Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Trokach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Trokach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Trokach

Troki
Dowolne daty
Goście
Około dwadzieścia osiem kilometrów od Wilna, otoczone jeziorami, leży miasto Troki (litewskie Trakai). Od piętnastego do osiemnastego wieku było ono centralnym punktem województwa trockiego w Wielkim Księstwie Litewskim. Do roku 1939 Troki należały do Polski.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Nocleg wifi Troki
-49%
7 paź - 14 paź
wifi
18 m² Nocleg
4 1
Troki, Okręg wileński, Litwa
3,6 / 5,0
„Dobry“
od 220 zł 427 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Troki: Nasze rekomendacje dla ciebie

Nocleg Troki
-45%
7 paź - 14 paź
18 m² Nocleg
4 1
Troki, Okręg wileński, Litwa
3,6 / 5,0
„Dobry“
od 220 zł 397 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wakacje w apartamentach Trakai to urlop na każdą kieszeń na przepięknej Litwie

Były częścią ówczesnego województwa wileńskiego. Dzisiaj Troki należą do Litwy, są częścią okręgu wileńskiego. Są miastem pełnym nostalgicznych wspomnień o przeszłości, a zarazem ośrodkiem turystycznym wpisanym w przepiękny krajobraz litewski. Czekają tam na Państwa przestronne i eleganckie apartamenty Trakai. Zamieszkanie w którymkolwiek z nich da Państwu możliwość zwiedzenia tego fascynującego miasta jak i jego okolicy. Troki otoczone są zewsząd jeziorami: jeziorem Galwe od północy, Tataryszki od zachodu, Łuka od wschodu i Giełusz od południa. Tak położone miasto z pewnością dostarczy Państwu licznych okazji do bezpośredniego obcowania z naturą. Dla tych z Państwa którzy chcą poszerzyć własny horyzont alternatywą proponowaną przez nas są: urlop Szentistván pokoje Kőtelek wypoczynek Nyland

Zakwaterowanie Trakai to niezapomniane wakacje z historią w tle

Troki nie tylko urzekająca przyroda, lecz również wszechobecna historia. W 1991 na terenie miasteczka i jego okolic utworzono Trocki Historyczny Park Narodowy. Na uwagę Państwa z pewnością zasługuje wzniesiony na przełomie czternastego i piętnastego wieku przez księcia Kiejstuta i jego syna Witolda Zamek, położony na jeziorze Galwe. W połowie dwudziestego wieku zamek przeszedł rekonstrukcję i reprezentuje styl gotycki. Niezaprzeczalną atrakcją są odbywające się na zamku rekonstrukcje historyczne poświęcone średniowieczu. Domki letniskowe Trakai to wspaniałe miejsce wypoczynku po aktywnym dniu spędzonym na zwiedzaniu okolicy. Kolejnym ciekawym miejscem jest kościół farny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ze sławnym obrazem Matki Bożej Trockiej.

Jednak Troki to w dużej mierze echa niegdysiejszego centrum kultury karaimskiej. Karaimi to grupa etniczna i religijna licząca zaledwie kilka tysięcy osób. Spacerując po Trokach, na każdym kroku znajdziecie Państwo ślady ich dawnej i współczesnej obecności. Apartamenty Trakai sprawią, iż poczujecie Państwo tę niezwykłą atmosferę Trok. Obecne tam do dnia dzisiejszego niewielkie, ale jakże urokliwe, domy karaimskie stanowią doskonałą oprawę dla osiemnastowiecznej kienesy karaimskiej. Od zakończenia Drugiej Wojny Światowej przez kilkadziesiąt lat była to jedyna czynna kienesa w Europie. Jest czynna nadal i równie urzekająca jak dawniej. Z propozycji przedstawionych przez nas Państwa zainteresowanie wzbudzić mogą także:

  • apartamenty Gällö
  • domki letniskowe Ormône
  • pokoje wakacyjne Šmarješke Toplice
  • wakacje Cilento

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Trokach. Przeciętnie campingi są idealne dla 3 gości.

image-tag