Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kownie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kownie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kownie

Okręg kowieński
Dowolne daty
Goście
Kowno to drugie największe miasto Litwy i zarazem najważniejszy ośrodek przemysłowy kraju. Do 1918 roku współczesne dzielnice Aleksota i Poniemoń przynależały do w Królestwa Polskiego. W dwudziestoleciu międzywojennym Kowno pełniło rolę stolicy Litwy, bo Wilno w tym czasie znajdowało się w rękach II Rzeczpospolitej Polskiej.
DALSZE INFORMACJE »

Apartamenty i domy z kuchnią

Nocleg Kuchnia Zielona Góra
-15%
2 wrz - 9 wrz
Kuchnia
Nocleg
2 1
Zielona Góra, Kowno, Okręg kowieński
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 203 zł 239 zł
za noc
Nocleg Kuchnia Zielona Góra
-15%
2 wrz - 9 wrz
Kuchnia
Nocleg
2 1
Zielona Góra, Kowno, Okręg kowieński
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 203 zł 239 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Apartament Przyjazny zwierzętom Wiliampol
-50%
2 wrz - 9 wrz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
50 m² Apartament
4 1
Wiliampol, Kowno, Okręg kowieński
od 289 zł 580 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Okręg kowieński: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Wiliampol
-36%
2 wrz - 9 wrz
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
50 m² Apartament
4 1
Wiliampol, Kowno, Okręg kowieński
od 288 zł 454 zł
za noc
Nocleg Zielona Góra
-15%
2 wrz - 9 wrz
Nocleg
2 1
Zielona Góra, Kowno, Okręg kowieński
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 202 zł 238 zł
za noc
Nocleg Zielona Góra
Nocleg
2 1
Zielona Góra, Kowno, Okręg kowieński
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 202 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Kownie?

Dom wakacyjny w Kownie - poznaj niezwykle złożoną historię miasta

Historia Kowna bywała zawiła, ale żeby lepiej się jej przyjrzeć, warto zarezerwować dom wakacyjny w Kownie. Stąd można również udać się do oddalonego o 100 kilometrów Wilna, dokąd kursuje bezpośredni pociąg. Zanim jednak wybierzemy się poza granice miasta, wybierzmy nocleg w Kownie i poznajmy bliżej jego niesamowite zabytki. Pierwsze wzmianki o zamku w Kownie pochodzą z 1361 roku. Zadaniem fortecy była obrona narodu litewskiego przed Krzyżakami. Wielokrotnie okazywała się jednak nieskuteczna. Obecnie w oryginale zachowane są jedynie ruiny zamku, w którym wielokrotnie przebywał król Władysław Jagiełło. Na szczęście dzięki restauracji zabytku i nadbudowie części murów, można podziwiać go dziś w całości.

Wynajmij dom wakacyjny w Kownie i zobacz jeden z najdłuższych deptaków w Europie

Kowno to miasto stworzone do pieszych przechadzek, idealne na urlop w gronie rodziny lub wypad z przyjaciółmi Warto wziąć to pod uwagę, wybierając miejsca na noclegi w Kownie. Wszak nie bez powodu właśnie tutaj znajduje się jedna z najdłuższych ulic w Europie, które dedykowane są wyłącznie dla ruchu pieszego. Tą ulicą jest Aleja Wolności, czyli Laisvės Alėja. Znajduje się w sercu miasta i łączy kowieńską starówkę z kościołem św. Michała Archanioła na Nowym Mieście. Dziś kościół ten jest siedzibą parafii rzymskokatolickiej, choć wybudowany został w ostatniej dekadzie XIX wieku jako sobór prawosławny. Spacerując od kościoła Aleją Wolności, dojdziemy do starówki, gdzie znajdziemy większość dawnych zabudowań z XVI wieku. Wielu turystów marzy, aby właśnie w okolicy starego miasta znajdował się ich dom wakacyjny w Kownie. W bliskim położeniu rynku możemy zwiedzić między innymi gotycką bazylikę św. Piotra i Pawła czy przepiękny ratusz z charakterystyczną wieżą zegarową. Ponadto znajdziemy tam także odnowione, ceglane kamienice i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Kowna, Dom Perkuna. Kamienica kupiecka w gotyckim stylu to piękny zabytek, którego datę budowy szacuje się na przełom XV i XVI wieku. Kamienica wiele razy zmieniała swoje przeznaczenie - mieściła się tu między innymi kaplica Jezuitów czy teatr dramatyczny, do którego uczęszczał Adam Mickiewicz. Obecnie mieści się tu muzeum naszego narodowego wieszcza.

Spędź urlop w Kownie i spróbuj smaków Litwy

Litwa słynie również z niesamowitej kuchni. Dlatego niezależnie od tego, czy spędzamy dłuższe wczasy, wynajmując domek wakacyjny w Kownie, czy są to krótkie wakacje, musimy spróbować chłodnika litewskiego i kindziuka, czyli tradycyjnej wędliny. Nawet jeśli nasze apartamenty w mieście nie są położone w ścisłym centrum, bez obaw. Od 1965 roku działają tu trolejbusy, które są nie tylko wygodną formą transportu, ale również ogromną atrakcją turystyczną. Podobnie jak znajdujący się za mostem funikular, czyli kolej linowa na Zielonej Górze. Jest to najstarszy funikular na Litwie, który pięknymi, pochodzącymi z 1937 roku wagonami, wjeżdża na wysokość 75 metrów. Z niewysokiego wzgórza rozciąga się piękny widok na panoramę Kowna. To miasto jest bez wątpienia jednym z najciekawszych w Europie. Dlatego warto na kolejny urlop zarezerwować domki wakacyjne w Kownie, aby w pełni poznać jego uroki.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Kownie?

Najczęściej rezerwowanymi obiektami w Kownie są apartamenty oraz domy. Wyszukujemy spośród ponad 15 ofert, aby pomóc Ci znaleźć idealny nocleg na swoją następną podróż.

Ile kosztują noclegi w Kownie?

Ceny w Kownie rozpoczynają się od 126 zł za noc. Warto rozważyć tu apartamenty (43 m²) lub domy (25 m²).

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Kownie?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Kownie. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 438 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Kownie. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

image-tag