Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Brzegu - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Brzegu - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Brzegu

Brzeg
Dowolne daty
Goście
Chociaż miasto leży w granicach województwa opolskiego, to historycznie należy do Dolnego Śląska. Brzeg jest bez wątpienia malowniczo położony, nad rzeką Odrą oraz na skraju Równiny Grodkowskiej.
DALSZE INFORMACJE »

Brzeg: Nasze rekomendacje dla ciebie

Pokój gościnny Brzeg
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Mały pokój z 2 łóżkami pojedynczymi
2 1
Brzeg, brzeski, Polska
od 99 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Pokój gościnny Przyjazny zwierzętom Brzeg
Przyjazny zwierzętom
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami
2 1
Brzeg, brzeski, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 138 zł
za noc
Bed & Breakfast Przyjazny zwierzętom Brzeg
Przyjazny zwierzętom
Pokój trzyosobowy
3 1
Brzeg, brzeski, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 144 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Dom wakacyjny w Brzegu - historycznym klejnocie Śląska

Na noclegi w Brzegu często decydują się turyści zwiedzający Opolszczyznę, ale wiele osób też jedzie specjalnie do tego miasta, na przykład na krótkie wakacje. Niezależnie od tego, czy wynajmie się komfortowe apartamenty, czy też rodzinne domki wakacyjne w Brzegu, na pewno w tym zabytkowym mieście nie sposób się nudzić. Miejscowość spodoba się miłośnikom niewielkich, choć uroczych miast oraz historii i zabytków. To, ile lat liczy historia tego miejsca, do końca nie wiadomo. Sama osada pojawiała się nawet na niektórych antycznych mapach - można mieć więc pewność, że jest to świetne miejsce na wakacje z historią w tle!

Dom wakacyjny w Brzegu - urlop z komfortowym zwiedzaniem

Pierwszym zabytkiem, który kojarzy się z tym miastem, jest z pewnością renesansowy Zamek Piastów Śląskich, często nazywany ""Śląskim Wawelem"" - i nie jest to wbrew pozorom określenie bardzo na wyrost. Rezydencja powstała XIII wieku i do dziś robi wrażenie. Warto obejrzeć piękny dziedziniec, który po powojennej renowacji budzi skojarzenia właśnie z najsłynniejszym zamkiem Krakowa. Punktem obowiązkowym jest włoski ogród, który znajduje się na zamku. Mieści się tam także Muzeum Piastów Śląskich - i na nie warto zarezerwować nieco czasu. Decydując się na nocleg w Brzegu, trzeba też koniecznie przespacerować się po starym mieście, obejrzeć renesansowy ratusz z 1569 roku, zwiedzić gotycki kościół św. Mikołaja oraz barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Jednak rezerwując domek wakacyjny w Brzegu, warto pamiętać, że zabytków jest znacznie więcej. To chociażby Brama Odrzańska z 1596 roku, koszary fryderycjańskie, planty oraz wspaniale zaprojektowane kamienice i wille z różnych okresów.

Wakacje w Brzegu - zwiedzanie i nie tylko

Decydując się na wynajem apartamentów w mieście, warto mieć na uwadze, że Brzeg to nie tylko zabytki. Miasto ma też bardzo bogatą ofertę kulturalną. O to dbają rozmaite instytucje, jak na przykład amfiteatr na pięć tysięcy widzów, kino oraz galeria sztuki współczesnej. Miasto jest znane ze swoich festiwali. W sezonie letnim odbywa się dużo imprez, na których można usłyszeć muzykę jazzową oraz zobaczyć południowe tańce. Doskonale zrelaksować się można natomiast w miejskim aquaparku. Są tam duże baseny, zjeżdżalnie oraz przyrządy do małej hydroterapii. Dom wakacyjny w Brzegu warto wynająć nie tylko ze względu na atrakcje samego miasta, ale również okolic. Na przykład, aby dostać się do Opola, stolicy województwa, trzeba pokonać tylko 45 kilometrów. Jeszcze bliżej znajduje się Oława, w której można podziwiać Zamek Piastowski oraz XIX-wieczny ratusz z barokową wieżą. 30 kilometrów od Brzegu znajduje się też Zamek w Niemodlinie, uznawany za jedną z najciekawszych budowli tego typu w całym kraju. Ale oczywiście rezerwując dom wakacyjny w Brzegu, wcale nie trzeba się ruszać poza granice miasta. Można zamiast tego spacerować po tym pięknym mieście, podziwiać najbardziej imponujące zabytki, nabrzeże rzeki Odry, ale też znacznie mniej znane ciche zaułki oraz parki. Miasto jest uwielbiane przez fotografów - zarówno tych profesjonalnych, jak i przez amatorów. I urządzając sobie takie niespieszne spacery, szybko można zrozumieć, skąd ta popularność Brzegu się bierze.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Brzegu?

Hotele i bed & breakfast to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Brzegu. Z ponad 16 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Brzegu?

Z Casamundo w Brzegu znajdziesz noclegi w świetnych cenach już od 99 zł za noc. Możesz spodziewać się, że hotele (31 m²) i bed & breakfast (26 m²) to najczęściej występujące wygodne zakwaterowania w tej lokalizacji.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Brzegu. Przeciętnie hotele są idealne dla 3 gości.

image-tag