Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Jesioniku - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Jesioniku - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Jesioniku

Powiat Jesionik
Dowolne daty
Goście
Jesenik to miasto na północy Czech nad rzekami Starzycz i Biała. Leży ono pomiędzy Wysokim Jesionikiem i Gór Złotych. Pierwsze wzmianki pisane o Jeseniku pochodzą z 1267r., kiedy to otrzymał on prawa miejskie.
DALSZE INFORMACJE »

Apartamenty i domy z kuchnią

Apartament  Horní Lipová
-20%
27 sie - 3 wrz
Kuchnia
47 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Horní Lipová, Lipová-lázně, Powiat Jesionik
od 343 zł 428 zł
za noc
Domek w stylu alpejskim  Česká Ves
-48%
1 wrz - 8 wrz
Kuchnia
90 m² Domek w stylu alpejskim ∙ 13 gości ∙ 1 sypialnia
Česká Ves, Powiat Jesionik, Czechy
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 517 zł 1.000 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z kominkiem

Domek w stylu alpejskim  Česká Ves
-57%
1 wrz - 8 wrz
Kominek
140 m² Domek w stylu alpejskim ∙ 16 gości ∙ 1 sypialnia
Česká Ves, Powiat Jesionik, Czechy
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 532 zł 1.250 zł
za noc
Sprawdź inne

Powiat Jesionik: Nasze rekomendacje dla ciebie

Domek w stylu alpejskim Česká Ves
-56%
26 sie - 2 wrz
90 m² Domek w stylu alpejskim ∙ 13 gości ∙ 1 sypialnia
Česká Ves, Powiat Jesionik, Czechy
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 444 zł 1.000 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Jesioniku?

Apartamenty Jesenik – wspaniały pobyt w uzdrowisku

Krótko przed tym pierwsi osadnicy nazwali to miejsce Frywaldowem (od niemieckiego frei vom Walde – wolny od lasów) i poszukiwali na okolicznych terenach rud metali. Z zapisów historycznych wiemy, że w mieście było w tamtych czasach kilkanaście kuźni, które sprzedawały swoje wyroby do Anglii. Po wykorzystaniu okolicznych rud mieszkańcy przerzucili się na produkcję płócien, które podobnie jak wyroby żelazne były eksportowane. O rzemieślniczym charakterze miasta świadczy wiele odznaczeń jakie nadały mu cechy rzemieślnicze na przełomie XVI i XVII w. W 1822 r. w Jeseniku powstał pierwszy na świecie zakład wodoleczniczy, którym został założony przez Vincenza Priessnitza. Już w 1826 do Jesenika przybyli pierwsi kuracjusze. Uzdrowisko przez cały czas było rozbudowywane i aktualnie jest w stanie leczyć 12 tyś kuracjuszy na raz. Lecznicze właściwości wody pozwalają na leczenie chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, układu krwionośnego oraz systemu nerwowego i nerwów wegetatywnych. Domki wakacyjne Jesenik zapewniają państwu pełen komfort podczas turnusu w uzdrowisku lub wycieczek po pobliskich górach. Jeżeli mają państwo ochotę na kolejne pobyty w miejscowościach uzdrowiskowych, to polecamy nasze apartamenty w Polsce: Nałęczów, Polanica Zdrój, Międzyzdroje oraz Szczawnica lub na Węgrzech: Eger lub Hajduszloboszlo.

Apartament w Jeseniku – przepis na wymarzony odpoczynek

W Jeseniku znajdziecie państwo kilka ciekawych zabytków architektury: wspaniały ratusz z wieżą, dwa kościoły: katolicki i protestancki oraz zamek księcia biskupa wrocławskiego. Także budynki uzdrowiska są wspaniałymi zabytkami, które warto zobaczyć będąc w uzdrowisku. Amatorzy turystyki górskiej powinni wybrać na wycieczkę po paśmie Wysoki Jesenik, a także wejść na szczyt górujący nad miastem – Zlaty Chlum. Znajduje się tam wieża widokowa zbudowana w latach 1898-1899. 26-metrowa wieża zapewnia wspaniały widok na Jesenik i okolicę. Obok wieży znajdowało się również schronisko, które spłonęło w 1955 r. Na szczycie wybudowano niedawno budynek, w którym znajduje się bufet i miejsca dla turystów. W zimie amatorzy śnieżnego szaleństwa znajdą w bliższej i dalszej okolicy Jesenika ponad 45 wyciągów i 30 km. tras zjazdowych. Przy okazji urlopu warto zaplanować również wakacje w historycznym Ołomuńcu czy w znajdujących się w pobliżu Hanusovicach. Domki wakacyjne Jesenik pozwolą państwu cieszyć się pięknem Beskidu Wschodniego.
 

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Jesioniku?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami w Jesioniku są apartamenty oraz domek w stylu alpejskim. Wyszukujemy spośród ponad 15 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi w Jesioniku?

Z Casamundo w Jesioniku znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 305 zł za noc. Możesz spodziewać się, że apartamenty (34 m²) i domek w stylu alpejskim (83 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Jesioniku. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag