Noclegi i apartamenty wakacyjne w Kętyach - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Kętyach - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Kętyach

Kęty
Dowolne daty
Goście
Kęty
Dowolne daty
Goście
Aby spędzić udany urlop i dobrze wypocząć nie koniecznie trzeba udawać się na dalekie podróże za granicę! Polska oferuje wczasowczom wiele uroczych zakątków, które warto poznać! Kęty to jeden z nich. Tutaj czeka na Państwa releks oraz dobra zabawa.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Wypad z futrzakiem: zarezerwuj nocleg w lokalizacji Kęty przyjazny zwierzętom – zaplanuj najbliższy wypad!

Dom wiejski  Kęty
31 sie - 7 wrz
426 zł za noc
70 m² Dom wiejski ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Kęty, Kęty, Polska
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
Rezerwuj
Sprawdź inne oferty

Kęty: Nasze rekomendacje dla ciebie

Kęty: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 418 zł za noc

Dom wiejski Kęty
26 paź - 2 lis
418 zł za noc
Dom wiejski ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Kęty, Kęty, Polska
Rezerwuj
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi Kęty – niezapomniany urlop w Małopolsce!

Noclegi Kęty zaś zapewnią Państwu wygodne zakwaterowanie. Miejscowość usytowana jest w województwie małopolskim, na Podgórzu Wilamowickim, w dolinie rzeki Soła. Kęty liczą około 19.000 mieszkańców i należą do Euroregionu Beskidy. W odległości zaledwie 40 kilometrów od miasteczka przebiega granica ze Słowacją. Kto więc podczas pobytu w apartamentach Kęty zamarzy o wyprawie w góry, ten będzie miał okazję wybrać się na wędrówkę pięknymi beskidzkimi szlakami.Miłośników historii z pewnością zainteresuje fakt, iż Kęty miasto z tradycją. Pierwsze wzmianki o osadzie wiejskiej Kęty pochodzą z początku 13.wieku. W 14. wieku miasto otrzymało prawa miejskie magdeburskie. W okresie powojennym miasto rozwineło się jako baza przemysłowo-handlowa, także dziś znajduje się tutaj szereg ośrodków przemysłowych, z których najbardziej popularne są zakłady przetwórstwa aluminium. Centrum Kęt ze względu na zabytkowy układ urbanistyczny, widnieje w rejestrze zabytków Małpolski. Fantastyczne zabytki podziwiać mogą Państwo także na urlopie w Rzymie, urlopie w Mediolanie oraz wczasach we Florencji – Włochy są piękne!

Kęty – wczasy na każdą kieszeń!

Podczas pobytu w Kętach jako pierwsze polecamy wybrać się na spacer po starówce miasteczka. Tu podziwiać mogą Państwo szereg ciekawych zabytków. Warto zatrzymać się na średniowiecznym rynku, skąd zwrócić powinni Państwo uwagę na charakterystyczny układ okolicznych ulic oraz zabytkowe kamienice z 19.wieku. Polecamy przystanąć w jednej z tutejszych kawiarnii na kawę lub herbatę i podziwiać widok zabytkowej starówki! Następnie warto wyruszyć szlakami miasteczka i odwiedzić tutejsze budowle sakralne. Barokowy kościół Św.Jana Kantego to jedna z najbardziej imponujących budowli Kęt. Jej patronem jest Jan Wacięga, urodzony w 1397 roku w Kętach. Owy profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz katolicki duchowny przeszedł do historii jako Jan Kanty. W pobliżu kościoła Św.Jana Kantego znajduje się kościół Św.Małgorzaty i Katarzyny, będący najstarszym kościołem miasta. Budowla ta powstała w 17.wieku. Warto odwiedzić również tutejszy Klasztor Franciszkanów, w którym podziwiać będą mogli Państwo rzeźbę Pieta z 15.wieku. Zwiedzić powinni Państwo też dawną synagogę Anszei Emes, powstałą tutaj w 1900 roku. Kto pragnie poznać historię Kęt jeszcze lepiej, ten udać powinien się do Muzeum im.Aleksandra Kłosińskiego. Zgromadzone tutaj eksponaty odźwierciedlają kulturę oraz tradycję Kęt i okolic. Zainteresowani kulturą zapoznać powinni się z ofertami tutejszego domu kultury, a na wieczór, po dniu pełnego emocji, wybrać się na seans do tutejszego kina! Do ciekawszych miejsc w okolicy należą z pewnością Brzeszcze albo również urokliwy mały Inwałd. Noclegi Kęty to doskonały wybór! Tu z pewnością dobrze Państwo wypoczną i nie będą narzekać na nudę!Kogo ciągnie do krajów skandynawskich, temu polecamy:

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag