Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mielcu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mielcu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Mielcu

Mielec
Dowolne daty
Goście
Historia Mielca sięga jeszcze XIII stulecia, choć prawa miejskie otrzymał dopiero w XV wieku. Pamiątki po bogatych dziejach można w mieście podziwiać do dziś. Mimo że stanowi jeden z największych ośrodków w południowo-wschodniej Polsce, Mielec słynie z kameralnej atmosfery.
DALSZE INFORMACJE »

Mielec: Nasze rekomendacje dla ciebie

Apartament Mielec
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
47 m² Apartament
4 1
Mielec, Mielec, Polska
4,9 / 5,0
„Znakomity“
od 217 zł
za noc
Apartament Mielec
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
37 m² Apartament
4 1
Mielec, Mielec, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 215 zł
za noc
Apartament typu studio Mielec
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
32 m² Apartament typu studio
2 1
Mielec, Mielec, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 375 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty i domy z kuchnią

Apartament Kuchnia Mielec
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Kuchnia
45 m² Apartament
2 2
Mielec, Mielec, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 310 zł
za noc
Apartament typu studio Kuchnia Mielec
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Kuchnia
25 m² Apartament typu studio
2 1
Mielec, Mielec, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 340 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Apartament Balkon Mielec
Balkon
48 m² Apartament
4 1
Mielec, Mielec, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 250 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z klimatyzacją

Bed & Breakfast Klimatyzacją Mielec
Bezpłatne odwołanie rezerwacji
Klimatyzacją
Pokój dwuosobowy typu Standard z 2 podwójnymi łóżkami
2 1
Mielec, Mielec, Polska
3,9 / 5,0
„Dobry“
od 230 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Mielcu. Perełka wschodniej Polski

To wręcz idealne miejsce na krótkie wakacje - miasto jest świetnie skomunikowane z dużymi aglomeracjami, a przy tym jest dobrze położone i oferuje bardzo dużo atrakcji. Domek wakacyjny w Mielcu pozwoli więc świetnie wypocząć w gronie rodziny lub przyjaciół.

Dom wakacyjny w Mielcu. Miejskie atrakcje

Od czego najlepiej rozpocząć zwiedzanie, jeśli wynajęło się domki lub apartamenty w Mielcu? Dobrym pomysłem na początek będzie dłuższy spacer po centrum. To tam znajdują się najbardziej znane zabytki, jak chociażby barokowa bazylika kolegiacka św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty z przełomu XVII i XVIII wieku czy Pałacyk Oborskich. Mielec to także urocze dworki i kamienice. Do najpiękniejszych obiektów tego typu należy klasycystyczny Dworek Suchorzewskich z XIX wieku. Dobrze też znaleźć nieco czasu na mieleckie muzea. W Muzeum Regionalnym można znaleźć na przykład bardzo interesujące zbiory archeologiczne, zawierające chociażby kości mamuta. Są tam i dzieła sztuki, takie jak obrazy Wojciecha Kossaka czy Wlastimila Hofmana. Warto również odwiedzić ekspozycję dotyczącą fotografii, która się mieści w dawnym domu Jadernych z początku XX wieku. To jeden z największych w Polsce obiektów muzealnych, które są w całości poświęcone fotografii. Miłośnicy lotnictwa i militariów, którzy zarezerwują dom wakacyjny w Mielcu, z kolei na pewno chętnie zobaczą samolot-pomnik TS-11 Iskra. Ten treningowy samolot jest jednym z najbardziej znanych produktów z Mielca. W mieście jest sporo miejsc, w których można uprawiać sport - znajdziesz tam baseny, lodowiska, korty tenisowe, w pobliżu znajduje się nawet pole golfowe. Zwiedzanie miasta można zakończyć spacerem po odnowionych bulwarach, leżących nad rzeką Wisłok.

Wakacje w Mielcu. Co warto zobaczyć w okolicach?

Domki wakacyjne w Mielcu i apartamenty w mieście to dobry pretekst, aby zobaczyć okolice miasta. A te są bez wątpienia ciekawe i malownicze. Blisko jest chociażby Rzeszów, czyli stolica województwa podkarpackiego. To historyczne miasto jest znane z pięknego rynku, zabytków, jak i z intrygujących podziemnych tras turystycznych. Ponadto o około 40 kilometrów od Mielca oddalony jest Tarnobrzeg, a nieco dalej leży Tarnów. Warto pokonać około 50 kilometrów, by znaleźć się w Zalipiu. To niewielka wieś, która ze względu na pięknie pomalowane chaty uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w całym kraju.

Wokół Mielca znajdują się piękne lasy, są i niewielkie akweny, jak Żwirownia czy Stawy Cyranowskie. Ten drugi jest bardzo często wybierany przez wędkarzy. Na noclegi w Mielcu warto zdecydować się o każdej porze roku. Czasem jednak można liczyć na dodatkowe atrakcje. Ci na przykład, którzy wynajmą dom wakacyjny w Mielcu latem, będą mieć okazję posłuchać koncertów organizowanych z okazji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. To jedna z najważniejszych cyklicznych imprez dotyczących muzyki poważnej w Polsce. Jednak bez względu na porę roku, decydując się na nocleg w Mielcu, możesz liczyć na świetną atmosferę oraz piękne zabytki. Nie można zapominać oczywiście o przyjaznych ludziach - w końcu mieszkańcy wschodniej Polski słyną ze swojej gościnności.

image-tag