Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lublinie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lublinie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lublinie

Lublin
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 15
DALSZE INFORMACJE »

Apartamenty i domy z kuchnią

Dom Kuchnia Lublin
Kuchnia
120 m² Dom
6 3
Lublin, Lublin, Polska
od 398 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Lublin: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Lublin
260 m² Dom
7 3
Lublin, Lublin, Polska
od 693 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Zarezerwuj dom wakacyjny w Lublinie i poznaj najciekawsze zabytki miasta

Lublin to miasto położone we wschodniej części Polski, znane z interesujących zabytków i bogatej historii. Choć wydaje się kameralne, jest największą aglomeracją w kraju na wschód od Wisły. Warto zarezerwować dom wakacyjny w Lublinie, by poznać jego najważniejsze atrakcje.

Dom wakacyjny w Lublinie - przygotuj się na niezapomniany urlop

Rezerwując dom wakacyjny w Lublinie, warto tak zaplanować pobyt, by zobaczyć najciekawsze zabytki. Co ciekawe, większość z nich znajduje się w niewielkiej odległości, więc można z powodzeniem poruszać się między nimi pieszo. Znakiem rozpoznawczym Lublina jest starówka. Spacer warto rozpocząć od Bramy Grodzkiej, zbudowanej jeszcze w XIV wieku. Niegdyś nazywano ją też Bramą Żydowską, gdyż prowadziła z dzielnicy żydowskiej do chrześcijańskiej części starego miasta. Noclegi w Lublinie to również znakomita okazja, by zobaczyć tamtejszy zamek o długiej i ciekawej historii. Powstanie gmachu datuje się na XIV wiek, jednak obecnie budowlę można podziwiać w znacznie zmienionym, przebudowanym kształcie. W swojej historii zamek ma też mroczną kartę. Przez ponad 120 lat znajdowało się tam więzienie. Obecnie mieści się w nim Muzeum Lubelskie. Rezerwując domek wakacyjny w Lublinie, warto odwiedzić również tamtejsze podziemia. To 300-metrowa trasa biegnąca pod rynkiem, którą utworzono poprzez połączenie starych piwnic z XVI i XVII wieku. Ten nietypowy podziemny szlak rozpoczyna się w dawnym ratuszu, a jego koniec znajduje się w okolicach Placu Po Farze. Ciekawostkę stanowi multimedialna inscenizacja pożaru miasta. Planując zwiedzanie, warto pamiętać, że nawet latem w podziemiach temperatura jest niska i wynosi około 12 stopni Celsjusza.

Co jeszcze warto zobaczyć w Lublinie?

Decydując się na domki wakacyjne w Lublinie, możesz mieć pewność, że nie będziesz się nudzić. W mieście znajduje się wiele atrakcji, które zadowolą zarówno dorosłych, jak i ich pociechy. Nocleg w Lublinie stanowi więc znakomity pomysł na rodzinne wakacje. Jednym z miejsc, które zainteresuje osoby w każdym wieku, jest tak zwany Dom Słowa. To muzeum, w którym można poznać historię i ciekawostki związane z drukarstwem. Podczas pobytu warto odwiedzić też Wieżę Trynitarską. To neogotycka dzwonnica stanowiąca najwyższy punkt miasta. Obecnie mieści się tam Muzeum Archidiecezjalne, które uchodzi za jedno z najciekawszych w Lublinie. Powód to nie tylko interesujące eksponaty takie jak przedmioty użytku religijnego, ale przede wszystkim ich niebanalne rozmieszczenie. Wystawy ogląda się bowiem w drodze na szczyt wieży. Na górze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać imponującą panoramę miasta.

Inną lokalną atrakcją jest Muzeum Wsi Lubelskiej. To skansen, w którym można na własne oczy przekonać się, jak niegdyś żyli mieszkańcy Lubelszczyzny. Ekspozycję podzielono w taki sposób, by zobrazować etnograficzną różnorodność tego niezwykłego regionu. Rezerwując dom wakacyjny w Lublinie, warto odwiedzić też miejsce symboliczne dla jego mieszkańców. Jest nim Dom Żołnierza, który wybudowano w latach 20. ubiegłego wieku z materiałów uzyskanych ze zburzenia prawosławnego soboru - niegdyś kojarzył się z carską niewolą. Budowa nowego budynku z materiałów pochodzących z rozbiórki gmachu stanowiła więc swoisty symbol odrodzenia po czasach ucisku. Początkowo znajdowały się tam kino oraz kasyno, jednak obecnie mieszczą się instytucje wojskowe. Po długim dniu pełnym zwiedzania wypoczniesz w doskonale wyposażonych domach wakacyjnych na obrzeżu miasta. To znakomity pomysł dla osób planujących wakacje dużą grupą. Ciekawą alternatywą last minute wycieczki mogą być apartamenty w centrum Lublina.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Lublinie?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Lublinie są bed & breakfast i bed & breakfast. Dzięki ponad 15 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Lublinie. Przeciętnie bed & breakfast są idealne dla 2 gości.

image-tag