Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Oławie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Oławie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Oławie

Oława
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 15

Wybrane noclegi z balkonem

Hotel apartamentowy Balkon Oława
17 m² Hotel apartamentowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Oława, oławski, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 215 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Statek Balkon/Patio Oława
30 m² Statek ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Oława, oławski, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 672 zł
za noc
Sprawdź inne

Domy wakacyjne z ogrodem

Hotel apartamentowy Ogród Oława
16 m² Hotel apartamentowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Oława, oławski, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 209 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Oława: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Oława
20 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Oława, oławski, Polska
od 290 zł
za noc
Apartament Oława
-25%
2 wrz - 9 wrz
45 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Oława, oławski, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 224 zł 300 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi Oława będąc gwarancją Państwa udanego pobytu w Oławie.

Oława jest miastem leżącym w województwie dolnośląskim, nieopodal Wrocławia i trochę dalej od Opola. Pierwsza pisemna wzmianka o Oławie znajduje się w dokumencie księcia wrocławskiego Henryka I Brodatego, pochodzącym z 1214 roku. Polecamy noclegi Oława. Jeszcze wcześniej istniał tu gród i osada targowa, które stopniowo przekształcały się w miasto. Choć Oławę dotykały wojny i inne katastrofy, m.in. epidemia dżumy w 1437 roku, to zachowała ona w sobie wiele interesujących zabytków.

Zabytki i inne atrakcje turystyczne Oławy.

Polecamy Państwu noclegi Oława dostępne na naszej stronie internetowej. Wśród najważniejszych zabytków miasta należy wymienić Zamek Sobieskich, który powstał na miejscu dawnego gotyckiego zameczku myśliwskiego księcia Ludwika I, a którego budowę rozpoczęto w 1541 roku. Dziś znajduje się w nim siedziba władz miejskich. Warto również zobaczyć mury miejskie pochodzące z przełomu XIV i XV wieku. Apartamenty Oława to dobry wybór. Interesującym zabytkiem jest również oławski ratusz miejski, wybudowany w 1832 roku. Warto się również przyjrzeć pręgierzowi, który dawniej służył do wymierzania publicznych kar za przewinienia. W mieście znajduje się wiele zabytków o charakterze sakralnym, wśród których wymienić należy kościół par. pw. Matki Bożej Pocieszenia pochodzący z XIII i XV wieku, a także kościół pw. św. Piotra i Pawła pochodzący z 1833 i 1835 roku. Apartamenty Oława- pewne jest to, że w Oławie nie sposób się nudzić, dlatego już dziś zapoznajcie się Państwo z ofertą dostępną na naszej stronie i spędźcie niezapomniane chwile w tym wyjątkowym mieście. Polecamy Państwu również: wczasy nad morzem, wczasy w górach, wyjazd na narty.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag