Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lanckorona - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lanckorona - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lanckorona

Lanckorona
Dowolne daty
Goście
Lanckorona to malownicza miejscowość letniskowa położona na Pogórzu Karpackim. Urokliwa wieś z bogatą historią zajmuje obszar stanowiący pas przejściowy pomiędzy górami a kotlinami podgórskimi.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z kominkiem

Agroturystyka Kominek Lanckorona
-20%
21 sty - 28 sty
15 m² Agroturystyka ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 213 zł 268 zł
za noc
Pokój gościnny Kominek Lanckorona
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 120 zł
za noc
Sprawdź inne

Lanckorona: Nasze rekomendacje dla ciebie

Agroturystyka Lanckorona
-22%
21 sty - 28 sty
60 m² Agroturystyka ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 389 zł 501 zł
za noc
Pokój gościnny Lanckorona
18 m² Pokój gościnny ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 180 zł
za noc
Domek w stylu alpejskim Lanckorona
60 m² Domek w stylu alpejskim ∙ 7 gości ∙ 2 sypialnie
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 417 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wynajmij dom wakacyjny w Lanckoronie - miejscowości z niezwykłą atmosferą

Pierwsze wzmianki o Lanckoronie odnaleźć można w pochodzących z roku 1336 zapisach Jana Długosza, ale osada powstała prawdopodobnie wcześniej, na przełomie XII i XIII wieku. Spokojne dziś miasteczko było w przeszłości areną burzliwych wydarzeń, pełniąc szczególną rolę w historii Małopolski. Znaczenie historyczne oraz zjawiskowe krajobrazy zapewniły Lanckoronie miejsce na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Apartamenty i domki wakacyjne w Lanckoronie przyciągają wymagających turystów, którzy podczas urlopu chcą korzystać z różnych form urlopowego wypoczynku.

Dom wakacyjny w Lanckoronie - sposób na niezapomniany urlop

Domek wakacyjny w Lanckoronie to świetny patent na romantyczny wypad we dwoje, rodzinny urlop czy pobyt związany ze sportową aktywnością. Klimatyczne miasteczko od wielu lat przyciąga artystyczną bohemę. Malarze, poeci i kompozytorzy szukają natchnienia w oszałamiających plenerach, by potem zrelaksować się w jednej z przytulnych kawiarenek. O Lanckoronie śpiewał Marek Grechuta, a wybitny aktor Wojciech Pszoniak tak zauroczył się atmosferą miasteczka, że postanowił wybudować tu dom. Zwiedzanie warto rozpocząć od Rynku z XIX-wieczną zabudową. Tradycyjne domostwa z charakterystycznym dla regionu podcieniem, czyli mocno wysuniętym okapem, tworzą jedyny w swoim rodzaju, zwarty architektoniczny zespół. W jednej z najstarszych chat mieści się Muzeum Regionalne z ciekawą ekspozycją oraz galerią, w której można zakupić dzieła okolicznych twórców oraz lokalne miody i konfitury. Ważnymi punktami na mapie miejscowości są również: kościół św. Jana Chrzciciela, wybudowany za czasów Kazimierza Wielkiego, oraz ruiny zamku obronnego. Dom wakacyjny w Lanckoronie będzie miejscem komfortowego wypoczynku po dniu wypełnionym turystycznymi doznaniami.

Noclegi w Lanckoronie - wakacje w stylu slow life

Dom wakacyjny w Lanckoronie warto wynająć o każdej porze roku. Na urlopowiczów czekają zjawiskowe szlaki spacerowe z Aleją Cichych Szeptów i Aleją Zakochanych na czele. W sielski i romantyczny charakter miejscowości doskonale wpisują się cykliczne imprezy - letni Festiwal Zakochanych czy odbywający się w grudniu Festiwal Aniołów. Nocleg w Lanckoronie to także doskonała opcja dla fanów zimowych sportów, którzy po szaleństwach na stoku chcą wypocząć w cichym i spokojnym miejscu. W odległości kilkunastu kilometrów od Lanckorony znajdują się doskonale przygotowane trasy w Koninkach czy Kasinie Wielkiej, w której mieści się nowoczesny ski oraz bike park. Dom wakacyjny w Lanckoronie będzie komfortową bazą wypadową do poznania najciekawszych miejsc na turystycznej mapie Małopolski. W malowniczej scenerii Góry Żar leży Kalwaria Zebrzydowska z XVII-wiecznym sanktuarium, które stanowi jedno z najważniejszych w Polsce miejsc kultu religijnego, będąc zarazem zabytkiem światowej klasy. W pobliskich Wadowicach zwiedzić można zamieniony w muzeum dom rodzinny Jana Pawła II, a następnie skorzystać z bogatej oferty nowoczesnego aquaparku lub pokrzepić się kultową kremówką w przytulnej kawiarni. Apartament z kominkiem, domek z ogrodem dla rodziny z czworonożnym pupilem, zakwaterowanie z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych - dzięki szerokiej bazie noclegowej każdy turysta znajdzie w okolicy Lanckorony idealną przestrzeń do komfortowego, odpowiadającego indywidualnym potrzebom wypoczynku. Zarezerwuj dom wakacyjny w Lanckoronie i ciesz się urokami miasteczka, które swą niezwykłą atmosferą przyciąga ludzi ceniących piękno i spokój.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag