Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Porębie Wielkiej - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Porębie Wielkiej - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Porębie Wielkiej

Poręba Wielka
Dowolne daty
Goście
Poręba Wielka to typowa polska wieś wypoczynkowo-turystyczna położona w województwie małopolskim w paśmie górskim Gorce. Jest to największa wieś w całej gminie Niedźwiedź, a jej ukształtowanie terenu mieści się pomiędzy 510-700 m.n.p.m. Wysokości.
DALSZE INFORMACJE »

Wybrane noclegi z balkonem

Dom Balkon Poręba Wielka
-67%
10 gru - 17 gru
95 m² Dom ∙ 9 gości ∙ 2 sypialnie
Poręba Wielka, Oświęcim, Polska
od 269 zł 806 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Poręba Wielka: Nasze rekomendacje dla ciebie

Poręba Wielka: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 180 zł za noc

Apartament Poręba Wielka
85 m² Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Poręba Wielka, Oświęcim, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 640 zł
za noc
Pokój Poręba Wielka
16 m² Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Poręba Wielka, Oświęcim, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 180 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty Poręba Wielka – udane wakacje w górach

Region, gdzie leżą Poręba Wielka noclegi ma swoją nazwę od leśnych wyrębów mających miejsce w dawnej Puszczy Gorczańskiej. Na tych terenach urodził się i wychował słynny pisarz Władysław Orkan, który zasłynął swoimi opisami o relacjach mieszkańców wsi podgorczańskich. Apartamenty Poręba Wielka leżą w okolicy jego dawnego miejsca zamieszkania, gdzie obecnie znajduje się Muzeum ze zbiorami etnograficznymi oraz zbiorami dzieł wykonanymi z ceramiki garncarzy z okolicznej Rabki. Wartym odwiedzenia miejscem w regionie jest również Lubomierz albo także ciekawy Libiąż. Na terenach Poręba Wielka noclegi zamieszkuje także Bronisław Kaczor, założyciel kapeli ludowej „Kaczory“, który w swoim dorobku ma wiele nagród oraz wyróżnień w podhalańskich konkursach i festiwalach ludowych.

Poręba Wielka noclegi – pełnia spokoju i wytchnienia

Poręba Wielka jest siedzibą Gorczańskiego Parku Narodowego, a w jej granicach leżą takie wsie jak Koninki, która swego czasu była jej przysiółkiem, a obecnie posiada swoje prawa wiejskie. Kiedyś właśnie region, gdzie usytowane są apartamenty Poręba Wielka słynął głównie z takich gałęzi przemysłu jak przemysł drzewny czy hutniczy. Na chwilę obecną jest to najpopularniejszy ośrodek wypoczynkowo-turystyczny w całej gminie. Jedną z największych atrakcji w okolicach jest wyciąg krzesełkowy „Tobołów“, a poza nim znajdują się tu inne wyciągi orczykowe oraz stoki narciarskie zarówno dla amatorów narciarstwa jak i wprawionych entuzjastów. Region górski we wsi Poręba Wielka noclegi ze względu na swoje piękne położenie oraz nieskazitelną florę i faunę posiada wiele popularnych szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowych. Znajduje się tutaj wiele pomników przyrody wchodzących w skład terenów Zabytkowego Parku Dworskiego z XVIII wieku, gdzie można jeszcze oglądać pozostałe zabytkowe obiekty dworskie jak oficyna dworska oraz stara wozownia.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag