Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Świeciu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Świeciu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Świeciu

Świecie
Dowolne daty
Goście
W północnej części Polski centralnej znajduje się województwo kujawsko-pomorskie. W Dolinie Dolnej Wisły, w miejscu ujścia do niej rzeki Wdy leży jedno z najstarszych miast polskich, a zarazem jedno z ważniejszych województwa kujawsko-pomorskiego – Świecie.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z tarasem

Dom  Świecie
Balkon/Patio
15 m² Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Świecie, Świecie, Polska
od 409 zł
za noc
Sprawdź inne

Świecie: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Świecie
15 m² Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Świecie, Świecie, Polska
od 409 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Domki letniskowe Świecie – niezapomniane chwile spędzone na Pomorzu

Domki letniskowe Świecie oraz apartamenty Świecie to nasza propozycja dla tych z Państwa, którzy wybierają się w tamte okolice. Obydwie nasze propozycje zakwaterowania z pewnością umilą Państwu pobyt w Świeciu. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1189. Kiedy w roku 1226 na niedaleką ziemię chełmińską przybyli Krzyżacy, Świecie było bardzo istotnym punktem obrony Pomorza. Poddało się Zakonowi Krzyżackiemu w roku 1309, jako ostatnie. Z okresu 1335 – 1350 pochodzi zamek krzyżacki. Jest to wysokiej klasy obiekt zbudowany w stylu włoskim. Jego charakterystyczna krzywa wieża o wysokości 34,73 m, odchylona od pionu w kierunku zachodnim o 106 cm, jest najwyższą krzywą wieżą w Polsce, na którą mogą wejść turyści.

Wakacje Świecie – zwiedzaj i wypoczywaj!


W skład Świecia wchodzą liczne dzielnice. Niektóre z nich były w przeszłości odrębnymi wioskami, dopiero od niedawna są częścią miasta. Domki letniskowe Świecie ułatwią Państwu poznanie nie tylko centrum miasta, lecz również owych interesujących dzielnic. Najstarszą z obecnych dzielnic Świecia jest Stare Miasto. Powstało ono w roku 1240 i przez długi czas było rezydencją książęcą. Rządzono z nim nawet całym Pomorzem. Dzielnicę tę okalają Wisła i Wda, dlatego też tereny te narażone były zawsze na zalewanie wodami rzek. Tereny obecnego Śródmieścia położone są zdecydowanie wyżej, dlatego też już w czternastym wieku niektórzy kupcy i rzemieślnicy zdecydowali się przenieść właśnie tam. Dzisiaj Śródmieście to reprezentacyjna dzielnica miasta. Kolejna dzielnica, Marianki, to jedna z niegdysiejszych wsi wcielonych do miasta. Rozmach, z jakim się dzisiaj rozwija zadziwi niejednego turystę. Z pozostałych dzielnic warto wspomnieć Miasteczko czy Przechowo. Każda z dzielnic ma swój niepowtarzalny urok i klimat.

Ci z Państwa, których najbardziej przyciągają budowle historyczne – z całą pewnością znajdą coś interesującego dla siebie. Czternastowieczne mury obronne miasta spełniały też rolę przeciwpowodziową. Spacer wzdłuż nich na pewno sprawi Państwu sporą przyjemność. Świecie apartamenty sprawią, iż znajdziecie się Państwo o krok od atrakcji, które czekają tam na turystów. Uwadze Państwa polecamy Kościół Farny. Jako iż budowę jego prowadzono przez około sto lat, łączy on w sobie wiele stylów architektonicznych. Kościół ten uległ jednak sporym zniszczeniom w czasie wyzwalania miasta przez Armię Radziecką. Uroczy jest równiez Ratusz – zbudowany z jasnej cegły, w stylu wiktoriańskim. Świecie posiada jeszcze sporo innych ciekawych miejsc – proponujemy odkryć je spacerując ulicami tego wyjątkowego miasta.

Jeżeli chcą Panstwo również zwiedzić okolice Świecia, zapraszamy na wakacje Malbork, wczasy Grudziądz oraz urlop Elbląg. Natomiast tych, którzy planują nieco dłuższe wakacje zapraszamy do Niemiec. Polecamy nasze komfortowe domki letniskowe Erfurt oraz apartamenty Weimar. Ponadto zapraszamy na wakacje Dortmund oraz wczasy Hanower.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Świeciu. Przeciętnie domy są idealne dla 2 gości.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag