Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wilnie - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wilnie - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wilnie

Okręg wileński
Dowolne daty
Goście
Litewska stolica potrafi zauroczyć swoją wyjątkową architekturą kościelną i pałacową, polskimi śladami do dziś widocznymi na każdym kroku czy swoistą mieszanką kultur i narodów, która przez lata zamieszkiwała te tereny. Noclegi w Wilnie to wyjątkowy czas spędzony m.in.
DALSZE INFORMACJE »

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Wilnie?

Okręg wileński: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Senamiestis
33 m² Apartament
2 1
Senamiestis, Wilno, Okręg wileński
od 137 zł
za noc
Nocleg Troki
18 m² Nocleg
4 1
Troki, Okręg wileński, Litwa
od 164 zł
za noc
Apartament Senamiestis
Apartament
3 1
Senamiestis, Wilno, Okręg wileński
od 178 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Apartament Przyjazny zwierzętom Senamiestis
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
60 m² Apartament
4 1
Senamiestis, Wilno, Okręg wileński
od 413 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Noclegi z tarasem

Apartament Balkon/Patio Nowy Świat
Balkon/Patio
32 m² Apartament
3 1
Nowy Świat, Wilno, Okręg wileński
od 187 zł
za noc
Sprawdź inne

Apartament wakacyjny w Wilnie - w samym środku kulturowego tygla

na spacerach po wileńskiej starówce, ulokowanej w wyjątkowo urokliwy sposób w dolinie rzeki Wilii, na tle zalesionych wzgórz.

Apartament wakacyjny w Wilnie - wakacje w poszukiwaniu polskich śladów

Wieloletnia unia polsko-litewska spowodowała, że w Wilnie do dziś zachowały się liczne polskie ślady. Wynajęty apartament wakacyjny w Wilnie pozwoli więc poznać dobrze miasto będące miejscem studiów Adama Mickiewicza, którego utwory okresu romantyzmu przez wieki kształtowały wyobraźnię i poglądy Polaków. Miłośnicy historii i literatury na pewno nie ominą zabytków i symbolicznych miejsc związanych z poetą, takich jak Ostra Brama czy niewielkie Muzeum Adama Mickiewicza, mieszczące się z jego dawnym mieszkaniu w Zaułku Bernardyńskim.

Apartament wakacyjny w Wilnie - poznaj urok litewskiego baroku

Wynajęty dom wakacyjny w Wilnie to możliwość poznania niezwykłej architektury wileńskiej starówki, która zachowała do dzisiaj średniowieczny układ ulic. Tereny Litwy to także możliwość przyjrzenia się charakterystycznej szkole baroku, widocznej w staromiejskiej architekturze. Kościoły i pałace mogą kojarzyć się z osiągnięciami architektury włoskiej, a ich sięgające nieba wysmukłe wieże są już cechą charakterystyczną dla litewskiego stylu. Wśród wileńskich świątyni warto na pewno zobaczyć kościół św. Franciszka i Bernarda, bazylikę archikatedralną, jeden z symboli Wilna - późnogotycki kościół św. Anny oraz kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Godne uwagi są też pałace: Prezydencki, pochodzący z XIV wieku i przebudowywany w renesansie, klasycystyczny pałac Chodkiewiczów i pałac w Werkach. Wielbiciele średniowiecza nie przegapią zaś Baszty Giedymina - to jedyna zachowana wieża z górnego zamku wybudowanego w Wilnie w czasach księcia Witolda, na początku XV wieku.

Nocleg w Wilnie okazją do poznania Litwy

Wynajęty dom wakacyjny w Wilnie umożliwi także bliższe i dalsze podróże po Litwie. O 30 kilometrów stąd oddalona jest miejscowość Trakai z umiejscowionym malowniczo na wyspie pośrodku jeziora Galwa gotyckim zamkiem z czerwonej cegły, którego najstarsze części pochodzą jeszcze w XIV wieku. To jedyna tego typu budowla w Europie Wschodniej. W dawnych czasach Troki były centrum politycznym i militarnym Litwy. Dziś to modna miejscowość wśród mieszkańców Wilna, którzy chętnie przyjeżdżają tutaj na weekendy czy krótkie wakacje. A te nie byłyby kompletne bez skosztowania serwowanych w okolicznych restauracjach potraw kuchni karaimskiej. Aby lepiej poznać przeszłość Litwy, można z kolei wybrać się z Wilna do położonego w odległości 35 kilometrów od stolicy Litwy miasteczka Kiernów (w jęz. litewskim Kernavė), gdzie w Dolinie Pajauty i na wzgórzu zamkowym w XIII wieku mieściła się stolica ostatniego pogańskiego państwa Europy. O prehistorii i okresie średniowiecza Litwy przypomina utworzona tam nowoczesna ekspozycja Muzeum Archeologicznego. Z pewnością będzie to ciekawa i cenna lekcja historii zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Domki wakacyjne w Wilnie i okolicach - piękno natury i pełen relaks

Centralnie położony apartament czy domek wakacyjny na obrzeżach Wilna to doskonała okazja do kompleksowego wypoczynku. Goście wybierający nocleg za pośrednictwem CASAMUNDO mogą bowiem wynająć m.in. domy z basenem, sauną czy dostępem do prywatnego łowiska. Spędź wakacje tak jak lubisz!

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Wilnie?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Wilnie są hotele i apartamenty. Dzięki ponad 1.207 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Wilnie?

Z Casamundo w Wilnie znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 73 zł za noc. Możesz spodziewać się, że hotele (30 m²) i apartamenty (49 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom hotele w Wilnie?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Wilnie. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 504 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Wilnie. Przeciętnie hotele są idealne dla 3 gości.

image-tag