Noclegi i apartamenty wakacyjne w Brzegu - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Brzegu - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Brzegu

Brzeg
Dowolne daty
Goście
Brzeg
Dowolne daty
Goście
Chociaż miasto leży w granicach województwa opolskiego, to historycznie należy do Dolnego Śląska. Brzeg jest bez wątpienia malowniczo położony, nad rzeką Odrą oraz na skraju Równiny Grodkowskiej.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi z tarasem

Piękno zachodu słońca: zarezerwuj swój nocleg w lokalizacji Brzeg z prywatnym tarasem – relaks w pełni!

Bed & Breakfast Balkon/Patio Brzeg
17 wrz - 24 wrz
300 zł za noc
Pokój trzyosobowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
4.2
„Bardzo dobry“ (328 ocen)
Brzeg, brzeski, Polska
Rozpocznij rezerwację
Pokój Balkon/Patio Brzeg
1 paź - 8 paź
153 zł za noc
25 m² Pokój ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
4.1
„Bardzo dobry“ (112 ocen)
Brzeg, brzeski, Polska
Rozpocznij rezerwację
Pokój gościnny Balkon/Patio Brzeg
24 wrz - 1 paź
190 zł za noc
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
4.2
„Bardzo dobry“ (154 ocen)
Brzeg, brzeski, Polska
Rozpocznij rezerwację
Sprawdź inne

Wybrane noclegi z balkonem

Malownicza eskapada: Brzeg - wspaniałe widoki czekają. Zarezerwuj nocleg z prywatnym balkonem!

Pokój gościnny Balkon Brzeg
185 zł za noc
Pokój trzyosobowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Brzeg, brzeski, Polska
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Brzeg: Nasze rekomendacje dla ciebie

Brzeg: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 153 zł za noc

Pokój gościnny Brzeg
8 paź - 15 paź
190 zł za noc
15 m² Pokój gościnny ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
4.2
„Bardzo dobry“ (154 ocen)
Brzeg, brzeski, Polska
Rozpocznij rezerwację
Bed & Breakfast Brzeg
22 paź - 29 paź
245 zł za noc
Pokój jednoosobowy ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
4.2
„Bardzo dobry“ (328 ocen)
Brzeg, brzeski, Polska
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Brzegu - historycznym klejnocie Śląska

Na noclegi w Brzegu często decydują się turyści zwiedzający Opolszczyznę, ale wiele osób też jedzie specjalnie do tego miasta, na przykład na krótkie wakacje. Niezależnie od tego, czy wynajmie się komfortowe apartamenty, czy też rodzinne domki wakacyjne w Brzegu, na pewno w tym zabytkowym mieście nie sposób się nudzić. Miejscowość spodoba się miłośnikom niewielkich, choć uroczych miast oraz historii i zabytków. To, ile lat liczy historia tego miejsca, do końca nie wiadomo. Sama osada pojawiała się nawet na niektórych antycznych mapach - można mieć więc pewność, że jest to świetne miejsce na wakacje z historią w tle!

Dom wakacyjny w Brzegu - urlop z komfortowym zwiedzaniem

Pierwszym zabytkiem, który kojarzy się z tym miastem, jest z pewnością renesansowy Zamek Piastów Śląskich, często nazywany ""Śląskim Wawelem"" - i nie jest to wbrew pozorom określenie bardzo na wyrost. Rezydencja powstała XIII wieku i do dziś robi wrażenie. Warto obejrzeć piękny dziedziniec, który po powojennej renowacji budzi skojarzenia właśnie z najsłynniejszym zamkiem Krakowa. Punktem obowiązkowym jest włoski ogród, który znajduje się na zamku. Mieści się tam także Muzeum Piastów Śląskich - i na nie warto zarezerwować nieco czasu. Decydując się na nocleg w Brzegu, trzeba też koniecznie przespacerować się po starym mieście, obejrzeć renesansowy ratusz z 1569 roku, zwiedzić gotycki kościół św. Mikołaja oraz barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Jednak rezerwując domek wakacyjny w Brzegu, warto pamiętać, że zabytków jest znacznie więcej. To chociażby Brama Odrzańska z 1596 roku, koszary fryderycjańskie, planty oraz wspaniale zaprojektowane kamienice i wille z różnych okresów.

Wakacje w Brzegu - zwiedzanie i nie tylko

Decydując się na wynajem apartamentów w mieście, warto mieć na uwadze, że Brzeg to nie tylko zabytki. Miasto ma też bardzo bogatą ofertę kulturalną. O to dbają rozmaite instytucje, jak na przykład amfiteatr na pięć tysięcy widzów, kino oraz galeria sztuki współczesnej. Miasto jest znane ze swoich festiwali. W sezonie letnim odbywa się dużo imprez, na których można usłyszeć muzykę jazzową oraz zobaczyć południowe tańce. Doskonale zrelaksować się można natomiast w miejskim aquaparku. Są tam duże baseny, zjeżdżalnie oraz przyrządy do małej hydroterapii. Dom wakacyjny w Brzegu warto wynająć nie tylko ze względu na atrakcje samego miasta, ale również okolic. Na przykład, aby dostać się do Opola, stolicy województwa, trzeba pokonać tylko 45 kilometrów. Jeszcze bliżej znajduje się Oława, w której można podziwiać Zamek Piastowski oraz XIX-wieczny ratusz z barokową wieżą. 30 kilometrów od Brzegu znajduje się też Zamek w Niemodlinie, uznawany za jedną z najciekawszych budowli tego typu w całym kraju. Ale oczywiście rezerwując dom wakacyjny w Brzegu, wcale nie trzeba się ruszać poza granice miasta. Można zamiast tego spacerować po tym pięknym mieście, podziwiać najbardziej imponujące zabytki, nabrzeże rzeki Odry, ale też znacznie mniej znane ciche zaułki oraz parki. Miasto jest uwielbiane przez fotografów - zarówno tych profesjonalnych, jak i przez amatorów. I urządzając sobie takie niespieszne spacery, szybko można zrozumieć, skąd ta popularność Brzegu się bierze.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag