Noclegi i apartamenty wakacyjne w Lipuszu - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Lipuszu - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Lipuszu

Lipusz
Dowolne daty
Goście
Lipusz
Dowolne daty
Goście
Piesze wycieczki wśród lasów i jezior, wspaniałe warunki do wędkowania oraz uprawiania wielu sportów wodnych, ale i ciekawe zabytki oraz muzea we wsi oraz jej okolicach – na to wszystko możesz liczyć, jeśli wynajmiesz zaciszne domki lub komfortowe apartamenty wakacyjne w Lipuszu.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi z tarasem

Piękno zachodu słońca: zarezerwuj swój nocleg w lokalizacji Lipusz z prywatnym tarasem – relaks w pełni!

Dom  Lipusz
4 maj - 11 maj
-36%
397 zł
254 zł za noc
48 m² Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Lipusz, Lipusz, Polska
Balkon/Patio
Rozpocznij rezerwację
Sprawdź inne

Lipusz: Nasze rekomendacje dla ciebie

Lipusz: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 220 zł za noc

Dom Lipusz
29 kwi - 6 maj
-48%
425 zł
220 zł za noc
48 m² Dom ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Lipusz, Lipusz, Polska
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Lipuszu – poznaj przyrodę i uroki Kaszub

Taka kwatera może być również świetnym miejscem wypadowym do zwiedzania Kaszub. A te przyciągają zarówno niepowtarzalną przyrodą, jak i zabytkami, kuchnią oraz atmosferą.

Dom wakacyjny w Lipuszu. Dużo więcej niż jeziora

To właśnie z myślą o kilku pobliskich jeziorach turyści najczęściej decydują się na kwatery w Lipuszu. Najbliżej miejscowości leży jezioro Skrzynki Duże, Karpno oraz Lubiszewskie. Jest tam też sporo mniejszych akwenów, na przykład Skrzynki Małe czy jezioro Księże. Wszystkie te jeziora są popularne wśród wędkarzy, jednak można w nich też nurkować. Ze względu na to, że są one w malowniczy sposób otoczone gęstymi lasami, warto wynająć małą łódkę i podziwiać przyrodę z wody. Domek letniskowy w Lipuszu często jest wybierany przez kajakarzy – miejscowość może być dobrym pierwszym przystankiem spływu po Kaszubach lub całym Pomorzu. Okolice miasteczka spodobają się również rowerzystom, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Jednak wybierając noclegi w Lipuszu, można liczyć nie tylko na naturalne atrakcje. Jest i co zwiedzać – warto odwiedzić na przykład w Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego. Znajduje się tam ponad 300 eksponatów, a wśród nich dawne maszyny rolnicze czy wyposażenie starych domów. Jedną z największych atrakcji jest natomiast wóz strażacki z początku XX wieku. Również sama siedziba muzeum jest ciekawa – placówka znajduje się w niepełniącym już sakralnych funkcji kościele z połowy XIX wieku. Ciekawym zabytkiem w Lipuszu jest także kościół św. Michała Archanioła.

Wakacje w Lipuszu – odkryj ciekawe okolice miejscowości

Jeśli celem dla Ciebie są po prostu wakacje na wsi, to w Lipuszu z pewnością znajdziesz wszystko, czego szukasz, a zatem ciszę, spokój oraz świeże powietrze. Jednak piękne okolice zachęcają każdego, kto zdecydował się na nocleg w Lipuszu, do zobaczenia pobliskich terenów. Warto poświęcić trochę czasu na okoliczny rezerwat przyrody Wda – Trzebiocha oraz Wdzydzki Park Krajobrazowy. W obu tych miejscach można znaleźć niespotykaną na Pomorzu i Kaszubach faunę oraz florę. Jednak decydując się dom wakacyjny w Lipuszu, warto pamiętać, że Kaszuby to nie tylko natura, ale również piękne, zabytkowe miasta. Warto wspomnieć choćby o Kościerzynie, którą od Lipusza dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów. To jedno z największych i najstarszych miast Kaszub, a jego historia sięga jeszcze XIII wieku. Warto tam zobaczyć piękny rynek, w którym zachował się średniowieczny układ ulic. W mieście warto zatrzymać się nieco przy gotyckich i neogotyckich kościołach, ale również zarezerwować czas na muzea. W Kościerzynie działa między innymi Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Ziemi Kościerskiej i Muzeum Akordeonu. Równie interesująca jest ekspozycja niewypałów z czasów I i II wojny światowej. W pobliżu leży również Bytów. W miejscowości warto zobaczyć zamek krzyżacki z XV wieku i Muzeum Zachodniokaszubskie. Jednym z najsłynniejszych zabytków miasta jest także wieża – jedyny zachowany fragment kościoła św. Katarzyny. Podczas urlopu w Lipuszu można wybrać się też wycieczkę do Kartuz lub Trójmiasta. Dom wakacyjny w Lipuszu to zatem doskonała propozycja nie tylko dla miłośników błogiego relaksu na wsi, ale również zabytków i wycieczek po historycznych miastach.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag