Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Domki letniskowe Rudawy i apartamenty Rudawy - niezapomniany wypoczynek

Rudawy
Dowolne daty
2 gości
Jestecie na etapie planowania wakacji? Polecamy wam tysiące wspaniałych krain europejskich jak i zapewniamy w każdej okolicy komfortowy nocleg. Domki letniskowe, apartamenty, pensjonaty, chatki górskie czekają na was o każdej porze roku.
DALSZE INFORMACJE »

Rudawy: Nasze rekomendacje dla Państwa

60 m² Apartament
4 2
Hauptmannsgrün, Heinsdorfergrund, Niemcy
4,7 / 5
„Znakomity“
od 1.101 zł
za 1 tydzień
30 m² Dom
3 1
Schlößchen, Amtsberg, Niemcy
4,6 / 5
„Znakomity“
od 1.946 zł
za 1 tydzień
50 m² Apartament
2 1
Streckewalde, Großrückerswalde, Niemcy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.753 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Balkon/Patio
35 m² Apartament
4 1
Burkersdorf, Frauenstein, Niemcy
4,7 / 5
„Znakomity“
od 1.168 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
62 m² Apartament
4 1
Zschopau, Erzgebirgskreis, Niemcy
4,8 / 5
„Znakomity“
od 5.567 zł
za 1 tydzień
Balkon/Patio
60 m² Apartament
5 2
Weitersglashütte, Eibenstock, Niemcy
4,8 / 5
„Znakomity“
od 1.227 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Przyjazny zwierzętom
45 m² Apartament
4 1
Kurort Oberwiesenthal, Oberwiesenthal, Niemcy
4,4 / 4
„Wybitny“
od 2.294 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
53 m² Apartament
4 1
Sayda, Powiat Mittelsachsen, Niemcy
5,0 / 5
„Znakomity“
od 1.561 zł
za 1 tydzień
Przyjazny zwierzętom
30 m² Apartament
4 1
Schönfeld, Dippoldiswalde, Niemcy
4,5 / 4
„Wybitny“
od 1.456 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne oferty

Domki z sauną

Sauna
Apartament
4 1
Höckendorf, Klingenberg, Niemcy
4,9 / 5
„Znakomity“
od 1.304 zł
za 1 tydzień
Sauna
Apartament
4 1
Schilbach, Schöneck/Vogtl., Niemcy
4,2 / 4
„Wybitny“
od 3.253 zł
za 1 tydzień
Sauna
49 m² Apartament
3 1
Wetzelsgrün, Treuen, Niemcy
4,5 / 5
„Znakomity“
od 1.775 zł
za 1 tydzień
Zobacz inne

Możecie wybrać się na przykład do Bańskiej Bystrzycy czy spędzić urlop na wylegiwaniu się w promieniach słonecznych na hiszpańskiej Lanzarote. Nasi zachodni sąsiedzi przygotowali dla was również mnóstwo interesujących atrakcji.

Rudawy to wspaniały region, którym o każdej porze roku czeka na was wspaniały pakiet atrakcji. To pasmo górskie powstało ponad trzysta milionów lat temu. Rudawy były niegdyś najzamożniejszą krainą w Niemczech. Znajdowały się tu bowiem takie bogactwa mineralne jak: rudy cynku, kobaltu, rudy srebra, ołowiu i jeszcze innych metali. Wykopaliska pozostawiły na całym obszarze Rudaw znaczący ślad. Z wydobywanych bogactw wyrabiano przeróżne rzeczy. Rzemieślnicy, artyści i hutnicy pracowali w pocie czoła. To wpłynęło także na kształtowanie się kultury i historii. Przybywający tutaj turyści mogą zobaczyć na własne oczy jak wygląda kunszt snycerzy i tokarzy. To bardzo interesujące miejscena wakacje z rodziną a domki letniskowe Rudawy czy apartamenty Rudawy dadzą wam komfort i spokój. Region słyną także z produkcji zabawek, które stanowiły niegdyś ważne źródło dochodu. Te wszystki budynki, sztuczne jeziora , zapory i doliny mogą wam mnóstow opowiedzieć o historii i teraźniejszości Rudaw. Polecamy również nasze domki letniskowe i apartamenty w Chorwacji: Osijek, Sibenik, Dubrownik-Neretva, Wyspy Dalmacja, Split lub Zagrzeb.

Rudawy - piękne o każdej porze roku


W stu muzeach znajdziecie dokładniejsze informacje o przeszłości tej krainy. Jej symbolami są odręcznie strugane figurki, dziadki do orzechów i lichtarzyki o kształcie ludzi tzw. Räuchermännchen. Znane są również bożonarodzeniowe piramidy czy aniołki pełniące funkcję świeczników. W zimę odnajdą tu swój raj miłośnicy łyżwiarstwa, saneczkarstwa i narciarstwa. Mieszkańcy witają w tym okresie wszystkich turystów powiedzeniem „Glück auf!” i blaskiem adwentowych świec.

Głównym miastem Rudaw jest Chemnitz. Znajduje się tu wspaniały Kościół Zamkowy z 1136 roku i najstarszy zabytek w mieście- Czerwona Wieża. Warto wybrać się do Muzeum Króla Alberta, gdzie będziecie mogli podziwiać między innymi malarstwo ekspresjonistyczne i sztukę niemiecką lat powojennych. Miłośników książek Karola Maya, autora między innymi „Winnetou”i „Czarnego Mustanga” zapraszamy do jego rodzinnego miasta Hohenstein-Ernsthal. We Freibergu będziecie mogli zwiedzić skansen i kościół św. Piotra. A wiedzieliście, że Oberwiesenthal to najwyżej położone miasto w Niemczech? To także wspaniałe uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych. Tutaj również czekają na was domki letniskowe Rudawy i apartamenty Rudawy. Niecałe dwie godziny drogi dzieli ten region od fantastycznej stolicy Czech- Pragi. Znacznie bliżej, można stwierdzić nawet, że tuż za rogiem znajduje się równie wspaniały Kraj Karlowarski.

image-tag