Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartnamenty w Legionowie

Legionowo
Dowolne daty
2 gości
Legionowo to miejscowość w województwie mazowieckim znajdująca się w Kotlinie Warszawskiej. Nieopodal, bo tylko zaledwie 22 km od stolicy województwa Warszawy, leżą noclegi Legionowo.
DALSZE INFORMACJE »

Początki terenów szacuje się na XIX wiek, kiedy to na ich obszarze została wybudowana stacja kolejowa Jabłonna Kolei Nadwiślańskiej. Ze względu na swoje świetne położenie w samym centrum Mazowsza, noclegi Legionowo mieszczą się na głównych szlakach komunikacyjnych regionu, jak i również tylko 7 km od Zalewu Zegrzyńskiego. Owy Zalew jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w okresie letnim jak i weekendowym najczęściej wybieranym przez mieszkańców Warszawy i jej okolic. Apartamenty Legionowo zachęcają przyjezdnych piękną lokalizacją oraz krajobrazem, a jedną z ich najlepszych zalet jest właśnie bliskość wielkiej aglomeracji miejskiej.

Apartamenty Legionowo – moc atrakcji poza miastem

W regionie Legionowa znajduje się wiele różnorodnych atrakcji dla przyjezdnych oraz zabytki. Do najpopularniejszych należą z pewnością Willa z 1929 roku, gdzie obecnie mieści się Zarząd Głównych Kombatantów Polskich. Dodatkowo ciekawymi obiektami w okolicach noclegi Legionowo są „Drewniany Dom” na ul. Krasińskiego z okresu międzywojennego, który po wojnie był siedzibą szpitala. Inne ciekawe elementy zabudowy w Legionowie są z pewnością Wille Orawka, Bratki oraz zespół willowo-parkowy o nazwie „Kozłówka”. Obie wille powstały w 1928 roku, natomiast willa murowano-drewniana wraz z otaczającym parkiem pochodzi aż z 1885 roku. Pierwsza willa powstała dla Władysława Kołakowskiego i obecnie jest zamieszkiwana przez osoby prywatne, a willa Bratki została wybudowana dla rodziny Millerów, a teraz jest siedzibą Muzeum Historycznego. W okolicy warto wybrać się do małej wsi Kosewo albo do pobliskich Łomianek. Innym ciekawym miejscem godnym polecenia jest Nowy Dwór Mazowiecki albo znajdujący się nieopodal Nieporęt. Apartamenty Legionowo to idealne miejsce na odpoczynek od dużego miasta oraz na spędzenie atrakcyjnych wakacji pełnych historii.

Pomożemy ci znaleźć noclegi, które pomieszczą grupę osób. Najczęściej prywatne pokoje są odpowiednie dla 3 gości.

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Legionowie. Przeciętnie prywatne pokoje są idealne dla 3 gości.

image-tag