Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Brnie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Brnie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Brnie

Brno
Dowolne daty
Goście
Choć początki Brna sięgają epoki brązu, to miasto na dobre rozwinęło się w pierwszych wiekach średniowiecza. Brno szybko się stało miastem o wielkim znaczeniu militarnym i handlowym. Dziś można podziwiać pozostałości po tamtych czasach.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Dom  Brno
wifi
104 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Brno, Brno-City District, Czechy
od 773 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Brno: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Brno
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Brno, Brno-City District, Czechy
od 671 zł
za noc
Apartament Brno
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Brno, Brno-City District, Czechy
od 578 zł
za noc
Apartament Brno
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Brno, Brno-City District, Czechy
od 791 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Brnie - stolicy Moraw

Chyba najbardziej znanym z nich jest zamek i twierdza Špilberk. Zabytek pochodzi prawdopodobnie z XIII wieku, choć był oczywiście wielokrotnie przebudowywany. Można zwiedzać na zamku ekspozycje muzealne, ale też kazamaty, czyli lochy pod zamkiem oraz wspiąć się na wieżę widokową. Ze względu na bliskość Czech, Brno może być świetnym pomysłem na krótkie wakacje.

Dom wakacyjny w Brnie - dlaczego warto wynająć go na urlop?

Oczywiście Brno to nie tylko zamek Špilberk. Największe miasto Moraw ma wiele innych atrakcji - warto zobaczyć na przykład katakumby kościoła św. Jakuba, w którym spoczywają szczątki 50 tysięcy ludzi. To prawdopodobnie drugie największe katakumby Europy - zaraz po paryskich. Można przejść się również rozległymi podziemnymi tunelami, które mieszczą się pod starym miastem. Zresztą sama starówka w Brnie także jest bardzo ciekawa. Składają się na nią właściwie dwa rynki o podobnej wielkości - Zelný Trh oraz Náměstí Svobody. Inne warte uwagi obiekty to między innymi katedra św. Piotra i Pawła, klasztor Minorytów z XVII wieku oraz modernistyczna willa Tugendhatów, która w 2002 roku została wpisana na listę UNESCO. Można też wykorzystać nocleg w Brnie, aby zobaczyć dwa najpopularniejsze muzea w mieście - Muzeum Moraw oraz Muzeum Techniczne. Nietrudno znaleźć komfortowy dom wakacyjny w Brnie, jak i mniejsze apartamenty w mieście. Brno spodoba się nie tylko małżeństwom i ludziom uwielbiającym zwiedzanie. To przede wszystkim interesujące miejsce dla młodych ludzi. Jest to w dużej mierze akademickie miasto, więc nie brakuje w nim klubów, barów i galerii. Na ulicach panuje natomiast zazwyczaj dość swobodna atmosfera.

Wakacje w Brnie - nie tylko zwiedzanie

Drugie miasto Czech potrafi zaskoczyć. Choć nie jest to stolica, to jest tam wiele ważnych urzędów i instytucji o znaczeniu krajowym, na przykład sąd konstytucyjny i Sąd Najwyższy. W Brnie znajduje się też AZ Tower - najwyższy budynek w Czechach. Zaskoczenie może przyjść też w miejscowych sklepach czy restauracjach - Czechy to zdecydowanie kraj piwa, ale w Brnie dużo łatwiej jest dostać morawskie wina. Domki wakacyjne w Brnie można wykorzystać nie tylko po to, by zwiedzić miasto. Dużą atrakcją dla miłośników motoryzacji jest na przykład Masarykův Okruh - tor wyścigowy, używany przede wszystkim podczas wyścigów motocyklowych i samochodowych. Odbywają się tam etapy tak prestiżowych imprez jak Auto GP, European Touring Car Cup czy MotoGP. Pobyt w Brnie można też wykorzystać, aby zobaczyć Wiedeń. Austriacka stolica jest oddalona zaledwie o około 130 kilometry od drugiego co do wielkości miasta Czech. Przede wszystkim jednak wynajęcie domu wakacyjnego w Brnie stanie się także doskonałym pretekstem do zwiedzania Moraw. To kraina pełna małych, zabytkowych miasteczek, imponujących zamków, sporych jaskiń oraz lekko górzystych krajobrazów. Zresztą samo Brno jest położone stosunkowo wysoko - na poziomie nawet 425 metrów n.p.m. Domek wakacyjny w Brnie to więc świetny sposób, aby poznać wszystkie atrakcje tego ciągle stosunkowo mało znanego w Polsce miasta, a także zobaczyć malownicze bliższe i dalsze okolice.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Brnie?

Apartamenty i bed & breakfast to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Brnie. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Brnie?

Z Casamundo w Brnie znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 549 zł za noc. Możesz spodziewać się, że apartamenty (49 m²) i bed & breakfast (30 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Brnie. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag