Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w ZamoŚciu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w ZamoŚciu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w ZamoŚciu

Zamość
Dowolne daty
Goście
Powstały w XVI wieku Zamość wybudowany został na przestrzeni, na której znajdowały się tylko pola i lasy. Miasto ufundował szlachcic Jan Zamoyski, który chciał, by stworzono je zgodnie z renesansowymi teoriami "miasta idealnego".
DALSZE INFORMACJE »

Obiekty z klimatyzacją

Apartament Klimatyzacją Zamość
40 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 284 zł
za noc
Apartament Klimatyzacją Zamość
28 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 355 zł
za noc
Apartament Klimatyzacją Zamość
22 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 166 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z wifi

Apartament wifi Zamość
36 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 254 zł
za noc
Apartament wifi Zamość
38 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 250 zł
za noc
Hotel apartamentowy wifi Zamość
Apartament rodzinny typu Junior Suite ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 450 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z basenem

Pokój Basen Zamość
15 m² Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 232 zł
za noc
Kurort Basen Zamość
Pokój trzyosobowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
3,8 / 5,0
„Dobry“
od 189 zł
za noc
Zobacz inne

Zamość: Nasze rekomendacje dla ciebie

Zamość: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 162 zł za noc

Apartament Zamość
32 m² Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 162 zł
za noc
Apartament Zamość
20 m² Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Zamość, Zamość, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 173 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Zamościu - wymarzony urlop w polskim Mieście Idealnym

Dzieła tego podjął się architekt Bernardo Morando, Jeśli więc szukasz oryginalnej destynacji na romantyczny wypad albo wakacje w gronie rodziny, już teraz zarezerwuj nocleg w Zamościu, by podczas klimatycznych spacerów sprawdzić, czy włoscy budowniczy zdołali wykonać swój zamiar. Co ciekawe, układ miasta miał przypominać ludzkie ciało. Jego "głową" miał być Pałac Zamoyskich, "kręgosłup" to ulica Grodzka, przechodząca przez rynek ze wschodu na zachód. Boczne ulice, takie jak ul. Solna czy ul. Moranda, miały być ramionami.

Dom wakacyjny w Zamościu - dla miłośników historii i natury

Turystyczna atrakcyjność miasta wynika w dużej mierze z faktu, że zachowało ono swój pierwotny układ, fortyfikacje i dużą liczbę budynków, które łączą tradycje architektury włoskiej i środkowo-europejskiej. Zamość to jednak nie tylko zabytki. Miłośnicy natury z pewnością docenią urok położonego w centrum Parku Miejskiego, dzieci natomiast ucieszy wizyta w ogrodzie zoologicznym. Warto także wybrać się poza miasto - w jego sąsiedztwie znajduje się bowiem Roztoczański Park Narodowy. Dlatego właśnie noclegi w Zamościu wybierane są nie tylko przez wielbicieli historii czy architektury, ale też wszystkich tych, którzy szukają pełnych uroku terenów na weekendowy city break, czy też okazji do relaksu w pięknym, harmonijnym otoczeniu.

Poznaj najważniejsze zabytki polskiego renesansu!

Tych, którzy zdecydowali się na wynajęcie domu wakacyjnego w Zamościu, zachęcamy do rozpoczęcia zwiedzania od starego rynku. Najważniejszym budynkiem jest tu ratusz, zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku, którego fasady zostały zbudowane zgodnie z proporcjami manierystycznymi. Wśród zabytków warto wymienić także kościół Franciszkanów w stylu barokowym z II poł. XVIII wieku. Podkreślić trzeba, że całe Stare Miasto stanowi kompleks urbanistyczny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wiele osób nazywa Zamość "perłą renesansu" - nie tylko dlatego, że miasto jest otoczone bastionowymi fortyfikacjami o wyraźnie renesansowym charakterze, ale także dlatego, że tutejsza katedra należy do najbardziej wybitnych osiągnięć architektury nowożytnej na świecie. Ufundowana przez Jana Zamoyskiego budowla ma 45 metrów długości i 30 metrów szerokości. Jest to jeden z najbardziej imponujących budynków sakralnych nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w całej w Polsce. Świątynia szczyci się oryginalnym wystrojem i bogatymi renesansowymi dekoracjami, XVIII-wiecznym rokokowym tabernakulum i wieloma obrazami włoskich i polskich malarzy. Sama tylko katedra przyciąga do domów wakacyjnych w Zamościu miłośników architektury.

Co jeszcze warto zobaczyć w Zamościu?

Warto dodać, że w mieście odbywają się także liczne wydarzenia kulturalne: domki wakacyjne w Zamościu zapełniają się gośćmi z całego regionu podczas trwania festiwalów muzyki jazzowej i słynnych koncertów tutejszej orkiestry symfonicznej. Niegdyś miasto stanowiło najważniejszy w tej części Europy ośrodek kultury chasydzkich Żydów. Do dziś upamiętnia się tam ich niezwykłą kulturę poprzez zabytki i muzea. Jak przystało na turystyczną perłę, miasto pełne jest znakomicie wyposażonych domków wakacyjnych i przytulnych apartamentów. W Zamościu znajdziemy zakwaterowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb zarówno rodzin z dziećmi, jak i podróżujących wspólnie grup przyjaciół. Znakomite warunki noclegowe zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów. Wszystko to razem powoduje, że miasto to jest jednym z najjaśniejszych punktów na turystycznej mapie Polski i obowiązkowym przystankiem dla wszystkich fanów polskiej historii.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag