Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bielawie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bielawie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bielawie

Bielawa
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 15

Noclegi z tarasem

Nocleg Balkon/Patio Bielawa
Nocleg ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Bielawa, Dzierżoniowski, Polska
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 202 zł
za noc
Nocleg Balkon/Patio Bielawa
Nocleg ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Bielawa, Dzierżoniowski, Polska
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 408 zł
za noc
Sprawdź inne

Bielawa: Nasze rekomendacje dla ciebie

Pokój gościnny Bielawa
Pokój Czteroosobowy z łazienką ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Bielawa, dzierżoniowski, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 320 zł
za noc
Bed & Breakfast Bielawa
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Bielawa, dzierżoniowski, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 320 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi Bielawa- historia i położenie miasta.

Bielawa leży w województwie dolnośląskim na południe od Dzierżoniowa i na południowy-zachód od Wrocławia. Miasto usytuowane jest malowniczo u podnoża Gór Sowich na Przedgórzu Sudeckim. Pierwsza pisemna wzmianka o mieście pochodzi z 1288 roku. Polecamy dostępne w naszej ofercie Noclegi Bielawa, które zapewnią Państwu udany wypoczynek w tym wspaniałym mieście. Miastami partnerskimi Bielawy są m.in: niemieckie miasto Lingen i czeskie Hnorov. W Bielawie nie sposób się nudzić. Znajduje się tu wiele interesujących zabytków.

Zabytki i inne atrakcje turystyczne Bielawy.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą dostępną na naszej stronie- noclegi Bielawa. Wśród najważniejszych zabytków Bielawy wymienić należy Dwór obronny, który w 1598 roku wybudowano dla braci Wolfa i Henricha Seidltz von Schoenefeldów w stylu późnorenesansowym. W 1878 roku przebudowano go, mimo to zachowano jego pierwotny obronny charakter. W 1930 roku przeszedl on w posiadanie miasta i dziś znajduje się w nim placówka oświatowa. Kolejnym znaczącym dla miasta zabytkiem jest Kościół pw. Bożega Ciała, który powstał w 1743 roku. Polecamy apartamenty Bielawa. Należy również wymienić tu kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, o którym pisemne wzmianki pochodzą już z 1288 roku. Jednak kościół ten oddano do użytku dopiero w 1876 roku. Zabytków w Bielawie jest bardzo wiele, dlatego pewne jest to, że nie będziecie się Państwo tu nudzić. Apartamenty Bielawa to dobry wybór. Przez Bielawę przebiegają piesze i rowerowe szlaki turystyczne, które prowadzą w Góry Sowie w kierunku przełęczy Jugowskiej i na Wielką Sowę. Jest tu też coś dla fanów sportów zimowych, specjalnie przygotowane szlaki narciarskie na pewno spełnią Państwa oczekiwania.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag