Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Uniejowie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Uniejowie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Uniejowie

Uniejów
Dowolne daty
Goście
Położony niemal w samym centrum Polski Uniejów to miejscowość o wyjątkowym, sprzyjającym zdrowiu klimacie.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z tarasem

Agroturystyka Balkon/Patio Uniejów
22 m² Agroturystyka ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
3,8 / 5,0
„Dobry“
od 180 zł
za noc
Hotel apartamentowy Balkon/Patio Uniejów
Duży pokój z 2 łóżkami pojedynczymi ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
3,9 / 5,0
„Dobry“
od 310 zł
za noc
Hotel apartamentowy Balkon/Patio Uniejów
Duży pokój dwuosobowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 332 zł
za noc
Sprawdź inne

Noclegi z wifi

Hotel apartamentowy wifi Uniejów
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami i widokiem na ogród ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 450 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z klimatyzacją

Bed & Breakfast Klimatyzacją Uniejów
Pokój dwuosobowy z prywatną łazienką ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 256 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Uniejów: Nasze rekomendacje dla ciebie

Bed & Breakfast Uniejów
Pokój typu Deluxe z 2 łóżkami pojedynczymi ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 298 zł
za noc
Hotel apartamentowy Uniejów
Ten pokój dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami oferuje antresolę i widok na ogród. ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Uniejów, Uniejów, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 484 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Uniejowie - tu doskonały wypoczynek masz gwarantowany!

Od 2012 roku miasteczko posiada status miejscowości uzdrowiskowej, a to za sprawą obecnych tam wód leczniczych bogatych w wiele mikroelementów, w tym jod, którego zawartość jest porównywalna do poziomu notowanego w Bałtyku. Główną atrakcją turystyczną w Uniejowie są termy - rozległy kompleks basenowo-rekreacyjny, z odkrytymi i zadaszonymi kąpieliskami, dużym zapleczem gastronomicznym. Na przylegających do Term Uniejów terenów zielonych z kasztelem rycerskim co roku organizowane są inscenizacje średniowiecznych bitew oraz jarmarki rycerskie. Tego typu atrakcje na pewno przypadną do gustu najmłodszym, więc Uniejów sprawdzi się doskonale jako miejsce na rodzinne wakacje. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na letniskowy dom wakacyjny w Uniejowie, czy zechcesz wynająć tam kameralne apartament, na pewno miło spędzisz swój wolny czas w sielskiej, sprzyjającej relaksowi atmosferze.

Dom wakacyjny w Uniejowie - idealny na weekendowy wypad i długi urlop

Jeśli Twój ideał wakacyjnego wypoczynku to korzystanie z różnego rodzaju zabiegów odnowy biologicznej, to koniecznie zatrzymaj się na nocleg w Uniejowie. Nie pożałujesz! Wspomniane ciepłe źródła o leczniczych właściwościach są wykorzystywane przez licznie obecne tam salony kosmetyczne. Nie musisz więc przemierzać wielu kilometrów, by zafundować sobie wakacje ze SPA, bo do Uniejowa można łatwo i szybko dojechać właściwie z każdego miejsca w Polsce. Po skończonych zabiegach na pewno z chęcią odpoczniesz w jednej z miejscowych restauracji. Specjalnością regionalnej kuchni są między innymi fantastyczne zupy, takie jak zalewajka, zupa chrzanowa, solanka oraz tak zwany kapłonek, czyli wodzianka. Wynajmując domy lub apartamenty w Uniejowie, koniecznie spróbuj też słynnych prażoków ze skwarkami oraz szarych klusek, a także gęsich pipek i tatarczuchów, czyli placków z mąki gryczanej. Głęboko zakorzeniona w tradycjach regionalnej kuchni z okolic Łodzi jest także kuchnia żydowska. Warto skosztować między innymi babki ziemniaczanej zwanej kuglem, gołąbków, karpia po żydowsku oraz leberki, czyli pasztetowej z dużą ilością wątróbki. Wybierz domki wakacyjne w Uniejowie i zanurz się w historii i tradycjach miasteczka i okolic.

Komfortowe noclegi w Uniejowie - coś dla Ciebie i Twoich bliskich

Choć Uniejów jest niewielką miejscowością, to baza turystyczna jest tu bardzo dobrze rozwinięta. Domek wakacyjny w Uniejowie to najlepsza propozycja dla rodzin z dziećmi oraz większych zorganizowanych grup. Jeśli lubisz zwiedzanie, to w Uniejowie będziesz mieć ku temu doskonałą sposobność, ponieważ ciekawych zabytków tam nie brakuje. Wśród miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, na uwagę zasługują między innymi wybudowany w stylu gotyckim kościół kolegiacki Wniebowzięcia NMP, prawosławna kaplica grobowa, znajdująca się na obrzeżach miasta, oraz położony w malowniczym parku XIV-wieczny zamek. Kiedy przyjdzie Ci ochota na nieco dalszą wycieczkę, możesz odwiedzić na przykład Konin. Zachwyci Cię tamtejszy rynek z pięknie odrestaurowanymi kamieniczkami i rozległym spacerowym placem, a także położony w malowniczym parku zespół klasztorny oo. Reformatów. O ciekawej historii i bogatych dziejach tego miasta świadczy odkryte w 1966 roku tak zwane Grodzisko Kaszuba, pełniące w przeszłości rolę stanowiska przeznaczonego do kontroli przepraw przez Wartę. Wybierz dom wakacyjny w Uniejowie, a będziesz mieć okazję odkryć te i wiele innych atrakcji.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag