Kos is one of the most touristic islands in Greece. This is partly due to its long beaches. In this photo is the beach of Kefalos to the south side of the island. base64Hash Kos is one of the most touristic islands in Greece. This is partly due to its long beaches. In this photo is the beach of Kefalos to the south side of the island.

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Mandráki

Mandraki
Dowolne daty
Goście
Mandraki
Dowolne daty
Goście
Mandráki to największa miejscowość znajdująca się na północno-zachodnim krańcu wyspy Nisyros. Wulkaniczne tereny i czyste wody Morza Śródziemnomorskiego zapewniają przepiękne widoki.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Wypad z futrzakiem: zarezerwuj nocleg w lokalizacji Mandraki przyjazny zwierzętom – zaplanuj najbliższy wypad!

Apartament Przyjazny zwierzętom Mandraki
4 lis - 11 lis
470 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
5.0
„Znakomity“ (1 ocena)
Mandraki, Nisiros, Grecja
Rozpocznij rezerwację
Sprawdź inne oferty

Domek letniskowy Mandráki to gwarancja wypoczynku w ciszy i spokoju

Dawne erupcje uśpionego wulkanu Nisyroksem sprawiły, że ziemia jest tu bardzo żyzna, dlatego wioska jest typowo rolnicza, z centralnym placykiem, niskimi domkami w pastelowych barwach i malowniczymi, wąskimi uliczkami. Komfortowe apartamenty Mandráki oraz nowoczesne domki letniskowe Mandráki oferują wygodne kwatery dla wszystkich, przybywających tu turystów. Śródziemnomorski klimat, łagodna bryza od morza i niewielka, skalista, czarna plaża to fantastyczne warunki do wypoczynku w ciszy i spokoju. Najłatwiej dostać się tu drogą morską, choć na wyspie jest także lądowisko.

Wczasy w Mandráki – to prawdziwy relaks


Mandráki to niezwykłe miejsce, w którym historia przeplata się ze współczesnością. Największą atrakcją są ruiny starego zamku, znajdujące się na wzgórzu we wschodniej części wsi. Wiodący tu szlak jest świetnie oznaczony, choć droga nie jest łatwa. Wspinanie się po schodach jest dość męczące, ale warto trochę się wysilić, gdyż po drodze można zwiedzić Muzeum, w którym prezentowane są różne przedmioty związane z życiem dawnych mieszkańców wyspy. Po pokonaniu 81 schodów można zauważyć pierwsze fragmenty murów obronnych. Piękne widoki na morze oraz możliwość wypoczynku w takich ośrodkach jak apartamenty Mandráki i domki letniskowe Mandráki wynagradzają trud wędrówki. W środku zamku znajduje się opuszczony klasztor Panagia Spiliani, którego kaplica została zbudowana w niewielkiej grocie, dzięki czemu panuje tam przyjemna, chłodna temperatura. W Mandráki znajdują się także przepiękne kościoły – Najświętszej Marii Panny i Michała Archanioła, w których podziwiać można wspaniałe obrazy.

Wyspa Nisyros jest naprawdę niewielka, toteż z Mandráki wszędzie jest blisko. Warto przede wszystkim wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę jednym z wielu szlaków turystycznych i zajrzeć do krateru wulkanu w centralnej części wyspy. Wspaniałe krajobrazy i możliwość uprawiania wspinaczki to przygoda, którą warto przeżyć. Wynajmując apartament w Mandráki lub domek letniskowy w Mandráki koniecznie trzeba także zwiedzić pozostałe miejscowości na wyspie, a przede wszystkim leżącą na obrzeżach wulkanu Nikię. Centrum wioski stanowi plac z czarnych drobnych kamieni, a znajdujący się niedaleko klasztor Agios Ioannis słynie ze starożytnych, ściennych malowideł i pięknych ikon. W portu na Wyspie Nisyros mogą Państwo wyruszyć w dalszą wyprawę. Dlatego polecamy Państwu również domki letniskowe Wyspa Lero i apartamenty Wyspa Tilos. Zapraszamy również na Wyspę Kos, a na niej na wakacje w Kardamina oraz wczasy w Kefalos. Jesteśmy przekonani, że będą to niezapomniane wakacje!

Niezdecydowanym proponujemy również wakacje na Wyspie Mykonos. Zapraszamy na wczasy Agios Ioannis Mykonos, urlop Agios Stefanos oraz wypoczynek Platis Yalos.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag