Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lubawce - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lubawce - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lubawce

Lubawka
Dowolne daty
Goście
Barwna i ciekawa historia Lubawki wynika z jej położenia. Zlokalizowana w pobliżu jednego z największych obniżeń Sudetów - Bramy Lubawskiej - miejscowość skorzystała bowiem na umiejscowieniu na szlaku handlowym wiodącym z Kamiennej Góry do Czech.
DALSZE INFORMACJE »

Lubawka: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Lubawka
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
55 m² Apartament
4 1
Lubawka, Lubawka, Polska
od 216 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z basenem

Dom Basen Lubawka
-41%
8 maj - 15 maj
Basen
200 m² Dom
12 6
Lubawka, Lubawka, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 414 zł 698 zł
za noc
Willa Basen Lubawka
Basen
320 m² Willa
16 4
Lubawka, Lubawka, Polska
od 4.900 zł
za noc
Zobacz inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Willa Przyjazny zwierzętom Lubawka
-61%
22 kwi - 29 kwi
Przyjazny zwierzętom
210 m² Willa
10 3
Lubawka, Lubawka, Polska
od 828 zł 2.149 zł
za noc
Willa Przyjazny zwierzętom Lubawka
-60%
15 kwi - 22 kwi
Przyjazny zwierzętom
210 m² Willa
13 3
Lubawka, Lubawka, Polska
od 905 zł 2.248 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Noclegi z tarasem

Nocleg Balkon/Patio Lubawka
Balkon/Patio
132 m² Nocleg
3 1
Lubawka, Lubawka, Polska
od 286 zł
za noc
Sprawdź inne

Dom wakacyjny w Lubawce - odkryj Dolny Śląsk

To właśnie dzięki temu wynajęcie domu wakacyjnego w Lubawce stworzy świetną okazję, aby skorzystać nie tylko z bogatej oferty rekreacyjno-sportowej, ale też odkryć niezwykłe zabytki architektury sakralnej i świeckiej.

Dom wakacyjny w Lubawce - wakacje w Sudetach

Nocleg w Lubawce już sam w sobie będzie niezwykłą przygodą, dzięki urodzie Sudetów Środkowych, które zachęcają zarówno do pieszych wycieczek, jak i wakacji rowerowych. W dodatku miasto to położone jest w pobliżu tak ciekawych miejscowości na Dolnym Śląsku jak Wałbrzych z imponującym Zamkiem Książ, przyciągającym i dzieci, i dorosłych legendami o ukrytych tu skarbach, czy malowniczy Karpacz, gdzie zwiedzać można m.in. niezwykłą świątynię Wang zbudowaną z sosnowych bali i przeniesioną w całości w 1842 z norweskiej miejscowości Vang. Z Lubawki niedaleko także do kraju naszych południowych sąsiadów, za czeską granicę, gdzie także dostępne są apartamenty. Wiele z nich zapewnia dodatkowe atrakcje w postaci prywatnego basenu czy dostępu pola golfowego w pobliżu.

Noclegi w Lubawce - poznaj barwną historię miejscowości

To także położenie Lubawki spowodowało, że na przestrzeni wieków przechodziła ona z rąk do rąk władców okolicznych krajów, m.in. Czech czy dynastii Habsburgów. Miasto było również areną barwnych wydarzeń dawnych wieków, by wymienić chociażby wojny husyckie oraz wojnę trzydziestoletnią. Ma za sobą także tragiczne wydarzenia: liczne pożary oraz powódź, w trakcie której po ulicach Lubawki pływały pstrągi znajdujące się obecnie w herbie miasta. Decydując się na dom wakacyjny w Lubawce, zamieszkasz w miejscowości, która przyciąga turystów zachowanymi do dzisiaj urokliwymi budynkami starego miasta na czele z ratuszem z XVIII wieku, kamienicami podcieniowymi z wieku XVII i XVIII na rynku czy wybudowanym w XV wieku kościołem Wniebowzięcia NMP. Wyjątkową atrakcją architektoniczną jest także zespół rezydencji znajdujący się w Ulanowicach. Dawny pałac opacki dziś jest zwykłym domem mieszkalnym. Znajduje się tutaj ponadto kościół św. Krzysztofa - wybudowany pod koniec XVII wieku.

Domek wakacyjny w Lubawce - idealny na aktywne wakacje

Domki wakacyjne w Lubawce to świetna propozycja dla wszystkich kochających aktywny wypoczynek lub poszukujących miejsc przyjaznych czworonogom. Sudety to góry przyciągające latem atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, które okażą się szczególnie ciekawe dla wielbicieli pieszych wędrówek lub wakacji rowerowych. Zimą natomiast przybywają tu licznie amatorzy białego szaleństwa na śniegu, na których czekają trasy biegowe, nartostrady, skocznia narciarska na Kruczej Skale oraz wyciągi narciarskie. Swoje miejsce znajdą też turyści wybierający się na wakacje wędkarskie. Sztuczny zbiornik w Bukówce pozwala na obfite połowy występujących tutaj gatunków ryb.

W Lubawce i okolicach nie brakuje także wydarzeń kulturalnych i sportowych. Warto zwrócić uwagę na święto miasta, które odbywa się na miejskim rynku pod hasłem ""Lubawka da się lubić!"". Trudno się nie zgodzić! Przekonaj się sam, rezerwując dom wakacyjny w Lubawce na miejsce swoich kolejnych wczasów!

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Lubawce?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Lubawce są obiekty agroturystyczne i apartamenty. Dzięki ponad 15 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Lubawce?

Ceny w Lubawce rozpoczynają się od 216 zł za noc. Warto rozważyć tu obiekty agroturystyczne (24 m²) lub apartamenty (59 m²).

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Lubawce. Przeciętnie obiekty agroturystyczne są idealne dla 4 gości.

image-tag