Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartnamenty w Rawie Mazowieckiej

Rawa Mazowiecka
Dowolne daty
2 gości
Dostępne kwatery wakacyjne: 15
DALSZE INFORMACJE »

Rawa Mazowiecka - historia miasta

Noclegi Rawa Mazowiecka to wspaniała oferta, dzięki której spędzisz niezapomniany urlop w województwie łódzkim. Rawa Mazowiecka jest miastem leżącym na północ od Tomaszowa Mazowieckiego i na południe od Skierniewic. Jej historia sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się już w 1228 roku, a w 1321 roku Rawa uzyskało prawa miejskie i tym samym została stolicą księstwa rawskiego. Historia jest niezwykle ciekawa - w roku 1795 Rawa została włączona do Królestwa Prus, by w roku 1815 stać się częścią Królestwa Polskiego. Już dziś zapoznajcie się Państwo z naszą wspaniałą ofertą Rawa Mazowiecka noclegi i spędźcie z nami fantastyczne wakacje.

Co warto zwiedzić w Rawie Mazowieckiej?

Godne szczególnej uwagi są ruiny zamku Książąt Mazowieckich. W sezonie letnim można tu zwiedzać zachowaną basztę zamku, którą opiekuje się Muzeum Ziemii Rawskiej. Noclegi Rawa Mazowiecka to pomysł na wspaniałe wakacje dla całej rodziny, która na pewno chętnie odwiedzi klasycystyczny ratusz pochodzący z 1822 roku, a także barokowe kolegium Jezuickie z XVII i XVIII wieku. Intersującym zabytkiem jest również zespół klasztoru Augustynianów z XVIII i XIX wieku.

Rawa Mazowiecka, to nie tylko wspaniałe zabytki z różnych epok. Jest tu też coś dla fanów kolei, a mianowicie znajduje się jedna z największych stacji zabytkowej kolei wąskotorowej, która łączy Rawę z Rogowem oraz Białą Rawską. Warto też zajrzeć do okolicznych miejscowości, takich jak Grabina. Rawa Mazowiecka noclegi sprawią, że ten urlop będzie niezapomniany. Ciekawym miejscem w okolicy jest również urokliwe miasteczko Smardzewice. Polecamy również wakacje Kutno oraz wczasy Tofta.

Oczywiście na Casamundo znajdziesz również zakwaterowanie, jeśli podróżujesz w grupie. Przeciętnie bed & breakfast mieszczą 2 podróżnych.

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Rawie Mazowieckiej. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 2 gości.

image-tag