Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Rawie Mazowieckiej - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Rawie Mazowieckiej - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Rawie Mazowieckiej

Rawa Mazowiecka
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 15

Noclegi z tarasem

Bed & Breakfast Balkon/Patio Rawa Mazowiecka
Balkon/Patio
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi
2 1
Rawa Mazowiecka, Rawa Mazowiecka, Polska
3,7 / 5,0
„Dobry“
od 133 zł
za noc
Sprawdź inne

Rawa Mazowiecka - historia miasta

Noclegi Rawa Mazowiecka to wspaniała oferta, dzięki której spędzisz niezapomniany urlop w województwie łódzkim. Rawa Mazowiecka jest miastem leżącym na północ od Tomaszowa Mazowieckiego i na południe od Skierniewic. Jej historia sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się już w 1228 roku, a w 1321 roku Rawa uzyskało prawa miejskie i tym samym została stolicą księstwa rawskiego. Historia jest niezwykle ciekawa - w roku 1795 Rawa została włączona do Królestwa Prus, by w roku 1815 stać się częścią Królestwa Polskiego. Już dziś zapoznajcie się Państwo z naszą wspaniałą ofertą Rawa Mazowiecka noclegi i spędźcie z nami fantastyczne wakacje.

Co warto zwiedzić w Rawie Mazowieckiej?

Godne szczególnej uwagi są ruiny zamku Książąt Mazowieckich. W sezonie letnim można tu zwiedzać zachowaną basztę zamku, którą opiekuje się Muzeum Ziemii Rawskiej. Noclegi Rawa Mazowiecka to pomysł na wspaniałe wakacje dla całej rodziny, która na pewno chętnie odwiedzi klasycystyczny ratusz pochodzący z 1822 roku, a także barokowe kolegium Jezuickie z XVII i XVIII wieku. Intersującym zabytkiem jest również zespół klasztoru Augustynianów z XVIII i XIX wieku.

Rawa Mazowiecka, to nie tylko wspaniałe zabytki z różnych epok. Jest tu też coś dla fanów kolei, a mianowicie znajduje się jedna z największych stacji zabytkowej kolei wąskotorowej, która łączy Rawę z Rogowem oraz Białą Rawską. Warto też zajrzeć do okolicznych miejscowości, takich jak Grabina. Rawa Mazowiecka noclegi sprawią, że ten urlop będzie niezapomniany. Ciekawym miejscem w okolicy jest również urokliwe miasteczko Smardzewice. Polecamy również wakacje Kutno oraz wczasy Tofta.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Rawie Mazowieckiej?

Bed & Breakfast i apartamenty to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Rawie Mazowieckiej. Z ponad 15 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Rawie Mazowieckiej?

Wyszukując zakwaterowanie w Rawie Mazowieckiej z Casamundo, będziesz w stanie znaleźć oferty już od 76 zł za noc. Typowe obiekty, które znajdziesz mają przeciętnie następującą powierzchnię: bed & breakfast - 18 m², a apartamenty - 40 m².

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Rawie Mazowieckiej. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 3 gości.

image-tag