Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Dom wakacyjny na Peloponezie – poczuj ducha historii i odkryj dziedzictwo starożytnej Grecji

Peloponez
Dowolne daty
2 gości
Peloponez to synonim starożytnej historii, którą wciąż można poczuć w namacalnej formie. Półwysep stanowi część Bałkanów i otoczony jest Morzem Egejskim oraz Jońskim. Dom wakacyjny na Peloponezie stanowi prawdziwą gratkę dla wielbicieli wspinaczki w otoczeniu majestatycznych widoków i wszechobecnej historii.
DALSZE INFORMACJE »

Peloponez: Nasze rekomendacje dla Państwa

35 m² Apartament
4 1
Lefktro, Ditiki Mani, Region Peloponez
4,6 / 5
„Znakomity“
od 1.345 zł
za 1 tydzień
195 m² Apartament
6 2
Sykia, Xilokastro, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.547 zł
za 1 tydzień
200 m² Dom
5 3
Kiparissia, Trifilia, Region Peloponez
4,9 / 5
„Znakomity“
od 4.438 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
250 m² Dom
6 3
Pylos, Pilos Nestor, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 10.454 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
Dom
5 2
Ermioni, Ermionida, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.972 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
62 m² Dom
6 1
Thermisia, Ermioni, Region Peloponez
4,0 / 3
„Bardzo dobry“
od 1.315 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Obiekty z basenem

Basen
80 m² Dom
5 3
Paralio Astros, Voria Kinouria, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.973 zł
za 1 tydzień
Basen
45 m² Dom
5 1
Woria Kinuria, Arkadia, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 2.151 zł
za 1 tydzień
Basen
Dom
6 1
Paralio Astros, Voria Kinouria, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 3.137 zł
za 1 tydzień
Zobacz inne

Noclegi z kominkiem

Kominek
75 m² Dom
4 2
Kato Almiri, Saronikos, Region Peloponez
4,9 / 5
„Znakomity“
od 2.629 zł
za 1 tydzień
Kominek
146 m² Dom
8 4
Agios Ioannis, Kranidi, Region Peloponez
5,0 / 5
„Znakomity“
od 27.150 zł
za 1 tydzień
Kominek
120 m² Dom
6 2
Githio, Anatoliki Mani, Region Peloponez
4,0 / 3
„Bardzo dobry“
od 2.330 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Region ten jest bowiem silnie pofałdowany i obfituje w imponujące wąwozy. Nie brakuje tam także okazałych szczytów – najwyższy, Tajget, ma prawie 2500 metrów n.p.m. wysokości. Bez względu na to, czy lubisz zwiedzanie zabytków, czy preferujesz wypoczynek na łonie natury, noclegi na Peloponezie to świetny pomysł na niezapomniany urlop w Grecji.

Ulubione cele podróży (Peloponez)

Dom wakacyjny na Peloponezie – niesamowita przeszłość na wyciągnięcie ręki

Dom wakacyjny na Peloponezie to znakomita okazja, by zobaczyć Korynt wraz z licznymi zabytkami i imponującym Kanałem Korynckim. Wybierz się na rejs po akwenie, by podziwiać wysokie, kamienne ściany otaczające kanał. Podczas pobytu w tym historycznym mieście odwiedź też dorycką świątynię Apolla wzniesioną w VI wieku p.n.e. – to serce starożytnego miasta, które robi naprawdę duże wrażenie. Nocleg na Peloponezie w okolicach Koryntu to także sprzyjająca okazja, by na własne oczy zobaczyć Akrokorynt, czyli wzgórze, na którym w zamierzchłych czasach znajdowała się świątynia Afrodyty. Jeśli wybrałeś zakwaterowanie na Peloponezie, wpisz w wakacyjny grafik również wizytę w bizantyńskim mieście Mistria. W pełni zachowała się tam stara architektura i próżno szukać nowej zabudowy. Niepowtarzalną atmosferę dopełniają gaje oliwne i monumentalny Pałac Despotów. Wycieczkę do Mistrii można z powodzeniem porównać do podróży w czasie! Starożytna Grecja nierozerwalnie kojarzy się też ze sztuką i teatrem. Decydując się na domek wakacyjny na Peloponezie, nie możesz więc odmówić sobie wizyty w Epidauros. To miejscowość, w której znajduje się największy na półwyspie teatr. Pod względem ilości miejsc obiekt może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi arenami piłkarskimi. Teatr w Epidauros może bowiem pomieścić aż 14 tysięcy widzów. Jego ogromnym atutem jest także znakomita akustyka, z której słynęła grecka architektura.

Wakacje na Peloponezie – odkryj miejsca znane z podręczników historii

Zarezerwowałeś apartament wakacyjny na Peloponezie i zastanawiasz się, co jeszcze warto zobaczyć na półwyspie? Z całą pewnością wycieczka w ten rejon Grecji nie mogłaby obejść się bez odwiedzenia Sparty. Chociaż nie zachowały się budowle z okresu świetności tej krainy, warto zaplanować wycieczkę do tego miasta, by zobaczyć popiersie Leonidasa oraz świątynię Ateny. Sparta to jedno z wielu miejsc w tym regionie, które pojawiają się w podręcznikach historii. Apartamenty na Peloponezie to także szansa, by poczuć ducha starożytnych igrzysk olimpijskich. Na półwyspie leży bowiem Olimpia, w której niegdyś znajdowała się słynna arena. Obecnie można zobaczyć jej ruiny, które zapierają dech w piersiach!

Beztroski relaks na słonecznych plażach

Kwatery na Peloponezie są również chętnie wybierane przez miłośników kąpieli morskich i słonecznych, którzy planują ciekawe wakacje nad morzem. Półwysep obfituje w malownicze plaże, na których zawsze można spodziewać się słonecznej pogody. Chcesz w pełni cieszyć się możliwością wypoczynku nad wodą? Wybierz dom wakacyjny na Peloponezie w jednym ze znanych kurortów. Z pięknych plaż słyną między innymi takie miejscowości jak Lontra Kilonia czy Tolo. Domki wakacyjne na Peloponezie stanowią również dobrą okazję, by skosztować lokalnych specjałów takich jak pilaw czy regionalny omlet. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dom wakacyjny na Peloponezie ze względu na liczne zabytki, czy skuszą Cię wspaniałe plaże, urlop w tym regionie Grecji z pewnością będzie udany!

image-tag