskich wzniesień i malowniczych górskich jezior. W pełni wyposażone domki wakacyjne w Karyntii położone są zwykle na stokach narciarskich lub w kurortach wypoczynkowych nad wodą, choć nie brakuje również apartamentów w miastach urzekających barwnymi lokalnymi targami czy ciekawą historyczną architekturą. Stolicą Karyntii jest Klagenfurt am Wörthersee, liczący 90 tysięcy mieszkańców, i oddalony 300 kilometrów na południowy zachód od Wiednia. Międzynarodowe lotnisko w Klagenfurcie ma bezpośrednie połączenia m.in. z Berlinem, Hamburgiem oraz austriacką stolicą.

Ulubione cele podróży (Karyntia)

Dom wakacyjny w Karyntii dla miłośników białego szaleństwa

Zimą w karynckich Alpach działa 30 ośrodków narciarskich oferujących trasy zjazdowe na wszystkich poziomach zaawansowania. Wynajmując domek wakacyjny w Karyntii, w okresie od grudnia do marca śnieg masz zagwarantowany, a bogato rozwinięta infrastruktura pozwoli Ci spędzać urlop bezpiecznie i wygodnie. Urozmaicony wyjazd na narty gwarantują zwłaszcza tak popularne resorty jak Bad Kleinkirchheim ze 100 kilometrami tras i 24 wyciągami, niezwykle słoneczny Nassfeld z 110 kilometrami tras oraz Heiligenblut słynący ze wspaniałych warunków do jazdy w stylu free ride, a także imponującej kolejki wywożącej narciarzy i snowboardzistów 1500 metrów w górę, na wysokość 2989 m n.p.m. Wielu stałych bywalców przyciąga również Flattach, oferujący łatwy dostęp do infrastruktury narciarskiej lodowca Mölltaler Gletscher sięgającego 3122 m n.p.m. Na miłośników zimowego spokoju czekają z kolei komfortowe noclegi w Karyntii zlokalizowane w kameralnych miejscowościach takich jak Innerkrems czy Arnoldstein.

Wypoczynek na austriackiej riwierze

Ze względu na swoje położenie, region cieszy się bardzo słonecznym klimatem, który w pełni docenić można zwłaszcza latem. Rodzinny dom wakacyjny w Karyntii położony nad jednym z czystych alpejskich jezior to pomysł na połączenie wypoczynku plażowego z aktywną turystyką pieszą i rowerową. Największą popularnością cieszy się mierzące aż 17 kilometrów długości jezioro Wörthersee, będące mekką miłośników sportów wodnych oraz atrakcji takich jak zjeżdżalnie czy jazdy motorówką. Jeśli nie lubisz tłoku i gwaru, wybierz najwyżej położone w regionie jezioro Weissensee, które - choć chłodniejsze - gwarantuje spokój, piękne widoki oraz doskonałe warunki do wędkarstwa. Latem dom wakacyjny w Karyntii może być także bazą wypadową na nurkowanie w pięknych jeziorach Millstätter See o głębokości 141 metrów oraz słynącym ze szmaragdowej wody Ossiacher See. Położone wyżej luksusowe apartamenty w górach sprzyjają trekkingowi po niekończących się trasach, wiodących nie tylko na szczyty, ale także przez malownicze łąki i zielone doliny poprzecinane górskimi strumieniami.

Poznaj wszystkie smaki Karyntii

Nocleg w Karyntii warto połączyć ze zwiedzaniem barwnej stolicy regionu. Klagenfurt am Wörthersee słynie z pałacowych hoteli i zabytkowego starego miasta, a także ciekawych muzeów poświęconych lokalnej kulturze. Miłośnikom architektury można również polecić miasto Villach z romantycznymi ruinami zamku Landskron oraz ukrytą w górach średniowieczną twierdzę Hochosterwitz. W każdym zakątku Karyntii czekają także atrakcje kulinarne - tradycyjne chleby, słodkie baby oraz aromatyczne makarony. Jednym słowem, raj dla ciała i duszy!

image-tag