Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kasinie Wielkiej - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kasinie Wielkiej - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kasinie Wielkiej

Kasina Wielka
Dowolne daty
Goście
Kasina Wielka to urokliwa górska miejscowość w okolicach Limanowej. Wieś leży w zachodniej części Beskidów, znanej jako Beskid Wyspowy.
DALSZE INFORMACJE »

Obiekty z basenem

Dom wiejski Basen Kasina Wielka
-20%
1 kwi - 8 kwi
Basen
90 m² Dom wiejski
9 3
Kasina Wielka, Mszana Dolna, Polska
od 1.449 zł 1.803 zł
za noc
Zobacz inne

Kasina Wielka: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom wiejski Kasina Wielka
-20%
1 kwi - 8 kwi
90 m² Dom wiejski
9 3
Kasina Wielka, Mszana Dolna, Polska
od 1.452 zł 1.805 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Kasinie Wielkiej - sprawdzony pomysł na kameralny urlop w Beskidach

Dzięki położeniu pomiędzy Wierzbanowską Górą, Lubogoszczem, Śnieżnicą i Ćwilinem miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową na piesze i rowerowe wycieczki, a zimą także idealne miejsce dla fanów białego szaleństwa.

Dom wakacyjny w Kasinie Wielkiej - wczasy w górach o każdej porze roku

Noclegi w Kasinie Wielkiej to nie tylko świetna baza wypadowa. Sama miejscowość również ma wiele do zaoferowania. Urokliwe, malownicze położenie i leczniczy klimat sprawiają, że wieś stanowi doskonałe miejsce na spokojny wypoczynek w kameralnej atmosferze. Dom wakacyjny w Kasinie Wielkiej to dobry pomysł na nocleg o każdej porze roku. Latem warto skorzystać z uroków miejscowości i okolic, planując urlop w górach. Przez Kasinę Wielką przebiega kilka szlaków turystycznych dostosowanych do potrzeb fanów pieszych wędrówek i rowerowych eskapad. Dobrym pomysłem jest wycieczka do Myślenic przez Wierzbanowską Górę i Łysinę. W Myślenicach warto wybrać się na spacer po rynku z urokliwymi kamieniczkami, a także zobaczyć gotycki kościół z XV wieku. Interesującą alternatywą może okazać się wyprawa do Szczawy lub Raciechowic. Szczawa to niewielka uzdrowiskowa miejscowość, w której warto skorzystać z pijalni wód mineralnych. By jeszcze lepiej poczuć górską atmosferę, można zdecydować się na dom wakacyjny w Kasinie Wielkiej utrzymany w charakterystycznym, góralskim stylu. Drewniane domki są świetnie wyposażone w niezbędne sprzęty, a przytulne wnętrza nawiązują stylem do lokalnej architektury. Domki wakacyjne w Kasinie Wielkiej często mają tarasy i ogródki. To świetny sposób na relaks po intensywnym dniu pełnym wycieczek po górach.

Odkryj niezwykłe miejsca w Kasinie Wielkiej

Podczas pobytu w Kasinie Wielkiej warto zobaczyć zabytkowy drewniany kościół znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej. Ponadto można odwiedzić najwyżej usytuowaną stację kolejową w Polsce, która leży na trasie dawnej linii Chabówka-Lwów. Kasina Wielka to przede wszystkim niezwykłe plenery i malownicze krajobrazy, które docenili również liczni artyści. Warto wiedzieć, że na stacji kolejowej, a także w kamieniołomie w Kasinie Steven Spielberg kręcił ujęcia do "Listy Schindlera", a Andrzej Wajda do "Katynia".

Apartamenty w Kasinie Wielkiej - pomysł na nocleg dla fanów białego szaleństwa

Nocleg w Kasinie Wielkiej to również strzał w dziesiątkę dla fanów wczasów na nartach i na snowboardzie. Z miejscowości pochodzi mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk, jednak Kasina Wielka to odpowiedni kierunek na wypoczynek nie tylko dla wielbicieli nart biegowych. Na zachodnich stokach Śnieżnicy znajduje się wyciąg narciarski o długości około 1300 metrów. Na wielbicieli białego szaleństwa czekają dwie trasy zjazdowe o długości niemal 2700 metrów. Szlaki są urozmaicone i prowadzą przez las, który zapewnia wspaniałe widoki, a także lepszą ochronę przed porywistymi wiatrami. Co ciekawe, stok ma jednolite nachylenie, dzięki czemu stanowi optymalny wybór zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Świetnym urozmaiceniem zimowego wypoczynku może być kulig z konnym zaprzęgiem organizowany przez górali. Ciesz się w pełni urokiem tej niezwykłej miejscowości i wynajmij domek wakacyjny w Kasinie Wielkiej z widokiem na ośnieżone stoki. Wiele obiektów dysponuje kominkiem, przy którym wypoczniesz w miłej atmosferze podczas zimowego urlopu na nartach. Gotowy na kolejną przygodę w górach?

image-tag