Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty we Frýdku-Místku - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty we Frýdku-Místku - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty we Frýdku-Místku

Frydek-Mistek
Dowolne daty
Goście
W Czechach, w kraju morawsko-śląskim, tuż przy granicy ze Śląskiem Cieszyńskim leży miasteczko powiatowe, Frydek – Mistek. Jest to stosunkowo młoda miejscowość. Powstała jednak z dwóch miasteczek o nieco dłuższej historii.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Willa  Frydek-Mistek
-54%
3 gru - 10 gru
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
100 m² Willa ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Frydek-Mistek, Powiat Frydek-Mistek, Czechy
od 1.458 zł 3.152 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Frydek-Mistek: Nasze rekomendacje dla ciebie

Willa Frydek-Mistek
-54%
5 lis - 12 lis
600 m² Willa ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Frydek-Mistek, Powiat Frydek-Mistek, Czechy
od 1.449 zł 3.133 zł
za noc
Apartament Frydek-Mistek
-24%
14 paź - 21 paź
290 m² Apartament ∙ 12 gości ∙ 4 sypialnie
Frydek-Mistek, Powiat Frydek-Mistek, Czechy
od 804 zł 1.054 zł
za noc
Willa Frydek-Mistek
-42%
8 paź - 15 paź
105 m² Willa ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Frydek-Mistek, Powiat Frydek-Mistek, Czechy
od 1.263 zł 2.165 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Frýdek-Místek domki letniskowe - takie wakacje pozostaną na długo w Państwa pamięci

W latach 40 XX w połączono dwie historyczne miejscowości – Frydek i Mistek. Pierwotnie obydwa miasta wznosiły się po  przeciwnych brzegach Ostrawy. Spędzając czas w domki letniskowe Frýdek-Místek czy nawet apartamenty frýdek-místek będziecie się mogli Państwo przekonać, że chociaż liczne powodzie, które nawiedzały obydwa miasta to nie przeszkodziło im to przetrwać. Nie ma tutaj dzisiaj śladu po żadnych zniszczeniach. Bogata historia miasta i liczne obiekty kulturalne zapewnią Państwu niezapomniane wakacje. Dla tych z Państwa którzy chcą poszerzyć własny horyzont alternatywą proponowaną przez nas są: urlop Dannäs pokoje Felsőtárkány wypoczynek Sárospatak

Kwatery Frýdek-Místek to bogata historia miasta i liczne obiekty kulturalne

Każde miasto posiada zabytki, bez zobaczenia, których trudno wyobrazić sobie wakacje. Zatrzymując się w domki letniskowe frýdek-místek albo apartamenty frýdek-místek, przekonacie się, że i tutaj są takie miejsca. Takim obiektem jest zamek, zwany Frydkiem. Na początku XIV w, na życzenie księcia cieszyńskiego, Kazimierza I wzniesioną tą twierdzę. Pierwotnie otaczała ją fosa, jednak pod koniec XVII wieku została bezpowrotnie zasypana. Początkowo budowla miała charakter gotycki, jednak przez wieki zmieniała właścicieli, którzy przebudowywali twierdzę wedle swego życzenia. Dzisiaj ma kształt już barokowo-renesansowy. Na terenie zamku znajduje się także kaplica św. Barbary. Obecnie w twierdzy można zwiedzać Muzeum Beskid i zebrane tam zbiory etnograficzne. Warto zaplanować także wycieczkę do okolicznego Zlina. Z propozycji przedstawionych przez nas Państwa zainteresowanie wzbudzić mogą także:

Tak jak Frydek ma warte uwagi zabytki, tak i Mistek jest godny zobaczenia. Słynnym jest Kościół śś. Jana i Pawła. Rokokowa budowla, ma plan krzyża. Następnym z kościołów jest kościół św. Jakuba. Ponieważ powstał w XIII wieku posiadał znamiona gotyku, później jednak, na przełomie XVII i XVIII w przebudowano go na styl barokowy. Na budynkach sakralnych nie kończcie Państwo zwiedzania. Przed powrotem do apartamenty Frýdek-Místek warto odwiedzić jeszcze kilka miejsc. Jednym z nich jest cmentarz żydowski z 1882 roku i rynek z zespołem kamienic w stylu późnego renesansu.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup we Frýdku-Místku. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 2 gości.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag