Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wieliczce - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wieliczce - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Wieliczce

Wieliczka
Dowolne daty
Goście
Wieliczka jest miastem położonym 12 kilometrów od Krakowa i bardzo dobrze z nim skomunikowanym. Dlatego noclegi w Wieliczce są chętnie wybierane przez turystów, którzy zwiedzanie dawnej stolicy Polski chcą połączyć z odpoczynkiem od wielkomiejskiego zgiełku.
DALSZE INFORMACJE »

Wieliczka: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Wieliczka
85 m² Apartament
4 2
Wieliczka, wielicki, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 308 zł
za noc
Apartament Wieliczka
-22%
12 lut - 19 lut
39 m² Apartament
4 1
Wieliczka, wielicki, Polska
od 191 zł 244 zł
za noc
Apartament Wieliczka
-24%
22 sty - 29 sty
25 m² Apartament
2 1
Wieliczka, wielicki, Polska
od 137 zł 180 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z basenem

Apartament Basen Wieliczka
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Basen
44 m² Apartament
4 1
Wieliczka, wielicki, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 382 zł
za noc
Apartament Basen Wieliczka
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Basen
51 m² Apartament
4 2
Wieliczka, wielicki, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 367 zł
za noc
Apartament Basen Wieliczka
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Basen
45 m² Apartament
4 2
Wieliczka, wielicki, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 284 zł
za noc
Zobacz inne

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Agroturystyka Przyjazny zwierzętom Wieliczka
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Przyjazny zwierzętom
16 m² Agroturystyka
4 1
Wieliczka, wielicki, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 187 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Apartament Balkon Wieliczka
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Balkon
25 m² Apartament
2 1
Wieliczka, wielicki, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 180 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Wieliczce - z przygodą i historią w tle

Dom wakacyjny w Wieliczce to znakomity wybór dla rodzin z dziećmi, a lokalne atrakcje, z kopalnią soli na czele, będą arcyciekawą lekcją historii zarówno dla małych, jak i dużych jej pasjonatów.

Dom wakacyjny w Wieliczce, czyli sposób na ciekawe wakacje

Jeszcze przed powstaniem kopalni, w Wieliczce pozyskiwano sól z naturalnie występującej tu solanki. Pokłady soli kamiennej odkryto w roku 1252. W kopalni wydobywano sól nieprzerwanie od średniowiecza, aż do roku 1996, co czyni ją ewenementem na skalę światową. Przez ten czas powstało trzysta kilometrów komentarzy i dwa tysiące podziemnych komór. Trasa turystyczna liczy sobie około trzech kilometrów. Po drodze turyści zwiedzają komory położone nawet na głębokości przeszło stu trzydziestu metrów i pokonują około ośmiuset schodów! Ci, którym jeszcze będzie mało, mogą wybrać trudniejszą trasę górniczą, podczas której poznają tajniki górniczego fachu. Odwiedzin warte są także Groty Kryształowe, pierwszy w Polsce podziemny, utworzony obrębie kopalni soli rezerwat, który tworzą dwie naturalne pustki podziemne. Podróż do podziemi z pewnością okaże się ważną lekcja historii i geologii dla dzieci, ale może być też ciekawym pomysłem na romantyczny weekendowy wypad we dwoje.

Na terenie kopalni znajduje się także uzdrowisko. Szczególny mikroklimat podziemnych komór ma zbawienny wpływ na drogi oddechowe, dlatego część grot wyodrębniono jako podziemne sanatorium. Nic jednak nie dorównuje sławą przepięknej kaplicy świętej Kingi, największej podziemnej świątyni na świecie, która prost przenosi gości do innego świata. Posadzki, balustrada i pozostałe elementy wyposażenia kaplicy wyrzeźbione są z soli kamiennej. Otwarta dla gości, zaprasza na niedzielne msze, Barbórki i pasterki. Odbywają się tu koncerty, przedstawienia i... śluby!

Dom wakacyjny w Wieliczce - dobra baza wypadowa

Wieliczka to nie tylko kopalnia soli! Jeśli zdecydujesz się na dom wakacyjny w Wieliczce, koniecznie wybierz się do kościoła św. Sebastiana. Jest to drewniana świątynia z szesnastego wieku, łącząca klasyczną bryłę z barokowym wystrojem. Weekendowy wypad do Wieliczki uzupełni wizyta w Starej Synagodze z osiemnastego wieku i na Zamku Żupnym, niegdyś siedzibie władz kopalni, którego najstarsze elementy sięgają trzynastego wieku.

Turyści często decydują się na nocleg w Wieliczce, czyniąc z niej bazę wypadową do zwiedzania Krakowa lub całej Małopolski. Bez problemu znajdziesz w Wieliczce domki wakacyjne dostosowane do Twoich potrzeb, świetnie wyposażone i dysponujące miejscami parkingowymi. Jeśli podróżujesz z rodziną lub w grupie przyjaciół, możesz wynająć cały domek, zaś mniejsze grupy turystów ucieszy szeroka oferta apartamentów.

Najczęstszym celem wypadów gości Wieliczki jest Kraków, jeśli jednak planujesz spędzić tu dłuższy urlop, rozważ wypad do Ojcowa, który ma opinię najbardziej malowniczej wsi w Polsce. Warto odwiedzić otaczający miejscowość Ojcowski Park Narodowy. W tych okolicach obiekty historyczne majestatycznie przeplatają się z dziełami natury. Na uwagę zasługuje zarówno Zamek na Pieskowej Skale, jak i Maczuga Herkulesa. A tym, którym mało podróży do wnętrza Ziemi, do gustu z pewnością przypadnie Grota Łokietka.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Wieliczce?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Wieliczce są hotele i apartamenty. Dzięki ponad 111 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Wieliczce?

Z Casamundo w Wieliczce znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 120 zł za noc. Możesz spodziewać się, że hotele (27 m²) i apartamenty (42 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom hotele w Wieliczce?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: hotele to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Wieliczce. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 344 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Wieliczce. Przeciętnie hotele są idealne dla 3 gości.

image-tag