Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kętyach - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kętyach - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Kętyach

Kęty
Dowolne daty
Goście
Aby spędzić udany urlop i dobrze wypocząć nie koniecznie trzeba udawać się na dalekie podróże za granicę! Polska oferuje wczasowczom wiele uroczych zakątków, które warto poznać! Kęty to jeden z nich. Tutaj czeka na Państwa releks oraz dobra zabawa.
DALSZE INFORMACJE »

Kęty: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Kęty
72 m² Apartament
4 2
Kęty, Kęty, Polska
3,9 / 5,0
„Dobry“
od 264 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z basenem

Domek w stylu alpejskim Basen Kęty
Basen
15 m² Domek w stylu alpejskim
4 1
Kęty, Kęty, Polska
3,7 / 5,0
„Dobry“
od 345 zł
za noc
Kurort Basen Kęty
Basen
Bungalow typu Deluxe
2 1
Kęty, Kęty, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 341 zł
za noc
Resort Basen Kęty
Basen
Apartament typu Studio z tarasem i widokiem na jezioro
4 1
Kęty, Kęty, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 249 zł
za noc
Zobacz inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Hotel apartamentowy Przyjazny zwierzętom Kęty
Przyjazny zwierzętom
Pokój typu Standard z 2 łóżkami pojedynczymi
2 1
Kęty, Kęty, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 240 zł
za noc
Apartament Przyjazny zwierzętom Kęty
Przyjazny zwierzętom
33 m² Apartament
2 1
Kęty, Kęty, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 125 zł
za noc
Domek letniskowy Przyjazny zwierzętom Kęty
Przyjazny zwierzętom
40 m² Domek letniskowy
4 2
Kęty, Kęty, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 217 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Apartament Balkon Kęty
Balkon
33 m² Apartament
4 1
Kęty, Kęty, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 148 zł
za noc
Apartament Balkon Kęty
Balkon
25 m² Apartament
4 1
Kęty, Kęty, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 240 zł
za noc
Dom Balkon Kęty
Balkon
85 m² Dom
8 3
Kęty, Kęty, Polska
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 272 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi Kęty – niezapomniany urlop w Małopolsce!

Noclegi Kęty zaś zapewnią Państwu wygodne zakwaterowanie. Miejscowość usytowana jest w województwie małopolskim, na Podgórzu Wilamowickim, w dolinie rzeki Soła. Kęty liczą około 19.000 mieszkańców i należą do Euroregionu Beskidy. W odległości zaledwie 40 kilometrów od miasteczka przebiega granica ze Słowacją. Kto więc podczas pobytu w apartamentach Kęty zamarzy o wyprawie w góry, ten będzie miał okazję wybrać się na wędrówkę pięknymi beskidzkimi szlakami.Miłośników historii z pewnością zainteresuje fakt, iż Kęty miasto z tradycją. Pierwsze wzmianki o osadzie wiejskiej Kęty pochodzą z początku 13.wieku. W 14. wieku miasto otrzymało prawa miejskie magdeburskie. W okresie powojennym miasto rozwineło się jako baza przemysłowo-handlowa, także dziś znajduje się tutaj szereg ośrodków przemysłowych, z których najbardziej popularne są zakłady przetwórstwa aluminium. Centrum Kęt ze względu na zabytkowy układ urbanistyczny, widnieje w rejestrze zabytków Małpolski. Fantastyczne zabytki podziwiać mogą Państwo także na urlopie w Rzymie, urlopie w Mediolanie oraz wczasach we Florencji – Włochy są piękne!

Kęty – wczasy na każdą kieszeń!

Podczas pobytu w Kętach jako pierwsze polecamy wybrać się na spacer po starówce miasteczka. Tu podziwiać mogą Państwo szereg ciekawych zabytków. Warto zatrzymać się na średniowiecznym rynku, skąd zwrócić powinni Państwo uwagę na charakterystyczny układ okolicznych ulic oraz zabytkowe kamienice z 19.wieku. Polecamy przystanąć w jednej z tutejszych kawiarnii na kawę lub herbatę i podziwiać widok zabytkowej starówki! Następnie warto wyruszyć szlakami miasteczka i odwiedzić tutejsze budowle sakralne. Barokowy kościół Św.Jana Kantego to jedna z najbardziej imponujących budowli Kęt. Jej patronem jest Jan Wacięga, urodzony w 1397 roku w Kętach. Owy profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz katolicki duchowny przeszedł do historii jako Jan Kanty. W pobliżu kościoła Św.Jana Kantego znajduje się kościół Św.Małgorzaty i Katarzyny, będący najstarszym kościołem miasta. Budowla ta powstała w 17.wieku. Warto odwiedzić również tutejszy Klasztor Franciszkanów, w którym podziwiać będą mogli Państwo rzeźbę Pieta z 15.wieku. Zwiedzić powinni Państwo też dawną synagogę Anszei Emes, powstałą tutaj w 1900 roku. Kto pragnie poznać historię Kęt jeszcze lepiej, ten udać powinien się do Muzeum im.Aleksandra Kłosińskiego. Zgromadzone tutaj eksponaty odźwierciedlają kulturę oraz tradycję Kęt i okolic. Zainteresowani kulturą zapoznać powinni się z ofertami tutejszego domu kultury, a na wieczór, po dniu pełnego emocji, wybrać się na seans do tutejszego kina! Do ciekawszych miejsc w okolicy należą z pewnością Brzeszcze albo również urokliwy mały Inwałd. Noclegi Kęty to doskonały wybór! Tu z pewnością dobrze Państwo wypoczną i nie będą narzekać na nudę!Kogo ciągnie do krajów skandynawskich, temu polecamy:

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom hotele w Kętyach?

Mamy zakwaterowania, które będą idealne dla ciebie i twojego czworonoga. Hotele to najbardziej przyjazne zwierzętom obiekty w Kętyach o średniej cenie 319 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Kętyach. Przeciętnie hotele są idealne dla 3 gości.

image-tag