Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szczawnie-Zdroju - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szczawnie-Zdroju - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Szczawnie-Zdroju

Szczawno-Zdrój
Dowolne daty
Goście
Szczawno-Zdrój sięga swoją historią 1221 roku. Już wówczas odkryto uzdrowiskowe walory tutejszych wód, zaś najstarsze znane opracowania na ich temat pochodzą z szesnastego wieku. Z miejscowych źródeł biją tak zwane szczawy, czyli wody naturalnie nasycone dwutlenkiem węgla.
DALSZE INFORMACJE »

Wybrane noclegi z balkonem

Apartament Balkon Szczawno-Zdrój
45 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
3,9 / 5,0
„Dobry“
od 199 zł
za noc
Resort Balkon Szczawno-Zdrój
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 338 zł
za noc
Apartament Balkon Szczawno-Zdrój
60 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 443 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Hotel apartamentowy Balkon/Patio Szczawno-Zdrój
Duży pokój dwuosobowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
3,8 / 5,0
„Dobry“
od 180 zł
za noc
Pokój gościnny Balkon/Patio Szczawno-Zdrój
Pokój Trzyosobowy typu Standard ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 478 zł
za noc
Hotel apartamentowy Balkon/Patio Szczawno-Zdrój
12 m² Hotel apartamentowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
3,8 / 5,0
„Dobry“
od 310 zł
za noc
Sprawdź inne

Domy wakacyjne z ogrodem

Bed & Breakfast Ogród Szczawno-Zdrój
Pokój typu Standard z 2 łóżkami pojedynczymi ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 190 zł
za noc
Bed & Breakfast Ogród Szczawno-Zdrój
Mały pokój Dwuosobowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
4,0 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 139 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Szczawno-Zdrój: Nasze rekomendacje dla ciebie

Pokój Szczawno-Zdrój
Pokój Dwuosobowy typu Budget ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 340 zł
za noc
Apartament Szczawno-Zdrój
40 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Szczawno-Zdrój, wałbrzyski, Polska
od 196 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Szczawnie-Zdroju - uzdrowiskowa podróż w czasie

Dodatkowo bogate w wapń i magnez, działają leczniczo przy chorobach dróg oddechowych czy problemach trawiennych, polecane są także przy schorzeniach reumatycznych i cukrzycy. Dlatego też Szczawno-Zdrój jest po dziś dzień prężnie działającym ośrodkiem sanatoryjnym. Ale miasteczko jest także obiektem zainteresowania turystów, zarówno fanów turystyki pieszej i rowerowej, jak i miłośników historycznej architektury. Otoczone zielenią zabudowania uzdrowiskowe przeniosą cię wprost do dziewiętnastego wieku. Zachowano oryginalną zabudowę - włodarze miejscowości dbają o to, by nie psuć klimatu miejsca nowoczesnymi elementami, dlatego nawet kiosk z gazetami czy gabloty reklamowe utrzymane są w stylu epoki.

Dom wakacyjny w Szczawnie-Zdroju - komfortowe wakacje z historią

Jeśli chcesz, by twoja podróż w czasie była kompletna, możesz zdecydować się na jeden z domów wakacyjnych mieszczących się w zabytkowych, ponad stuletnich budynkach. Spokojnie - wyposażone są one w wygody właściwe dla XXI wieku. Podróżujących z rodziną lub w grupie przyjaciół zapraszają domki wakacyjne w samym Szczawnie-Zdroju lub w jednej z pobliskich miejscowości. Z kolei podróżujących pojedynczo lub we dwójkę skusić mogą wygodne apartamenty. Szczawno-Zdrój graniczy z Wałbrzychem, zaś od granicy czeskiej dzieli je kilkanaście kilometrów. Dlatego też na noclegi w Szczawnie-Zdroju często decydują się ci, którzy chcą zwiedzić większą część Dolnego Śląska.

Klimatyczna podróż w czasie

Jak przystało na uzdrowisko, Szczawno-Zdrój ma przyjazny mikroklimat, który pozwala odetchnąć pełną piersią. Historyczni włodarze miasta znakomicie wykorzystali jego walory, a po to, aby przyciągnąć gości, uczynili z niego prawdziwą architektoniczną perełkę. Jeśli zdecydujesz się na nocleg w Szczawnie-Zdroju, twojej uwadze nie umknie zapewne zespół zabudowań zdrojowych, którego początki sięgają lat 20. XIX wieku. Znajduje się tu pawilon handlowy i duża hala spacerowa, w których można poczuć się jak za czasów cesarskich, a także piękny budynek pijalni wód mineralnych. W ramach kompleksu mieści się także teatr zdrojowy wykończony neorokokowymi stiukami. Teatr ten ma opinię jednego z najpiękniejszych w kraju. W sezonie odbywa się w nim wiele wydarzeń kulturalnych. Ale na uwagę zasługują też Zakład Przyrodoleczniczy wybudowany w 1938 roku i Dwór Ida, zwany ""Dworzyskiem"".

Wakacje dla bardziej i mniej aktywnych

Wakacje w tym urokliwym miasteczku polecamy wszystkim tym, którzy chcą nieco zwolnić i nabrać tchu, nacieszyć oko zielenią i piękną architekturą. To wymarzone miejsce na romantyczne wakacje lub leniwy wypoczynek w gronie najbliższych. Nie oznacza to jednak, że aktywni będą się tu nudzić. Wręcz przeciwnie! Domy wakacyjne w Szczawnie-Zdroju oferują liczne atrakcje dla gości o różnych zainteresowaniach, wśród których znajdą coś dla siebie miłośnicy sportu i pieszych wycieczek. Wczasy w siodle, korty tenisowe i wynajem sprzętu na rowerowe wycieczki to tylko niektóre z propozycji, które czekają na gości z całej Polski i z zagranicy. Podczas pobytu koniecznie musisz wybrać się na spacer na Górę Giedymina i na pieszą wycieczkę do zamku Książ. Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej, w Zagórzu Śląskim znajduje się nieco zapomniany, ale spektakularny zamek Grodno. Korzystne położenie, walory uzdrowiskowe i klimatyczny dom wakacyjny w Szczawnie-Zdroju to gwarancja prawdziwie regenerującego urlopu!

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Szczawnie-Zdroju. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 3 gości.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag