Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Dortmundzie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Dortmundzie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Dortmundzie

Dortmund
Dowolne daty
Goście
Na pytanie, z czego słynie Dortmund, wielu fanów piłki odpowie z pewnością, że z drużyny Borussia. I faktycznie, miłośnicy futbolu wynajmują domki wakacyjne w Dortmundzie nie tylko na mecze, ale też, by zwiedzić Borusseum, czyli muzeum drużyny.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Apartament  Oberdorstfeld
-84%
6 sty - 13 sty
wifi
100 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Oberdorstfeld, Innenstadt-West, Dortmund
od 670 zł 4.060 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z wifi

Apartament  Oberdorstfeld
-74%
6 sty - 13 sty
wifi
100 m² Apartament ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Oberdorstfeld, Innenstadt-West, Dortmund
od 548 zł 4.163 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dortmund: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dortmund: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 478 zł za noc

Apartament Oberdorstfeld
100 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 3 sypialnie
Oberdorstfeld, Innenstadt-West, Dortmund
od 553 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Dortmundzie. Historia, zabytki, sport

Są i tacy, którzy chcą po prostu zobaczyć imponujący, 80-tysięczny stadion drużyny - Westfalenstadion. Lecz noclegi w Dortmundzie to także gratka dla miłośników historii. Nie każdy wie, że dzieje miasta sięgają jeszcze 882 roku. Bogatą historię widać tam na każdym kroku. Nie jest więc tak, że to jedynie miasto na krótkie wakacje. Można zostać tam na dłużej i na pewno nie będzie to oznaczać nudy.

Dom wakacyjny w Dortmundzie. Najciekawsze zabytki

Co powinna zatem zobaczyć osoba, która już zarezerwowała dom wakacyjny w Dortmundzie? Warto wiedzieć, że to miasto kościołów, zatem wypada skierować się najpierw do kościoła św. Rajnolda z XIII wieku. To najstarszy wciąż funkcjonujący obiekt tego typu w mieście. Warto zobaczyć także kościół Mariacki i gotycki kościół św. Piotra. Są tam i imponujące zamki, do których zalicza się XIII-wieczny Bodelschwingh z fosą i ogrodem oraz Dellwig z tego samego okresu. Nieco mniej imponujący, ale również warty zobaczenia jest Haus Rodenberg. Miłośnicy architektury pewnie z kolei chętnie obejrzą dawne budynki przemysłowe, które zostały bardzo nowocześnie zaadaptowane. Najlepszym przykładem takiego obiektu jest Dortmund U-Tower. W tym byłym browarze mieszczą się biura i lofty, ale i muzeum sztuki nowoczesnej. Budynek kopalni Zollern II/IV jest dziś z kolei siedzibą muzeum przemysłowego i jednym z symboli miasta.

Udane wakacje w mieście

W Dortmundzie można bez problemów znaleźć wygodne apartamenty w mieście, również te o bardzo wysokim standardzie. Warto poodkrywać nieco miasto, ale i jego okolice są interesujące. Nocleg w Dortmundzie można więc wykorzystać, aby eksplorować Zagłębie Ruhry, czyli miasta takie jak Essen, Duisburg czy Gelsenkirchen. 70 kilometrów od Dortmundu oddalona jest z kolei inna ważna niemiecka aglomeracja - Düsseldorf. To miasto nie tylko bogate w zabytki, ale także w nowoczesną architekturę, a jego symbolem jest 240-metrowa wieża Rheinturm. Jeśli wynajmiesz dom wakacyjny w Dortmundzie, to po podróży po okolicach dobrze będzie wrócić na wieczór i skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, jaką oferuje Dortmund. W mieście działa zarówno sala koncertowa, jak i opera. Budynek tej ostatniej wygląda zresztą wyjątkowo futurystyczne, choć został oddany do użytku w 1966 roku.

Dortmund, czyli zaskakujące miasto

Jeśli komuś nie starczy piłkarskich emocji po wizycie na stadionie Borussi, to może odwiedzić nowoczesne Muzeum Niemieckiego Futbolu, które zostało otwarte pod koniec 2015 roku. A skąd najlepiej podziwiać panoramę miasta? Podobnie jak wiele niemieckich metropolii, Dortmund ma swoją wieżę telewizyjną. Florianturm z 1959 roku ma prawie 220 metrów wysokości. Znajduje się tam zarówno punkt widokowy, jak i obracająca się restauracja. Obserwując miasto z góry, można zauważyć, że Dortmund to metropolia, w której w fascynujący sposób zabytki uzupełniają się z najnowocześniejszą architekturą. Warto więc już teraz zarezerwować domek wakacyjny w Dortmundzie i przygotować się na niezwykle ciekawy pobyt. Miasto, podobnie jak całe Zagłębie Ruhry, wciąż jest uznawane za mocno przemysłowe. I najlepiej samemu przekonać się, że w tych stereotypach nie ma już zbyt wiele prawdy.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Dortmundzie?

Apartamenty i domy to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Dortmundzie. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Dortmundzie?

Ceny w Dortmundzie rozpoczynają się od 478 zł za noc. Warto rozważyć tu apartamenty (100 m²) lub domy (90 m²).

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Dortmundzie?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Dortmundzie o średniej cenie 704 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Dortmundzie. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 8 gości.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag