Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Golubiu-Dobrzyniu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Golubiu-Dobrzyniu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Golubiu-Dobrzyniu

Golub-Dobrzyń
Dowolne daty
Goście
Golub-Dobrzyń to miasto powiatowe i gminne w województie kujawsko-pomorskim leżące niedaleko Torunia. Powstało ono dopiero w 1951 roku, gdyż wcześniej istniało jako dwa odrębne miasta Golub i Dobrzyń nad Drwęcą.
DALSZE INFORMACJE »

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom Kuchnia Golub-Dobrzyń
23 m² Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Golub-Dobrzyń, golubsko-dobrzyński, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 219 zł
za noc

Golub-Dobrzyń: Nasze rekomendacje dla ciebie

Pokój Golub-Dobrzyń
23 m² Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Golub-Dobrzyń, golubsko-dobrzyński, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 219 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi Golub-Dobrzyń – urlop w interesującym mieście w sercu Kujaw

Obecna liczba mieszkańców wynosi ponad 13 tysięcy. Miasto to jest idelnym miejscem na urlop, gdyż ma wiele do zaoferowania. Poszukajcie noclegu Golub-Dobrzyń i cieszcie się niezapomnianymi chwilami spędzonymi w malowniczym mieście nad rzeką Drwęcą.

Domki letniskowe Golub-Dobrzyń gwarantują wygodę i komfort

Poza miejskimi atrakcjami, jakie spotkać można w każdym większym mieście, powinniśsmy zwrócić uwagę bardziej na jego osobliwości, miejsca charakterystyczne, zabytki. Prawie każda miejscowość ma bowiem coś oryginalnego, co warto zobaczyć. Kto zdecydował sie na wynająć domki letniskowe Golub-Dobrzyń, powinnien zacząć swoją wycieczkę od słynnego Zamku Krzyżackiego. Ta historyczna budowla została wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku na wzgórzu miasta. Utrzymana w stylu gotycko renesansowym wabi turystów swoim oryginalnym pięknem oraz ciekawą historią. Wspomnieć można choćby fakt, iż zamek ten został podbity przez króla Władysława Jagiełłę, później ponownie trafił do rąk Krzyżaków. Był on także rezydencją siostry króla Zygmunta III Wazy – Anny Wazównej. Na ten czas przypisuje się lata jego rozkwitu. Niebywałą atrakcją turystyczną będzie zapewne sala tortur, w której Krzyżacy znęcali się nad swoimi wrogami. Obecnie mieści się tam biuro PTTK. Interesującą informacją dla szukających noclegu Golub-Dobrzyń jest fakt, iż dziś na terenie Zamku Golubskiego znajduje się hotel, restauracja i muzeum. Zwiedzanie jest możliwe dla turystów przez cały rok. Do wartych zobacznia zabytków należy także gotycki Kościół p.w. św. Katarzyny, który został zbudowany na początku XIV wieku. Kto chciałby zrobić sobie przerwę w zwiedzaniu i wypić filiżankę kawy w jednej z kawiarni na Starym Mieście powinien również zwrócić uwagę na ostatni drewniany Domek ''Pod cieniami''. Jeśli chcesz poznać więcej inetersujących zakątków to przyjedź do Golubia-Dobrzynia i spędź tutaj swój niezapomniany urlop wynajmując domki letniskowe Golub-Dobrzyń. Dla zainteresowanych innymi miejsowościami województwa kujawsko-pomorskiego polecamy Chełmżę, Ciechocinek oraz Bydgoszcz.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag