Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Inowrocławiu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Inowrocławiu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Inowrocławiu

Inowrocław
Dowolne daty
Goście
Inowrocław to stare miasto, położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Noteć. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z końca XIII wieku. Wynajmując dom wakacyjny w Inowrocławiu, przekonasz się, że ta miejscowość jest wyjątkowa pod wieloma względami.
DALSZE INFORMACJE »

Obiekty z basenem

Willa Basen Inowrocław
Basen
200 m² Willa
8 4
Inowrocław, Inowrocławski, Polska
od 1.232 zł
za noc
Zobacz inne

Inowrocław: Nasze rekomendacje dla ciebie

Willa Inowrocław
200 m² Willa
8 4
Inowrocław, Inowrocławski, Polska
od 1.240 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Inowrocławiu - wczasy w "mieście na soli"

Już samo usytuowanie na ogromnym wsadzie solnym sprawia, że Inowrocław nie przypomina większości innych miast. Ze względu na bogactwa naturalne w mieście działa uzdrowisko, założone jeszcze w XIX wieku. W Inowrocławiu znajdują się sanatoria, domy uzdrowiskowe i imponujące swoimi rozmiarami tężnie solankowe, z których każdy może korzystać do woli. Trzeba wiedzieć, że miejscowość była ofiarą licznych wojen i niejednokrotnie ulegała znacznym zniszczeniom, więc wiele tamtejszych budowli, na przykład zamek, w którym zatrzymywali się polscy królowie, nie ocalało do dziś. Jeśli zainteresował Cię nocleg w Inowrocławiu, będziesz mógł jednak zobaczyć między innymi stary romański kościół Imienia Najświętszej Marii Panny, obok którego, jak podaje legenda, podczas swojej misyjnej wyprawy do Gniezna zatrzymał się św. Wojciech.

Dom wakacyjny w Inowrocławiu - udany urlop we wspaniałym uzdrowisku

Jeśli będziesz chciał odbyć spacer po Inowrocławiu, koniecznie przejdź się ulicą Solankową. Będziesz mógł tam zobaczyć na przykład domy i wille zbudowane w różnych stylach - od romantycznego neogotyku, po włoski i niderlandzki renesans. Warto także odwiedzić muzeum im. Jana Kasprowicza - mieści się ono w pałacu mieszczańskim. Następnie udaj się na prowadzącą do rynku ulicę Królowej Jadwigi, nazwaną na cześć patronki miasta. W jednej z tamtejszych kamienic przez jakiś czas mieszkał Stanisław Przybyszewski, który, podobnie jak Jan Kasprowicz, był ważnym przedstawicielem Młodej Polski. Dom wakacyjny w Inowrocławiu to bez wątpienia świetna propozycja dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek! Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób wizytówką tego miasta jest ogromny Park Zdrojowy, w którym można na przykład popływać łódką po stawie, skorzystać z kortów tenisowych lub siłowni. Na terenie parku będziesz mógł też zagrać w minigolfa lub w kręgle. Oczywiście najcenniejsze są tam tężnie, wokół których spacerują głównie osoby pragnące pooddychać powietrzem przesyconym jodem. Co ciekawe, tężnie te mają aż 9 metrów wysokości, a na ich szczycie zbudowano taras widokowy. Wakacje w mieście takim jak Inowrocław nie mogą być nieudane!

Wypocznij i przeżyj mnóstwo niezapomnianych chwil w Inowrocławiu

Jeśli postawisz na kwatery w Inowrocławiu, na pewno nie będziesz narzekać na nudę. Warto tam przyjechać z całą rodziną, ponieważ jest tam mnóstwo atrakcji dla każdego, również dla dzieci. Jeśli znajdziesz trochę wolnego czasu, odwiedź którąś z pobliskich miejscowości. Jedną z nich jest Bydgoszcz, oddalony od Inowrocławia o około 40 kilometrów. W tym mieście znajduje się wiele zabytkowych kościołów i aż cztery sanktuaria! Noclegi w Inowrocławiu to znakomita propozycja dla tych, którzy chcą odpocząć po pełnym wrażeń zwiedzaniu okolicy. Sprawdź, z jakich udogodnień będziesz mógł skorzystać. Idealną opcją mogą być komfortowe apartamenty w Inowrocławiu z dostępem do sauny. A może wybierasz się na romantyczne wczasy tylko we dwoje i chcesz zarezerwować apartamenty w Inowrocławiu w samym centrum? To nie problem - wymarzona kwatera jest w Twoim zasięgu!

image-tag