Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Nysie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Nysie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Nysie

Nysa
Dowolne daty
Goście
Nysa to średniej wielkości, zabytkowe miasto w województwie opolskim, którego korzenie sięgają XIV wieku.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z kominkiem

Pokój Kominek Nysa
15 m² Pokój ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Nysa, Nysa, Polska
3,9 / 5,0
„Dobry“
od 261 zł
za noc
Kurort Kominek Nysa
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Nysa, Nysa, Polska
3,7 / 5,0
„Dobry“
od 280 zł
za noc
Sprawdź inne

Domy wakacyjne z ogrodem

Bed & Breakfast Ogród Nysa
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Nysa, Nysa, Polska
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 330 zł
za noc
Kurort Ogród Nysa
20 m² Kurort ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Nysa, Nysa, Polska
od 279 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Kurort Kuchnia Nysa
Apartament ∙ 3 gości ∙ 2 sypialnie
Nysa, Nysa, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 290 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Nysa: Nasze rekomendacje dla ciebie

Hotel apartamentowy Nysa
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Nysa, Nysa, Polska
4,1 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 119 zł
za noc
Kurort Nysa
21 m² Kurort ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Nysa, Nysa, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 219 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Nysie czyli pomysł na udany wypoczynek na Przedgórzu Sudeckim

Świadectwo tych ponad siedmiuset lat historii można dziś podziwiać w licznych obiektach architektury sakralnej i militarnej, które nadają urlopowi przyjemnego klimatu dziejowej nostalgii. Dzięki dogodnej lokalizacji - niespełna 90 kilometrów od Wrocławia i 55 kilometrów od Opola - noclegi w Nysie zapewniają komfort łatwego dojazdu i niezliczoną ilość atrakcji wokół, nawet na najbardziej kapryśną pogodę. Jeśli dodać do tego ciekawe szlaki spacerowe oraz bogatą ofertę gastronomiczną międzynarodowej kuchni, trudno o lepszy pomysł na krótszy lub dłuższy urlop na południu Polski.

Dom wakacyjny w Nysie - wakacje w zacnym sąsiedztwie

Centrum miasta skupione jest wokół brzegów Nysy Kłodzkiej i umożliwia łatwe dotarcie pieszo do największych lokalnych atrakcji, pośród których na szczególną uwagę zasługuje Bazylika Mniejsza pod wezwaniem św. Jakuba i św. Agnieszki. Ta monumentalna gotycka świątynia zaliczana jest do najpiękniejszych na Śląsku i odznacza się jednym z najbardziej spadzistych dachów kościelnych w całej Europie. Dzięki dogodności logistycznej, jaką oferują apartamenty w mieście, w ciągu jednego popołudnia można oprócz bazyliki zwiedzić także pięknie zdobiony barokowy kościół św. Jana i Jakuba, neobarokowy kościół św. Jana Chrzciciela oraz niedokończoną nigdy Dzwonnicę z bogato wyposażonym Skarbcem św. Jakuba. Ci, którzy zdecydowali się na nocleg w Nysie, powinni koniecznie zobaczyć XVIII-wieczny Fort Prusy wraz z malowniczym Bastionem św. Jadwigi, który stanowi jeden z największych kompleksów fortyfikacyjnych w Europie.

Wypoczynek w Nysie - także dla aktywnych

Poza zabytkową architekturą Nysa i jej okolice mają do zaoferowania również wiele atrakcji naturalnych, które doskonale motywują do ruchu na świeżym powietrzu. Na południowo-zachodnim krańcu miasta rozciąga się zabytkowy Park Nysa z 42 hektarami terenów zielonych zaprojektowanych w stylu ogrodów angielskich. Oprócz spacerów pośród wiekowych lip i klonów, które zachwycą szczególnie miłośników ornitologii, godne polecenia są również wycieczki rowerowe wokół Jeziora Nyskiego oraz jazda konna po przeplatających się gęsto leśnych szlakach. Decydując się na domek wakacyjny w Nysie, mamy wreszcie do dyspozycji samo jezioro, które choć jest sztucznym zbiornikiem, oferuje błogi spokój i bliski kontakt z przyrodą. Znajdziesz tutaj nie tylko wspaniałe trasy spacerowe i zadbane plaże, ale także wypożyczalnie łodzi i kajaków. Jezioro Nyskie to idealna destynacja na wakacje wędkarskie - w zupełnym zaciszu można tu łowić sandacze, szczupaki oraz leszcze.

Domki wakacyjne w Nysie jako wspaniała baza wypadowa

Urlop w tak ciekawym i różnorodnym zakątku Polski mobilizuje także do dalszych wycieczek za przyrodą i kulturą. Na liście ""must see"" znajduje się na pewno Opole z pięknym starym miastem oraz renomowanym ogrodem zoologicznym, zabytkowe miasto Prudnik oraz uroczy, zaciszny Park Krajobrazowy Gór Opawskich. O nieco ponad godzinę jazdy autem oddalony jest Wrocław, którego historycznego centrum nie trzeba nikomu zachwalać. Wizyta na starym Rynku oraz klimatycznym Ostrowie Tumskim ze słynną gotycką Katedrą św. Jana Chrzciciela to fantastyczny pomysł na jednodniową wycieczkę. Jeśli wynajmiesz dom wakacyjny w Nysie, będziesz miał również wspaniałą okazję do odwiedzenia naszych południowych sąsiadów i ich malowniczych gór Jesioników. Na aktywnych turystów czekają tam wspaniałe trasy piesze i rowerowe zbiegające się w niezwykle bogatym pod względem przyrodniczym Rezerwacie Góry Pradziad (1491 m n.p.m.).

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag