Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartnamenty w Żarach

Żary
Dowolne daty
2 gości
Dostępne kwatery wakacyjne: 15
DALSZE INFORMACJE »

Żary - historia miasta

Planujecie Państwo wczasy w Polsce, jednak widzieliście już większość znanych polskich miast? Polecamy wizytę w Żarach. Zapoznajcie się z naszą ofertą noclegi Żary a na pewno znajdziecie tam dla siebie wymarzony apartament.

Żary leżą w województwie lubuskim na południowym skraju Wału Trzebnickiego. Niedaleko stąd do Żagania. W niewielkiej odległości leżą też Słubice, gdzie, zanim Polska znalazła się w strefie Schengen, znajdowało się przejście graniczne do Niemiec. Pierwsze wzmianki o mieście pojawiły sie już w 1007 roku w kronice Thietmara, a około roku 1030 osada została przyłączona przez Mieszka II do Polski. Położone w historycznym miejście Żary noclegi to gwarancja udanego urlopu.

Co warto zwiedzić w Żarach?

Miasto sporo ucierpiało w czasie wojny, mimo to zachowało się w nim wiele ciekawych zabytków. Zarezerwuj więc noclegi Żary i odkryj dzieje miasta razem z nami. Tu znajduje się Zamek Bibersteinów, strawiony upływem czasu, ale wciąż potrafiący zachwycić swą dostojnością. Zamek należy do części kompleksu zamkowo-pałacowego Bibersteinów-Promnitzów. Został on zbudowany z cegły, w stylu zamku warownego. Obiekt posiada wąski dziedziniec wewnętrzy. Wszystkie cztery skrzydła pochodzą, przynajmniej w części, z XIV i XV stulecia.

Noclegi Żary to wspaniała oferta, dzięki której poznasz też inne interesujące zabytki, takie jak miejski rynek pochodzący z przełomu XIV i XV wieku, przebudowywany w XVIII i XIX wieku. W Żarach, podobnie jak w Świebodzinie, znajduje się też stary cmentarz żydowski. Już dziś zapoznajcie się Państwo z naszą bezkonkurencyjną ofertą Żary noclegi i spędźcie wspaniałe wakacje w tych okolicach. Polecamy również: wczasy Międzylesie, wakacje Grudziądz, wczasy Puławy oraz Łęknica.

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom hotele w Żarach?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: hotele to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Żarach. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 178 zł za noc.

Pomożemy ci znaleźć noclegi, które pomieszczą grupę osób. Najczęściej hotele są odpowiednie dla 4 gości.

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Żarach. Przeciętnie hotele są idealne dla 4 gości.

image-tag