Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty na Islandii - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty na Islandii - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty na Islandii

Islandia
Dowolne daty
Goście
Choć Islandia jest bardzo oddalona od kontynentalnej Europy, to z roku na rok staje się coraz popularniejsza wśród turystów.
DALSZE INFORMACJE »

Jakie są najpopularniejsze destynacje na Islandii?

Islandia: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Old West Side 4
Apartament
4 2
Old West Side, Rejkiawik, Islandia
od 4.431 zł
za 7 dni
Apartament Old West Side 4
Apartament
4 2
Old West Side, Rejkiawik, Islandia
od 4.717 zł
za 7 dni
Apartament Old West Side 4
Apartament
4 1
Old West Side, Rejkiawik, Islandia
od 4.144 zł
za 7 dni
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z wifi

Nocleg wifi Downtown
wifi
20 m² Nocleg
2 1
Downtown, Park Narodowy Skaftafell, Islandia
od 3.601 zł
za 7 dni
Domek letniskowy wifi Western Region
wifi
11 m² Domek letniskowy
2 1
Western Region, Islandia
od 1.487 zł
za 7 dni
Nocleg wifi Downtown
wifi
Nocleg
4 1
Downtown, Park Narodowy Skaftafell, Islandia
od 4.226 zł
za 7 dni
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Nocleg Kuchnia Vestfirðir
Kuchnia
17 m² Nocleg
3 1
Vestfirðir, Islandia
od 4.071 zł
za 7 dni
Nocleg Kuchnia Selfoss
Kuchnia
17 m² Nocleg
3 1
Selfoss, Southern Region, Islandia
od 2.426 zł
za 7 dni
Nocleg Kuchnia Eastern Region
Kuchnia
Nocleg
2 1
Eastern Region, Islandia
od 2.241 zł
za 7 dni
Zobacz wszystkie oferty

Domki z sauną

Dom wiejski Sauna Northeastern Region
Sauna
10 m² Dom wiejski
2 1
Northeastern Region, Islandia
od 3.746 zł
za 7 dni
Nocleg Sauna Southern Region
Sauna
29 m² Nocleg
3 1
Southern Region, Islandia
od 4.265 zł
za 7 dni
Dom wiejski Sauna Southern Region
Sauna
75 m² Dom wiejski
6 2
Southern Region, Islandia
od 6.786 zł
za 7 dni
Zobacz inne

Dom wakacyjny na Islandii. Wyspa jedyna w swoim rodzaju

Trudno się jednak temu dziwić - niewiele jest miejsc, w których można zarówno chodzić po lodowcach, kąpać się w wodospadach, oglądać wieloryby, podziwiać niesamowite gejzery, jeździć psimi zaprzęgami, ale i bawić się do rana w modnych klubach i barach. Kwatery na Islandii to doskonały pomysł na wakacje życia.

Dom wakacyjny na Islandii. Naturalne wakacje na wyspie

Jeżeli marzą ci się niebanalne wakacje na wyspach, to powinieneś zdecydowanie przemyśleć noclegi na Islandii. Kraj jest prawdziwym rajem dla turystów uwielbiających podziwiać cuda natury. A tych jest na Islandii naprawdę mnóstwo. Na przykład gejzery. Największy w kraju jest Strokkur, który wybucha co kilka minut, a słup wody ma wysokość nawet 30 metrów. Warto zobaczyć także Geysir. Jednak wakacyjne mieszkanie na Islandii warto oczywiście zarezerwować nie tylko dla słynnych gejzerów - znajdziesz tam także przepiękne wodospady, z których najsłynniejszy jest Gullfoss. Ma on dwie kaskady, z których największa mierzy ponad 20 metrów. Najwyższy wodospad na wyspie to jednak 240-metrowy Morsárfoss, który stał się widoczny dopiero w 2007 roku. Także wulkany przyciągają na wyspę turystów. Do najsłynniejszych należy zapewne Hekla. Mierzy ona ponad 1400 metrów n.p.m. i prawie zawsze skrywa się za grubą warstwą chmur. Dlatego też przez wieki Hekla była owiana legendami, a mieszkańcy uznawali wulkan za "wrota piekieł". Miłośnicy fantastyki odwiedzą natomiast z pewnością wulkan Snæfellsjökull. To właśnie w nim rozgrywa się akcja powieści "Podróż do wnętrza Ziemi" Juliusza Verne'a.

Wypoczynek na Islandii. Małe, lecz pasjonujące miasta

Islandia jest dość słabo zaludnionym krajem, więc tamtejsze miasta są jak na europejskie standardy dość kameralne. Stołeczny Reykjavík, również wielki nie jest, natomiast słynie z życia nocnego. Bary i kluby nocne w tym największym mieście Islandii są uznawane za jedne z najlepszych w Europie. W stolicy można znaleźć również wspaniałe zabytki. Dom wakacyjny na Islandii pozwoli na przykład zobaczyć charakterystyczny, górujący nad miastem kościół luterański Hallgrímskirkja. Jego budowa zaczęła się tuż po II wojnie światowej, a zakończyła dopiero w latach 80. XX wieku. Inne ciekawe zabytki to klasycystyczna katedra z XVIII wieku oraz budynek parlamentu Alþingishúsið z końca XIX wieku. Apartamenty w mieście warto wykorzystać, by zobaczyć muzea, na przykład Galerię Narodową, z wystawionymi dziełami Picassa czy Muncha. Jednym z najmłodszych obiektów tego typu jest natomiast Muzeum Morza, które zostało otwarte w 2005 roku. Nocleg na Islandii warto także zarezerwować, aby zobaczyć miasto Akureyri. Mimo że jest położone w północnej części kraju, to ma stosunkowo umiarkowany klimat. Miasto oferuje piękne widoki, ale są tam i świetne muzea, na przykład Muzeum Folkloru czy Muzeum Przyrodnicze. Jeśli wybierasz się na mroźną północ Islandii, dodaj do swojej listy także miasto Húsavík. To jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji wielorybów.

Domy czy apartamenty na Islandii pozwolą obcować z naturą w najczystszym wydaniu i zobaczyć widoki, o jakie trudno gdziekolwiek indziej na świecie. To jednak nie wszystko, bo każdy, kto zdecyduje się na dom wakacyjny na Islandii, będzie mógł zobaczyć piękne zabytki i bawić się w jednej z rozrywkowych stolic świata.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania na Islandii?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania na Islandii są hotele i apartamenty. Dzięki ponad 5.400 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi na Islandii?

Wyszukując zakwaterowanie na Islandii z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 238 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: hotele - 27 m², a apartamenty - 64 m².

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup na Islandii. Przeciętnie hotele są idealne dla 3 gości.

image-tag