Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Tarnobrzegu - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Tarnobrzegu - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Tarnobrzegu

Tarnobrzeg
Dowolne daty
Goście
Nazwa Tarnobrzeg pochodzi z XVI wieku - wtedy to Stanisław Tarnowski, dziedzic położonych tu wsi otrzymał przywilej lokacji miasta. Jednak historia osady sięga początków polskiej państwowości. Dlatego też noclegi w Tarnobrzegu są często wybierane przez miłośników historii.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Nocleg  Tarnobrzeg
wifi
20 m² Nocleg ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Tarnobrzeg, Województwo podkarpackie, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 242 zł
za noc
Nocleg  Tarnobrzeg
wifi
16 m² Nocleg ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Tarnobrzeg, Województwo podkarpackie, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 215 zł
za noc
Nocleg  Tarnobrzeg
wifi
35 m² Nocleg ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Tarnobrzeg, Województwo podkarpackie, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 246 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z klimatyzacją

Nocleg  Tarnobrzeg
Klimatyzacją
22 m² Nocleg ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Tarnobrzeg, Województwo podkarpackie, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 322 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Tarnobrzegu - komfortowe wakacje dla rodzin

I nie tylko!

Dom wakacyjny w Tarnobrzegu - zaproszenie na rodzinne wczasy

Na podróżujących z rodziną lub w grupie przyjaciół po Kotlinie Sandomierskiej czekają domki wakacyjne w Tarnobrzegu lub w jednej z pobliskich miejscowości. Jest to znakomita baza wypadowa dla tych, którzy wybierają się na objazdowe wycieczki po województwie podkarpackim lub sąsiednim województwie świętokrzyskim. Znajdziesz tu apartamenty wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty i wygody. Pralka, zmywarka czy kuchenka mikrofalowa pozwolą ci poczuć się komfortowo i wygodnie zarówno podczas krótkiego, jak i długiego pobytu. Polecamy jednak zostać tu nieco dłużej, by odkryć uroki nie tylko Tarnobrzegu, ale i całej okolicy.

Przez Tarnobrzeg przebiega trasa Szlaku Architektury Drewnianej, tu też startuje małopolska Droga św. Jakuba, czyli szlak pielgrzymkowy prowadzący przez całą Europę do świątyni Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ta średniowieczna trasa pątnicza przeżywa dziś swój renesans, a zainteresowani znajdą wiele fascynujących, związanych z nią historii.

Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Wśród zabytków Tarnobrzega na pierwszym miejscu należy oczywiście wymienić Zamek Dzikowski, który dzisiejszą swoją formę zyskał w wieku XVIII. Niegdyś siedziba rodu Tarnowskich, dziś jest najstarszym w Polsce muzeum. Znajdują się tu światowej klasy dzieła, a także rękopis ""Pana Tadeusza"" Adama Mickiewicza i ""Kronik"" Wincentego Kadłubka. W sąsiedztwie pałacu zachowały się osiemnasto- i dziewiętnastowieczne zabudowania folwarczne, zwiedzić można oficynę, wozownię czy lodownię, czyli dziewiętnastowieczną wersję lodówki, a także dom zarządcy posiadłości. Pałac otoczony jest pięknym parkiem, również pochodzącym z epoki. Na uwagę zasługuje także Pałac Myśliwski pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku. Jak przystało na zamek z okresu romantyzmu, jest to neogotycka, urokliwa budowla przywodząca na myśl zamki z bajki. Pałac Myśliwski jest zatem znakomitą destynacją dla romantycznych wypadów, zachwyci także dzieci.

Jeśli zdecydujesz się na nocleg w Tarnobrzegu, na pewno nie przeoczysz najwyższego budynku w mieście, wyraźnie odcinającego się od reszty zabudowy. To budynek sądu okręgowego o bardzo ciekawej stylistyce, który mimo, że ukończony został w latach dziewięćdziesiątych, stylistycznie odpowiada architekturze okresu modernizmu. Warto mu się przyjrzeć z bliska.

Wakacje szlakiem siedzib magnackich

Dwanaście kilometrów dzieli Tarnobrzeg od Sandomierza, który słynie z przepięknego starego rynku i zabytków sięgających trzynastego wieku. Tędy biegnie także podkarpacka część Szlaku Cysterskiego, jednej z najważniejszych przebiegających przez Polskę Europejskich Dróg Kulturowych. Tutejsza bazylika gotycka to rzadko spotykany w Polsce kościół halowy. Na uwagę zasługują też zespół klasztorny benedyktynek z przełomu XVIII w., kościół św. Michała Archanioła i gotycka Brama Opatowska z 2. połowy XIV wieku.

Korzystając z noclegów w Tarnobrzegu, musisz koniecznie udać się na jednodniową wycieczkę do w miejscowości Ujazd. Znajdziesz tu zamek Krzyżtopór, niegdyś należący do rodziny Ossolińskich. Budowla niestety jest w ruinie, ale nadal robi niesamowite wrażenie. Do powstania Wersalu nie było większego zespołu pałacowego w Europie. Warto też zobaczyć dawną siedzibę rodu Leszczyńskich - późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim. Budowla zwana jest Małym Wawelem ze względu na architektoniczne podobieństwo do krakowskiego oryginału. Jeśli więc jesteś miłośnikiem sztuki, historii i dawnej architektury, te okolice będą dla Ciebie idealnym miejscem wypoczynku!

Kolejne kierunki

Pokaż więcej

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag