Noclegi i apartamenty wakacyjne w Ciechocinku - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Ciechocinku - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Ciechocinku

Ciechocinek
Dowolne daty
Goście
Ciechocinek
Dowolne daty
Goście
Ciechocinek to niewielkie miasto na Kujawach. Miejscowość znajduje się w dolinie Wisły, a od Torunia dzieli ją jedynie 25 km. Dzięki przebiegającej w pobliżu autostradzie dojazd niemal z żadnej części Polski nie stanowi problemu. Ciechocinek warto odwiedzić z kilku powodów.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi z wifi

Pozostań w kontakcie: w Ciechocinku - przeglądaj obiekty wakacyjne z szybkim internetem.

Apartament  Ciechocinek
22 cze - 29 cze
1.152 zł za noc
67 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
5.0
„Znakomity“ (3 ocen)
Ciechocinek, Aleksandrowski, Polska
wifi
Rezerwuj
Zobacz wszystkie oferty

Zarezerwuj dom wakacyjny w Ciechocinku i złap oddech od miejskiego zgiełku

Do najważniejszych należą niewątpliwie walory uzdrowiskowe tego miejsca, z którymi wiąże się obecność solanek i tężni. Oprócz wyjątkowego mikroklimatu odwiedzających przyciągają tam również lokalne zabytki i urokliwa architektura.

Znajdź komfortowy dom wakacyjny w Ciechocinku i spędź wczasy na łonie natury

Dom wakacyjny w Ciechocinku to idealne miejsce dla osób, które chcą w pełni korzystać z możliwości uzdrowiskowych, jakie zapewnia to urokliwe miasteczko w sercu Kujaw. Najbardziej pożądane apartamenty znajdują się w sąsiedztwie licznych parków, z których słynie ta miejscowość. By wypocząć w otoczeniu natury, warto wybrać się na relaksujący spacer po tamtejszym rezerwacie przyrody lub po miejskich parkach. Do najbardziej znanych należy Park Zdrojowy założony w XIX wieku. Podczas przechadzki można podziwiać tam pawie i łabędzie. Warto odwiedzić również pijalnię wód mineralnych, a także muszlę koncertową. Domki wakacyjne w Ciechocinku to również doskonała baza wypadowa dla osób, które zamierzają odwiedzić Park Tężniowy słynący z imponujących lipowych alei. Podczas pobytu w miasteczku warto wybrać się też do Parku Sosnowego, w którym można podziwiać Dworek Prezydentów.

Uzdrowiskowe walory Ciechocinka

Dom wakacyjny w Ciechocinku to doskonały pomysł dla osób, które chcą odwiedzić tę kujawską miejscowość ze względu na jej walory uzdrowiskowe. Tamtejszy klimat jest łagodny i można łatwo się do niego przyzwyczaić, nawet w czasie krótkiego wypadu na weekend. Powietrze nasycone solanką przypomina morską bryzę za sprawą tężni. To jeden z najbardziej znanych obiektów w Ciechocinku. Warto przyjrzeć się jego niezwykłej konstrukcji opierającej się na dużych drewnianych balach i tarninie. Ciekawostkę stanowi fakt, iż tężnie stanowią zabytek budownictwa technicznego. To także największy tego rodzaju obiekt w Europie. Funkcją unikatowej budowli jest stężanie solanki, a w rezultacie nasycanie powietrza składnikami leczniczymi. Wakacje w miejscowości uzdrowiskowej to rozwiązanie chętnie wybierane przez osoby cierpiące na choroby układu krwionośnego i oddechowego. By korzystać z walorów klimatycznych tego miejsca, warto wybrać domek wakacyjny w Ciechocinku wyposażony w taras. Wśród proponowanych noclegów znajdziesz domki i apartamenty, z których można podziwiać okoliczną zieleń i cieszyć się powietrzem o leczniczych właściwościach.

Noclegi w Ciechocinku - niepowtarzalna okazja, by poznać uroki miasteczka

Z historią miejscowości nierozerwalnie wiąże się sól. Rezerwując dom wakacyjny w Ciechocinku, warto podziwiać nie tylko solankowe tężnie, lecz także odwiedzić warzelnię soli znajdującą się w zabytkowym budynku. Warzelnia połączona jest z muzeum, w którym można poznać tajniki warzenia soli, a także dowiedzieć się więcej o historii miasta. To jednak nie tylko zabytek - wciąż produkowana jest tam sól. Planując nocleg w Ciechocinku, warto zobaczyć również lokalne zabytki sakralne. W miasteczku znajduje się XIX-wieczny kościół katolicki ze strzelistymi wieżami, jednak historycy sztuki doceniają go przede wszystkim za bogate polichromie ukazujące chrzest Polski. Drugą wartą obejrzenia świątynią jest cerkiew. Co ciekawe, została zbudowana bez wykorzystania gwoździ. Warto również wejść do środka, by zobaczyć tamtejsze ikony. Ciechocinek to bez wątpienia miejscowość, która kryje w sobie wiele nieoczywistych atrakcji, które warto poznać!

Najczęściej zadawane pytania

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom apartamenty w Ciechocinku?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Apartamenty to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Ciechocinku o średniej cenie 1.168 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Ciechocinku. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 6 gości.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag