Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bogatyni - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bogatyni - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Bogatyni

Bogatynia
Dowolne daty
Goście
Bogatynia jest miejscowością położoną w południowo- zachodniej części województwa śląskiego. Miasto bezpośrednio graniczy z Niemcami oraz z Czechami.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z tarasem

Apartament Balkon/Patio Bogatynia
-43%
9 mar - 16 mar
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Balkon/Patio
100 m² Apartament
6 3
Bogatynia, Bogatynia, Polska
od 347 zł 605 zł
za noc
Nocleg Balkon/Patio Bogatynia
Balkon/Patio
30 m² Nocleg
4 1
Bogatynia, Bogatynia, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 243 zł
za noc
Sprawdź inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Apartament Przyjazny zwierzętom Bogatynia
-50%
9 mar - 16 mar
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
130 m² Apartament
4 2
Bogatynia, Bogatynia, Polska
od 929 zł 1.873 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Nocleg Balkon Bogatynia
Balkon
25 m² Nocleg
2 1
Bogatynia, Bogatynia, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 257 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Bogatynia: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Bogatynia
Dom
6 2
Bogatynia, Bogatynia, Polska
od 508 zł
za noc
Nocleg Bogatynia
40 m² Nocleg
4 1
Bogatynia, Bogatynia, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 258 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dla fanów industrialnych zabytków- domki letniskowe Bogatynia

Na terenie gminy znajduje się Kotlina Turoszowska, której granice stanowi Graniczny Wierch od pułudnia ( szczyt w Górach Izerskich), a od północy Wyniosłość Działoszyńska. Przepływa przez nie potok Miedzianka, do którego uchodzą potoki Jaśnica oraz Czerwienica.

Bogatynia noclegi to miejsce o bogatej historii

W Bogatynii intensywnie rozwinięty jest przemysł- na jej terenie znajduje się Kopalnia Węgla Brunatnego oraz Elektrownia Turów. Dlatego też Bogatynia jest znana jako najbogatsza gmina w Polsce. Niemiecka nazwa miasta- Reichenau- oznacza „bogate błonia”. Początki miasta sięgają XIII wieku. Od wieku XVII miasto to było osadą czeską. Gdy w roku 1635 stało się częścią niemieckiego regionu- Saksonii, rozwinął się tutaj intensywnie przemysł lekki oraz wydobycie węgla brunatnego. Bogatynia stała się ponownie częścią Polski w roku 1945 po zakończeniu II Wojny Światowej.

Przemysłowe miasto, interesująca architektura oraz bliskość natury- domki letniskowe Bogatynia

Pomimo, iż Bogynia jest miastem, w którym króluje przemysł wydobywczy, i które od stuleci jest naznaczone przemysłem, zachowały się tutaj miejsca, które do dziś są warte odwiedzenia. Miasto to ma swoje zielone oblicze i podgórski krajobraz a wiele budynków ma niezwykle ciekawą, łużycką architekturę. By obejrzeć zabytki architektury łużyckiej, warto wybrać się na ulicę Główną, Górską, Kolejową, Kościuszki lub 1 Maja. Bogatynia noclegi warto wybrać na weekend lub na wakacyjny urlop by mów podziwiać również: zespół kościoła parafialnego, kościół ewangelicki oraz dawny zajazd.

Innymi niezwykle ciekawymi miejscami, które warto zwiedzić przy okazji weekendu w Bogatynii to między innymi Trzciniec, Zatonie oraz znajdująca się za niemiecką granicą Żytawa- czyli niemieckie miasto Zittau. Mało jest takich miejsc w Polsce, gdzie natura spotyka się z przemysłem i nie zostanie przez niego doszczętnie zniszczona. Wybierając ofertę Bogatynia noclegi przekonasz się, że jest to możliwe.

image-tag