Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kraju Południowomorawskim - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kraju Południowomorawskim - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kraju Południowomorawskim

Kraj południowomorawski
Dowolne daty
Goście
Południowe Morawy to region Czech położony tuż przy granicy z Austrią, między Wysoczyzną a Zlinem, ok. 200 kilometrów na południowy wschód od Pragi.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Apartament  Brno-střed
-40%
20 sty - 27 sty
wifi
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Brno-střed, Brno, Kraj południowomorawski
od 429 zł 717 zł
za noc
Apartament  Brno-střed
-52%
10 sty - 17 sty
wifi
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Brno-střed, Brno, Kraj południowomorawski
od 527 zł 1.097 zł
za noc
Agroturystyka  Horní Věstonice
wifi
72 m² Agroturystyka ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Horní Věstonice, Powiat Brzecław, Kraj południowomorawski
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 494 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z kominkiem

Dom  Ruprechtov
-17%
11 maj - 18 maj
Kominek
104 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Ruprechtov, Powiat Vyškov, Kraj południowomorawski
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 755 zł 905 zł
za noc
Dom  Ruprechtov
-17%
11 maj - 18 maj
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Kominek
104 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Ruprechtov, Powiat Vyškov, Kraj południowomorawski
od 832 zł 998 zł
za noc
Sprawdź inne

Domy wakacyjne z ogrodem

Dom  Dolní Bojanovice
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Ogród
45 m² Dom ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Dolní Bojanovice, Powiat Hodonín, Kraj południowomorawski
od 389 zł
za noc
Agroturystyka  Milovice
-23%
9 mar - 16 mar
Ogród
80 m² Agroturystyka ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Milovice, Powiat Brzecław, Kraj południowomorawski
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 494 zł 644 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Kraj południowomorawski: Nasze rekomendacje dla ciebie

Kraj południowomorawski: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 118 zł za noc

Dom Milovice
-23%
9 mar - 16 mar
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
80 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Milovice, Powiat Brzecław, Kraj południowomorawski
od 545 zł 710 zł
za noc
Dom Dolní Bojanovice
45 m² Dom ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Dolní Bojanovice, Powiat Hodonín, Kraj południowomorawski
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 353 zł
za noc
Apartament Valtice
25 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Valtice, Powiat Brzecław, Kraj południowomorawski
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 362 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Kraju Południowomorawskim to pomysł na urlop bez nudy

Tutejszy klimat należy do najprzyjemniejszych w całym kraju - wiosna przychodzi wcześnie, a jesień do późna urzeka ciepłem i kolorami, rozciągając sezon turystyczny od kwietnia do października. Głównym miastem regionu jest Brno, gwarna uniwersytecka metropolia, buzująca bogatym życiem kawiarniano-kulturalnym. Apartamenty w centrum miasta pozwalają najlepiej zaznajomić się z jego urokami, zwłaszcza, jeśli nieobce są ci rozrywki wieczorowe. Im dalej na południe od Brna, tym więcej przyrody i małych, sielskich miejscowości o typowym morawskim charakterze. Domki wakacyjne w Kraju Południowomorawskim skoncetrowane są głównie w pasie przygranicznym, zapewniając łatwy dostęp do największych atrakcji regionu.

W sąsiedztwie pałacu - dom wakacyjny w Kraju Południowomorawskim

Największą atrakcją turystyczną Południowych Moraw jest liczący prawie 300 km2 zespół parkowo-pałacowy Lednice-Valtice, położony prawie 60 kilometrów na południe od Brna. Objęty ochroną jako zabytek przyrodniczo-kulturalny, od 1996 roku figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wynajmując domek wakacyjny w Kraju Południowomorawskim, możesz wybrać obiekt leżący bezpośrednio w ramach tego monumentalnego kompleksu, zbudowanego na przełomie XVIII i XIX wieku przez książęcy ród Lichtensteinów. Największą perełką obszaru jest miasto Lednice na Morave, w którym znajduje się fantastycznie odrestaurowany pałac oraz imponujące ogrody. Wiodą one wzdłuż malowniczych stawów i lasów do takich niespodzianek architektonicznych jak Minaret, Świątynia Apolla, Zameczek Łowiecki czy Akwedukt. Niemniej urocze są Valtice z dumnym barokowym zamkiem i imponująco zaaranżowanym XVIII-wiecznym parkiem.

Wakacje z winem i piwem

W podziemiach Valtickiego zamku znajduje się Czeski Salon Win, gdzie można wypróbować najlepszych morawskich specjałów. Bo też każdy dom wakacyjny w Kraju Południowomorawskim położony jest w niedalekim sąsiedztwie winnic, które nie tylko produkują trunki światowej renomy, ale również zapraszają podróżnych na degustacje. Stolicą wina jest piękne miasto Mikulov, które co roku na początku września przyciąga tłumy miłośników wina sauvignon (i nie tylko) na trzydniowe święto winobrania. W ciągu całego roku komfortowe, w pełni wyposażone zakwaterowanie w okolicach Mikulova, Valtic i Velkych Pavlovic umożliwia rozkoszowanie się wybitnymi lokalnym odmianami wina, takimi jak Palava, Aurelius czy Hibernal. A kto nad wino przedkłada chmielowe napoje z pianką, również nie będzie rozczarowany. Jak w całych Czechach, nocleg w Kraju Południowomorawskim stwarza dziesiątki okazji do degustacji piwa, zarówno z małych, niezależnych browarów, jak i od renomowanych czeskich producentów.

Noclegi w Kraju Południowomorawskim dla aktywnych turystów

Winnice, gospody z klasyczną czeską kuchnią i zabytki architektoniczne najlepiej jest zwiedzać na dwóch kółkach - cały region poprzecinany jest setkami kilometrów doskonale oznaczonych ścieżek rowerowych, które prowadzą od drzwi do drzwi. Wakacje rowerowe można również połączyć z pieszą turystyką. 30 kilometrów na północ od Brna znajduje się unikalny na skalę europejską kompleks jaskiń krasowych, z najgłębszą na kontynencie zapadliną Macocha, która można zwiedzać podziemną łodzią. Dom wakacyjny w Kraju Południowomorawskim może być także znakomitą bazą wypadową do najnowocześniejszego w Czechach Aqualandu Moravia szczycącego się 12 basenami i 20 zjeżdżalniami, na skalną wspinaczkę w Morawskim Krasie oraz na wycieczki konne oferowane przez liczne lokalne stadniny. Jedno jest pewne - na wakacjach w Kraju Południowomorawskim nikt nie ma prawa się nudzić!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Kraju Południowomorawskim?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Kraju Południowomorawskim są apartamenty i bed & breakfast. Dzięki ponad 30 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Kraju Południowomorawskim?

Wyszukując zakwaterowanie w Kraju Południowomorawskim z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 118 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: apartamenty - 43 m², a bed & breakfast - 39 m².

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Kraju Południowomorawskim?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Kraju Południowomorawskim. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 523 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Kraju Południowomorawskim. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Kraju Południowomorawskim?

Kierunki podróży w Kraju Południowomorawskim

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag