Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartnamenty w Lanckorona

Lanckorona
Dowolne daty
2 gości
Lanckorona to malownicza miejscowość letniskowa położona na Pogórzu Karpackim. Urokliwa wieś z bogatą historią zajmuje obszar stanowiący pas przejściowy pomiędzy górami a kotlinami podgórskimi.
DALSZE INFORMACJE »

Lanckorona: Nasze rekomendacje dla Państwa

Agroturystyka Lanckorona 5
60 m² Agroturystyka
5 2
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,5 / 4
„Wybitny“
od 2.087 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Dom Przyjazny zwierzętom Lanckorona
Przyjazny zwierzętom
170 m² Dom
6 3
Lanckorona, Lanckorona, Polska
5,0 / 5
„Znakomity“
od 4.578 zł
za 1 tydzień
Apartament Przyjazny zwierzętom Lanckorona
Przyjazny zwierzętom
10 m² Apartament
2 1
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,1 / 3
„Bardzo dobry“
od 810 zł
za 1 tydzień
Apartament Przyjazny zwierzętom Lanckorona
Przyjazny zwierzętom
15 m² Apartament
4 1
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,1 / 3
„Bardzo dobry“
od 1.371 zł
za 1 tydzień
Sprawdź inne oferty

Domy wakacyjne z ogrodem

Apartament Ogród Lanckorona
Ogród
12 m² Apartament
3 1
Lanckorona, Lanckorona, Polska
4,1 / 3
„Bardzo dobry“
od 1.090 zł
za 1 tydzień
Zobacz wszystkie oferty

Pierwsze wzmianki o Lanckoronie odnaleźć można w pochodzących z roku 1336 zapisach Jana Długosza, ale osada powstała prawdopodobnie wcześniej, na przełomie XII i XIII wieku. Spokojne dziś miasteczko było w przeszłości areną burzliwych wydarzeń, pełniąc szczególną rolę w historii Małopolski. Znaczenie historyczne oraz zjawiskowe krajobrazy zapewniły Lanckoronie miejsce na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Apartamenty i domki wakacyjne w Lanckoronie przyciągają wymagających turystów, którzy podczas urlopu chcą korzystać z różnych form urlopowego wypoczynku.

Dom wakacyjny w Lanckoronie - sposób na niezapomniany urlop

Domek wakacyjny w Lanckoronie to świetny patent na romantyczny wypad we dwoje, rodzinny urlop czy pobyt związany ze sportową aktywnością. Klimatyczne miasteczko od wielu lat przyciąga artystyczną bohemę. Malarze, poeci i kompozytorzy szukają natchnienia w oszałamiających plenerach, by potem zrelaksować się w jednej z przytulnych kawiarenek. O Lanckoronie śpiewał Marek Grechuta, a wybitny aktor Wojciech Pszoniak tak zauroczył się atmosferą miasteczka, że postanowił wybudować tu dom. Zwiedzanie warto rozpocząć od Rynku z XIX-wieczną zabudową. Tradycyjne domostwa z charakterystycznym dla regionu podcieniem, czyli mocno wysuniętym okapem, tworzą jedyny w swoim rodzaju, zwarty architektoniczny zespół. W jednej z najstarszych chat mieści się Muzeum Regionalne z ciekawą ekspozycją oraz galerią, w której można zakupić dzieła okolicznych twórców oraz lokalne miody i konfitury. Ważnymi punktami na mapie miejscowości są również: kościół św. Jana Chrzciciela, wybudowany za czasów Kazimierza Wielkiego, oraz ruiny zamku obronnego. Dom wakacyjny w Lanckoronie będzie miejscem komfortowego wypoczynku po dniu wypełnionym turystycznymi doznaniami.

Noclegi w Lanckoronie - wakacje w stylu slow life

Dom wakacyjny w Lanckoronie warto wynająć o każdej porze roku. Na urlopowiczów czekają zjawiskowe szlaki spacerowe z Aleją Cichych Szeptów i Aleją Zakochanych na czele. W sielski i romantyczny charakter miejscowości doskonale wpisują się cykliczne imprezy - letni Festiwal Zakochanych czy odbywający się w grudniu Festiwal Aniołów. Nocleg w Lanckoronie to także doskonała opcja dla fanów zimowych sportów, którzy po szaleństwach na stoku chcą wypocząć w cichym i spokojnym miejscu. W odległości kilkunastu kilometrów od Lanckorony znajdują się doskonale przygotowane trasy w Koninkach czy Kasinie Wielkiej, w której mieści się nowoczesny ski oraz bike park. Dom wakacyjny w Lanckoronie będzie komfortową bazą wypadową do poznania najciekawszych miejsc na turystycznej mapie Małopolski. W malowniczej scenerii Góry Żar leży Kalwaria Zebrzydowska z XVII-wiecznym sanktuarium, które stanowi jedno z najważniejszych w Polsce miejsc kultu religijnego, będąc zarazem zabytkiem światowej klasy. W pobliskich Wadowicach zwiedzić można zamieniony w muzeum dom rodzinny Jana Pawła II, a następnie skorzystać z bogatej oferty nowoczesnego aquaparku lub pokrzepić się kultową kremówką w przytulnej kawiarni. Apartament z kominkiem, domek z ogrodem dla rodziny z czworonożnym pupilem, zakwaterowanie z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych - dzięki szerokiej bazie noclegowej każdy turysta znajdzie w okolicy Lanckorony idealną przestrzeń do komfortowego, odpowiadającego indywidualnym potrzebom wypoczynku. Zarezerwuj dom wakacyjny w Lanckoronie i ciesz się urokami miasteczka, które swą niezwykłą atmosferą przyciąga ludzi ceniących piękno i spokój.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Lanckorona?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Lanckorona są obiekty agroturystyczne i hotele. Dzięki ponad 2 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Lanckorona?

Ceny w Lanckorona rozpoczynają się od 304 zł za noc. Warto rozważyć tu obiekty agroturystyczne (23 m²) lub hotele (13 m²).

Pomożemy ci znaleźć noclegi, które pomieszczą grupę osób. Najczęściej obiekty agroturystyczne są odpowiednie dla 3 gości.

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Lanckorona. Przeciętnie obiekty agroturystyczne są idealne dla 3 gości.

image-tag