Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Pabianicach - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Pabianicach - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Pabianicach

Pabianice
Dowolne daty
Goście
Serdecznie zapraszamy Państwa do województwa łódzkiego! Owszem, nie ma tam wielkich jezior, czy gór, jednak wbrew pozorom jest tu wiele miejsc, miast i miasteczek, które skrywają w sobie urocze zakątki. Nie tylko Łódź zasługuje na uwagę. Tym razem polecamy Państwu Pabianice.
DALSZE INFORMACJE »

Apartamenty i domy z kuchnią

Apartament Kuchnia Pabianice
Kuchnia
55 m² Apartament
3 1
Pabianice, Pabianicki, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 272 zł
za noc
Apartament Kuchnia Pabianice
Kuchnia
55 m² Apartament
2 1
Pabianice, Pabianicki, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 272 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi Pabianice oraz apartamenty Pabianice – województwo łódzkie zaprasza!

Miasto to położone jest na równinie, a jego najniższy punkt znajduje się nad rzeką Dobrzynką. Pierwsze wzmianki o Pabianicach pochodzą ze średniowiecza. Prawdopodobnie powstały one na przełomie X i XI wieku jako mała osada na skraju lasu oraz w pobliżu rzeki. Nazwa pochodzi także z tego okresu od imienia założyciela Fabiana lub Pabiana. Tak jak w większości miast w województwie łódzkim przemysł włókienniczy przyczynił się do rozwoju miasta. Aby dokładnie poznać historię i kulturę Pabianic polecamy noclegi Pabianice. Jeśli jednak szukają Państwo prawdziwych wrażeń oraz niezapomnianej przygody, to polecamy urlop USA. Tam na szczególną uwagę zasługują następujące stany: Wisconsin, Wyoming oraz Kentucky. Oczywiście planując wszasy w USA koniecznie trzeba znaleźć czas na miasto nieograniczonych możliwości – Nowy Jork. Tam też dysponujemy dużą ofertą przestronnych apartamentów Nowy Jork. Przytulne domki letniskowe Wirginia Zachodnia oraz apartamenty Floryda także znajdą Państwo u nas.  

Pabianice domki letniskowe i noclegi Pabianice na każdą kieszeń!


Warto wspomnieć, że Pabianice, tak jak Łódź, są miastem trzech narodowości: niemieckiej, żydowskiej i polskiej. Ich obecność można dostrzec zarówno w kulturze jak i architekturze miasta. Czeka tam na Państwa całe mnóstwo zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Pabianicach. Do najważniejszych zalicza się: renesansowy kościół św. Mateusza, renesansowy dwór obronny kapituły krakowskiej, zabudowania fabryczne oraz biuro zakładów bawełnianych „Krusche-Ender”. Przed przyjazdem do Pabianic warto zapoznać się z kalendarzem imprez.

W Pabianicach nie można się nudzić. Tu każdy, nawet najwybredniejszy turysta, znajdzie coś dla siebie. Nie warto się dłużej zastanawiać. W kilka chwil można sobie zagwarantować niezapomnieny urlop w województwie łódzkim. Za pomocą naszej wyszukiwarki można szybko znaleźć wymarzony domek letniskowy Pabianice lub wygodny apartament Pabianice. W naszej ofercie mamy także noclegi Pabianice po atrakcyjnej cenie.
Polecamy Państwu także:

image-tag