Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Turawie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Turawie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Turawie

Turawa
Dowolne daty
Goście
Turawa to niewielka wieś położona zaledwie 16 kilometrów od centrum Opola. To świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu - domki wakacyjne w Turawie i apartamenty w tej miejscowości rezerwują często zarówno rodziny z dziećmi, zwolennicy aktywnego wypoczynku nad wodą, jak i seniorzy.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Dom  Turawa
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
wifi
120 m² Dom ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Turawa, Opolski, Polska
od 344 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Turawa: Nasze rekomendacje dla ciebie

Dom Turawa
-30%
20 maj - 27 maj
146 m² Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Turawa, Opolski, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 308 zł 439 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Turawie - na spokojne wakacje

Każdy, kto zdecyduje się na nocleg w Turawie, będzie zauroczony lokalną przyrodą - nie tylko samym jeziorem, ale i sosnowymi lasami, piaszczystymi plażami i pięknymi zatoczkami. Udany urlop zapewni też doskonała infrastruktura turystyczna. Do miejscowości, z racji tego, że leży blisko Opola, można się również łatwo dostać z większości polskich miast.

Dom wakacyjny w Turawie - wakacje wśród przyrody

Wczasy nad jeziorem będą idealne dla każdego, kto chce się zrelaksować, opalić i spędzić nieco spokojnego czasu na plaży. Choć Jezioro Turawskie przyciąga naturalnymi walorami, to warto wiedzieć, że jest ono dziełem człowieka. Zbudowano je w latach 30. XX wieku, aby uregulować poziom wody na Odrze. Noclegi w Turawie są też popularne ze względu na pogodę - ta część województwa opolskiego należy do najcieplejszych regionów w kraju. To miasteczko wybierają również ci, którzy chcą spróbować swoich sił w sportach wodnych. Do Turawy przyjeżdżają na przykład początkujący żeglarze - akwen nie jest bardzo duży, więc łatwiej tam szkolić swoje umiejętności, niż chociażby na Mazurach. Okoliczne jezioro cieszy się także popularnością wśród bardzo doświadczonych żeglarzy. Żagle to jednak nie wszystko - w okolicznych ośrodkach można bez problemu wynająć rowery wodne, kajaki czy motorówki. W pobliżu nie brak innych atrakcji, restauracji, barów i punktów. Jeśli zarezerwujesz dom wakacyjny w Turawie, powinieneś także wybrać się do nieodległego Opola. Nie ma wątpliwości, że domek wakacyjny w Turawie to więc świetny przepis na przyjemne, wygodne, a przede wszystkim bogate w atrakcje wakacje rodzinne.

Wakacje dla rodziny - i nie tylko

Dom wakacyjny w Turawie zapewni komfortowy urlop każdej rodzinie czy grupie przyjaciół. Nie tylko domki, ale i apartamenty są przestronne i wyjątkowo ciekawie urządzone. Ponieważ można znaleźć również obiekty przyjazne psom, to nie ma problemu z zabraniem ukochanych czworonogów na wypoczynek. Jednak nie tylko przyroda i dobrze wyposażone domy przyciągają do Turawy. To wspaniałe miejsce nie jest jednak - na całe szczęście - tak popularne wśród turystów jak na przykład Mazury. Można więc rozkoszować się pięknem okolicy, ale bez poczucia, że jest się w bardzo turystycznym miejscu. Warto też się wybrać do tej miejscowości, aby podziwiać lokalną faunę i florę. Eksperci szacują, że nad Jeziorem Turawskim występuje około 25 wyjątkowo rzadkich gatunków ptaków. Dom wakacyjny w Turawie dobrze jest więc zarezerwować, jeśli chce się rozkoszować naturą i spokojem. Jeśli zapragnie się natomiast na chwilę zmienić klimat, można się wybrać do oddalonego o kilkanaście kilometrów Opola. Są tam ciekawe zabytki - na przykład gotycka bazylika Świętego Krzyża z XV wieku, malowniczy rynek czy wieża Zamku Górnego. W mieście znajduje się także ogród zoologiczny, w którym można oglądać na przykład goryle nizinne, uchatki kalifornijskie, żyrafy czy lemury. W pobliżu Turawy, w Ozimku, znajduje się również most wiszący z 1827 roku. To najstarszy w Europie kontynentalnej most wiszący z żelaza. Wypoczynek w Turawie zatem wcale nie musi się ograniczyć do relaksu na plaży czy pod żaglami. Doskonała lokalizacja tej miejscowości sprawia, że każdy będzie mógł tam ciekawie spędzić swój wolny czas.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag