Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Luksemburgu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Luksemburgu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Luksemburgu

Luksemburg
Dowolne daty
Goście
Luksemburg, a właściwie Wielkie Księstwo Luksemburga położone w Europie Zachodniej graniczy z Francją, Belgią i Niemcami. Mimo niewielkiego rozmiaru jest to jeden z głównych ośrodków finansowych świata.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Resort  Parc Hosingen
-66%
18 lis - 25 lis
wifi
22 m² Resort ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 200 zł 588 zł
za noc
Apartament  Parc Hosingen
-64%
7 paź - 14 paź
wifi
34 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 250 zł 702 zł
za noc
Dom  Fuussekaul
-42%
23 wrz - 30 wrz
wifi
32 m² Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Fuussekaul, Heiderscheid, Luksemburg
od 355 zł 612 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Resort  Parc Hosingen
-63%
11 lis - 18 lis
Kuchnia
100 m² Resort ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 506 zł 1.354 zł
za noc
Domek w stylu alpejskim  Kohnenhaff
-82%
18 lis - 25 lis
Kuchnia
Domek w stylu alpejskim ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Kohnenhaff, Luksemburg
od 254 zł 1.380 zł
za noc
Apartament  Parc Hosingen
-68%
11 lis - 18 lis
Kuchnia
34 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 244 zł 767 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Domki z sauną

Dom  Fuussekaul
-46%
23 wrz - 30 wrz
Sauna
30 m² Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Fuussekaul, Heiderscheid, Luksemburg
od 329 zł 606 zł
za noc
Dom  Fuussekaul
-39%
23 wrz - 30 wrz
Sauna
44 m² Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Fuussekaul, Heiderscheid, Luksemburg
od 582 zł 957 zł
za noc
Dom  Fuussekaul
-38%
23 wrz - 30 wrz
Sauna
38 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Fuussekaul, Heiderscheid, Luksemburg
od 430 zł 692 zł
za noc
Zobacz inne

Luksemburg: Nasze rekomendacje dla ciebie

Resort Parc Hosingen
-62%
18 lis - 25 lis
100 m² Resort ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 385 zł 1.021 zł
za noc
Resort Parc Hosingen
-63%
11 lis - 18 lis
100 m² Resort ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 454 zł 1.209 zł
za noc
Apartament Parc Hosingen
-67%
11 lis - 18 lis
61 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Parc Hosingen, Diekirch, Luksemburg
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 327 zł 997 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Jakie są najlepsze wakacyjne kierunki w Luksemburgu?

Urlop w Luksemburgu - niezapomniane wakacje w sercu Europy

Dużą część jego powierzchni zajmuje luksembursko – niemiecki park przyrody w północnej części kraju. Jeśli wybierają się Państwo zwiedzić ten nietypowy kraj, proponujemy skorzystać z naszej oferty domków wakacyjnych w Luksemburgu. Stolica państwa o tej samej nazwie została założona w X wieku i rozwijała się wokół zamku o nazwie „Lucilinburhuc”, przekształconej następnie na „Lützelburg”, aby ostatecznie nadać powstałemu państwu jego obecną nazwę. Początki państwa datowane są na X wiek, kiedy wzniesiona została tutaj pierwsza miejska twierdza na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków handlowych. Dziś Wielkie Księstwo Luksemburga kojarzy się głównie jako centrum finansowe. Dzięki swojemu dogodnemu położeniu w sercu Europy, został on siedzibą wielu europejskich organizacji. W miejscowości Schengen w 1985 roku podpisane zostało porozumienie znoszące kontrolę osób przekraczających granice państw członkowskich, dzięki któremu możemy swobodnie poruszać się po Europie.

Dziedzictwo kulturowe Luksemburga

Miasto Luksemburg to kosmopolityczna, pełna życia stolica. Historia miesza się tu ze współczesnością, spotykają się tutaj różne kultury, z których każda ma bogatą przeszłość. W 1995 roku Luksemburg był kulturową stolicą Europy, a jego zabytkowe dzielnice wraz z fortyfikacjami zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez swoje strategiczne położenie między Królestwem Franków w Cesarstwem Rzymskim, forteca luksemburska aż do połowy XIX w. miała bardzo ważne znaczenie strategiczne. Dzięki przekazywaniu jej z rąk do rąk podczas swojej długiej historii, jej architektura stanowi przykład militarnego budownictwa obejmującego style różnych epok. Budowniczy z przeróżnych zakątków Europy zostawili na niej swój odcisk, przez co dzisiaj wyraża ona wspólną europejską przeszłość. Mury obronne zbudowane zostały na piorunującym naturalnym płaskowyżu, a wieki udoskonalania uczyniły z nich niezwykle mocarną twierdzę, zwaną „Gibraltarem północy”. Warte uwagi są kazamaty znajdujące się w obrębie murów miejskich, o łącznej długości 23 kilometrów. Służyły one do ochrony żołnierzy i ich koni, a także mieściły warsztaty, kuchnię, piekarnię, rzeźnię oraz innego rodzaju obiekty użytkowe. Do dzisiaj zachowało się 17 kilometrów wykutych w skale korytarzy. Część z nich została rozebrana w XIX wieku. W miejscu tym znajduje się obecnie park miejski – rozwiązanie podobne jak w przypadku krakowskich Plantów. W Luksemburgu znajdują się łącznie trzy obiekty wpisane na listę UNESCO. Oprócz fortyfikacji miejskich, jest to wystawa fotograficzna zatytułowana „The Family of Man”, znajdująca się na zamku w miejscowości Clervaux, oraz taneczna procesja odbywająca się w Echternach. „The Family of Man” to zbiór ponad 500 fotografii wykonanych przez 273 artystów pochodzących z 56 krajów, zebrane w całość przez Edwarda Steichena na polecenie nowojorskiego muzeum sztuki nowoczesnej MoMA. Zaprezentowana po raz pierwszy w 1955 roku wystawa miała na celu manifest równości rodzaju ludzkiego. Zdjęcia wykonane zostały tuż po wojnie przez takich artystów jak na przykład Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, Dorothea Lange, Robert Doisneau, August Sander and Ansel Adams. Wystawa zapiała się w historii fotografii jako legendarna. Od swojego wernisażu przemierzyła świat, odwiedzając łącznie ponad 150 muzeów, po czym w 1994 roku trafiła na zamek w luksemburskim Clervaux. Znajduje się on w otoczeniu takich miejscowości jak Reuler, Eselborn, Urspelt, Fischbach – w każdej z nich czekają na Państwa nasze apartamenty Luksemburg. Tańcząca procesja to pochód odbywający się corocznie w miejscowości Echternach w święto Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki). Gromadzi ona tysiące pielgrzymów i obserwatorów. Odbywa się ona na cześć założyciela benedyktyńskiego opactwa Św. Willibrorda, założonego tutaj w 698 roku. Procesja tanecznym krokiem w rytm polki zmierza w kierunku grobowca patrona, ulokowanego w krypcie bazyliki papieskiej w sercu Echternach.

Luksemburg – zagłębie banków

Wśród budowli, które warto zobaczyć, znajduje się pałac książęcy, będący miejską rezydencją Wielkiego Księcia. Z całą pewnością może się on poszczycić najpiękniejszą renesansową fasadą w mieście, pochodzącą z XVI w. Majestatyczne wnętrza i wspaniałe krużganki dostępne są dla zwiedzających w sezonie letnim. Warta uwagi jest późnogotycka katedra Notre Dame wzniesiona przez Jezuitów w latach 1613 – 1617. Godne polecenia są również luksemburskie kościoły, mosty, pomniki oraz ratusz i rynek rybny. Latem odbywają się tu często wielkie koncerty i festiwale znanych międzynarodowych gwiazd rocka i popu. Warto też skosztować lokalnych specjałów jak szynka ardeńska czy raki z rzeki Mozela w jednej z licznych restauracji. Luksemburg może poszczycić się długą historią udziału w europejskiej integracji. Jest on miejscem narodzin Roberta Schumana, uważanego za jednego z ojców założycieli Europy. Luksemburg powołany jest do szerzenia idei integracji nie tylko przez fakt bycia europejską stolicą, ale również dzięki wielości języków urzędowych obowiązujących w Luksemburgu. Ciekawostką i dużą zaletą Luksemburgu jest to, że z jego mieszkańcami można się porozumieć w czterech językach: luksemburskim, angielskim, francuskim lub niemieckim. Populacja Luksemburga złożona jest prawie ze 150 narodowości, a stolica to naprawdę różnorodna mieszanka kulturowa. W Luksemburgu znajdują się siedziby Instytucji Unii Europejskiej: Europejski Trybunał Sprawiedliwości, sekretariat Parlamentu Europejskiego, Europejski Trybunał Obrachunkowy, Europejski Bank Inwestycyjny.

Poza stolicą

W północno – wschodnim Luksemburgu, na wzgórzu, ponad miastem znajdziemy bajkowy zamek Vianden (Buerg Veianen), który jest symbolem miasta o tej samej nazwie. W Vianden również oferujemy Państwu nasze domki wakacyjne Luksemburg, mieszka tutaj około 1500 osób, w mieście znajdziemy 2 muzea i XIII-wieczny kościół Trójcy Świętej (Eglise des Trinitaries). Wśród urlopowiczów sporym zainteresowaniem cieszą się nasze apartamenty Luksemburg położone w pięknie zalesionych górach Ardenach. Polecamy ten północny region wszystkim, którzy pragną odpocząć od zgiełku miasta i wypocząć na łonie natury. W góry prowadzą malownicze trasy wijące się serpentynami, z których widok rozpościera się na rolnicze oblicze Luksemburga.
 

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Luksemburgu?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Luksemburgu są apartamenty i domy. Dzięki ponad 131 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Luksemburgu?

Ceny w Luksemburgu rozpoczynają się od 200 zł za noc. Warto rozważyć tu apartamenty (73 m²) lub domy (104 m²).

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Luksemburgu?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Luksemburgu o średniej cenie 761 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Luksemburgu. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 4 gości.

Kolejne kierunki

Pokaż więcej

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag