Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Apartamenty Wyspa Folegandros i domki letniskowe Wyspa Folegandros – niezapomniane wczasy

Wyspa Folegandros
Dowolne daty
2 gości
Czy zastanawialiście się nad tegorocznymi wakacjami? Gdzie chcecie wybrać się w tym roku? Interesują was bardziej rejony skaliste i piesze wędrówki po górach czy bardziej wylegiwanie się na plaży? Dla miłośników gór proponujemy urlop w województwie podkarpackim.
DALSZE INFORMACJE »

Podążających za ciepłem, piaskiem i krystalicznie czystą wodą zapraszamy na wakacje na wyspę Drvenik Mali, na wyspę Vis czy też na urlop na Gran Canarię w Hiszpanii. Inną, oryginalną i fantastyczną alternatywą będzie domek letniskowy wyspa Folegandros czy apartament wyspa Folegandros.

 

Folegandros charakteryzuje się skalistym wybrzeżem i bujną zieloną roślinnością. Klify jakie będziecie mogli podziwiać w drodze na wyspę będą niezapomnianym wrażeniem. Na jednym z nich zbudowana jest stolica wyspy – Chora. Takie widoki spotyka się rzadko. Przypomina to troche przyrodę jaką będziecie mogli podziwiać na wakacjach w Iralndii Północnej tylko tym razem w promieniach greckiego słońca. Wyspa Folegandros należy wraz z Ios, Santoryn i Sikinos do południowej części archipelagu Cykladów. Domki letniskowe wyspa Folegandros czy apartamenty wyspa Folegandros usytuowane są między innymi w pięknym portowym mieście Karavostatis. Będąc na tej malowniczej wyspie warto przejechać się do miejscowości Ano Meira gdzie mieści się Muzeum Lokalnego Folkloru. Polecamy Państwu również nasze wspaniałe domki letniskowe i apartamenty w Polsce: Szczytno, Koronowo, Skawina, Licheń Stary, Tyniec lub Ciechanowiec.

Wakacje na wyspie Folegandros - poznajcie piękno greckiej kultury


To co czeka was na wakacjach na Folegandrosie to oczywiście możliwość uprawiania sportów wodnych. Podczas rejsu dookoła wyspy warto zatrzymać się na chwilę by popływać w jednej z malowniczych zatoczek. Konieczenie musicie również wybrać się do „złotej jaskini” Chrysospilia. Tutaj zachwycą was wspaniałe twory natury w postaci stalaktytów i stalagmitów. Wracjając do stolicy Folegandros – Chory należy dodać, że brak tu zupełnie ruchu ulicznego. W mieście znajdują się piękne kościółki o charakterystycznych dla regionu białych ścianach. W starej dzielnicy kastro będziecie mogli skosztować greckich smakołyków. Po całodziennym zwiedzaniu przyjemnie będzie posilić się oliwkami i serem i orzeźwić frappą, czyli zimną, słodką kawą.

 

Wakacje to wspaniała rzecz. Pozwala nam zapomnieć o troskach dnia codziennego. Miejsca wypoczynkowe jakie zazwyczaj wybieramy często uzależnione są od naszego nastroju albo od zdania członków rodziny lub znajomych, którzy się z nami wybierają. Jeżeli jednak mieliście już okazję przebywać na wakacjach w Grecji i tym razem chcecie poznać zupełnie inne rejony europejskie, to możemy wam zaproponować:

image-tag