Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Saimaa - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Saimaa - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Saimaa

Saimaa
Dowolne daty
Goście
Poszukujecie czegoś zupełnie odmiennego? Swoim urokiem tysiąca jezior zaprasza was w swe progi Finlandia. Wrażenia jakie przywieziecie z podróży na długo jeszcze pozostaną w waszej głowie i sercu. W południowo-wschodniej części kraju rozciąga się system 120 jezior- Saimaa. Największym z nich jest Iso Saimaa liczące 1700 km2 .
DALSZE INFORMACJE »

Domki z sauną

Kurort Sauna Taipalsaari
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Sauna
45 m² Kurort
5 2
Taipalsaari, Lappeenranta, Finlandia
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 421 zł
za noc
Bed & Breakfast Sauna Ruokolahti
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Sauna
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi i widokiem na jezioro
2 1
Ruokolahti, Imatra, Finlandia
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 1.673 zł
za noc
Zobacz inne

Saimaa: Nasze rekomendacje dla ciebie

Kurort Taipalsaari
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Dom wakacyjny
5 2
Taipalsaari, Lappeenranta, Finlandia
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 424 zł
za noc
Bed & Breakfast Ruokolahti
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Bungalow z patiem
2 1
Ruokolahti, Imatra, Finlandia
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 1.684 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domki wakacyjne Jeziora Saimaa - Finlandia zaprasza!

Apartamenty Jeziora Saimaa będą fantastyczną scenerią i dopełnieniem urlopu w Finlandii. Są one bowiem funkcjonale, komfortowe i oczywiście przytulne. Po dniu żeglowania warto będzie się zrelaksować wyciągając nogi przed kominkiem.
Ta wspaniała sieć jezior powstała podczas ostatniego zlodowacenia, w wyniku działania kontynentalnej pokrywy lodowej. Połączona jest ona poprzez Kanał Saimiański z Zatoką Fińską i poprzez rzekę Vuoksi z jeziorem Ładoga. Posiada także najdłuższą na świecie linię brzegową. Głównymi miastami nad Saimaa są: Tampere, Lappeenranta, Mikkeli, Karelien i Jyväskylä i łącznie około sześćdziesiąt portów, których system wykorzystywany jest przede wszystkim do spławu drewna.

Minä rakastan Suomea - niezapomniane wakacje w krainie jezior Saimaa

Najsłynniejszym miastem, gdzie warto zarezerwować domki wakacyjne nad jeziorem Saimaa jest Tampere. Tu znajduje się główna siedziba firmy Nokia, dzięki której miasto stało się popularne. Warto zwiedzić wspaniały kościół z 1140 roku i ratusz miejski z roku 1890. Ciekawym i zaskakującym budynkiem jest Muzeum Lenina, który jest jedynym takim obiektem poza terenami byłego Związku Radzieckiego.
Finlandia jest krajem białych nocy. Do niepowtarzalnych zjawisk należy także Zorza Polarna, powstająca na skutek aktywności magnetycznej słońca. Widok jezior i kolorowego nieba będzie niezapomnianym przeżyciem. Apartament Jeziora Saimaa zarezerwowany w okresie ferii zimowych będą idealną formą noclegową.
 

image-tag