Noclegi i apartamenty wakacyjne w Ocyplu - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Ocyplu - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Ocyplu

Ocypel
Dowolne daty
Goście
Ocypel
Dowolne daty
Goście
wakacje na wsi mają bez wątpienia wiele uroku. Można zwolnić nieco tempo oraz zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku i codziennych problemach. Zarówno fauna, jak i flora polskich wsi znakomicie poprawia nastrój. Tak właśnie jest w Ocyplu.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Wypad z futrzakiem: zarezerwuj nocleg w lokalizacji Ocypel przyjazny zwierzętom – zaplanuj najbliższy wypad!

Dom Przyjazny zwierzętom Ocypel
444 zł za noc
Dom ∙ 8 gości ∙ 3 sypialnie
Ocypel, Lubichowo, Polska
Rozpocznij rezerwację
Sprawdź inne oferty

Wybrane noclegi z balkonem

Malownicza eskapada: Ocypel - wspaniałe widoki czekają. Zarezerwuj nocleg z prywatnym balkonem!

Dom Balkon Ocypel
1.454 zł za noc
Dom ∙ 12 gości ∙ 4 sypialnie
Ocypel, Lubichowo, Polska
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Ocyplu - natura, lasy i jeziora

Powietrze w Borach Tucholskich jest wyjątkowo czyste, krajobrazy malownicze, a na niebie nieraz można zobaczyć bielika, bociana czy czaplę. Apartamenty i domki wakacyjne w Ocyplu będą więc dobre dla każdego - rodziny będą mogły się cieszyć spokojem, młodzi ludzie odpoczną nad brzegiem jeziora, a wędkarze i rowerzyści będą się mogli spokojnie oddać swojej pasji.

Dom wakacyjny w Ocyplu - wypoczynek nad pięknym jeziorem

110-hektarowe jezioro Wielki Ocypel uznawane jest za największą atrakcję tej miejscowości. Nad akwenem znajdują się urocze, piaszczyste plaże. Można na nich po prostu wypoczywać i podziwiać piękne widoki. Równie dobrze można się zdecydować na piesze wycieczki wokół jeziora. Najpopularniejsza ścieżka ma nieco ponad 8 kilometrów i gwarantuje dużo świetnych widoków. Decydując się na noclegi w Ocyplu, warto także spędzić nieco czasu na wodzie w aktywny sposób. Ciekawą propozycją jest na przykład wynajęcie niewielkiej łodzi i podziwianie jeziora od strony wody. A jest co oglądać - widoki są piękne, a na akwenie znajdują się aż trzy wyspy. Jezioro można przepłynąć również kajakiem lub rowerkiem wodnym. Po zejściu na ląd warto z kolei przesiąść się na rower i zwiedzić najbliższą okolicę z perspektywy dwóch kółek.

Wakacje w Ocyplu - co zobaczyć w okolicach?

Dom wakacyjny w Ocyplu warto wynająć także po to, by zobaczyć piękne okolice tej malowniczej miejscowości. W pobliżu znajduje się wiele innych jezior, by wymienić chociażby Piaseczno, które od 2001 roku jest rezerwatem przyrody. Akwen jest otoczony borami, przez co do jeziora nie docierają prawie żadne zanieczyszczenia. W efekcie tego wody Piaseczna są niemal przezroczyste. Poza jeziorami, domek wakacyjny w Ocyplu warto wykorzystać do zwiedzenia Borów Tucholskich. To bez wątpienia jeden z największych borów sosnowych w kraju i jeden z najbardziej malowniczych kompleksów leśnych w Polsce. Miejscowość dzieli 56 kilometrów od Parku Narodowego "Bory Tucholskie", zatem można wykorzystać nocleg w Ocyplu, aby przejść się po jego szlakach. W obrębie parku znajdują się niesamowite lasy oraz aż 21 malowniczych jezior. Dobrze jest też zapoznać się z kulturą i tradycją tego regionu. W dużej mierze zamieszkują go Borowiacy Tucholscy - dość zwarta grupa etniczna. Ciągle czasem można usłyszeć ich charakterystyczną gwarę języka kaszubskiego. Borowiacy wykształcili też swój specyficzny styl architektoniczny - w okolicy można się natknąć na drewniane domy ze spadzistymi dachami, które są pokryte dranicą z ręcznie łupanych desek z drewna iglastego. W pobliżu Ocypla znajduje się wiele ciekawych miejscowości - takich jak Starogard Gdański. To jedno z najstarszych miast na całym Pomorzu, w którym warto zobaczyć rynek z XIX- i XX-wiecznymi kamienicami, mury obronne z XIV wieku, historyczne baszty, zabytkowy Pałac Wiechertów z końcówki XIX wieku oraz kościół św. Mateusza z XIV wieku. Dom wakacyjny w Ocyplu pomoże więc nie tylko doskonale odpocząć w regionie znanym z nieskazitelnej przyrody, ale także zobaczyć i zwiedzić mnóstwo wyjątkowo atrakcyjnych miejsc.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag