Noclegi i apartamenty wakacyjne w Orłowie - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Orłowie - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Orłowie

Orłowo
Dowolne daty
Goście
Orłowo
Dowolne daty
Goście
Czemu coraz więcej osób decyduje się na apartamenty bądź domki wakacyjne w Orłowie? Ta dzielnica Gdyni to idealny kompromis pomiędzy kurortem a dużym miastem.
DALSZE INFORMACJE »
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Zadowoleni klienci dzięki dużej ilości rezerwacji
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Doskonałe doradztwo i bezpieczna rezerwacja
Szeroki wybór domów wakacyjnych
Szeroki wybór domów wakacyjnych

Noclegi z tarasem

Piękno zachodu słońca: zarezerwuj swój nocleg w lokalizacji Orłowo z prywatnym tarasem – relaks w pełni!

Bed & Breakfast Balkon/Patio Orłowo
223 zł za noc
Pokój Dwuosobowy typu Superior z widokiem na ogród ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
4.7
„Wybitny“ (75 ocen)
Orłowo, giżycki, Polska
Rezerwuj
Dom Balkon/Patio Orłowo
596 zł za noc
130 m² Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
4.6
„Wybitny“ (8 ocen)
Orłowo, giżycki, Polska
Rezerwuj
Sprawdź inne

Dom wakacyjny w Orłowie. Pomiędzy miastem a naturą

Z jednej strony w pobliżu jest rezerwat z charakterystycznym klifem, a z drugiej molo i wiele atrakcji charakterystycznych dla większych miast. Dom wakacyjny w Orłowie sprawdzi się zatem na wakacje rodzinne, ale będzie świetny także dla każdego, kto chce wypocząć nad polskim morzem, nie rezygnując przy tym z wielkomiejskich wygód.

Dom wakacyjny w Orłowie. Główne atrakcje dzielnicy

To plaża w Orłowie jest oczywiście atrakcją, która najbardziej przyciąga turystów. Jest ona szeroka, piaszczysta i ma opinię jednej z najczystszych w całym Trójmieście. Jest przy tym znacznie mniej zatłoczona niż chociażby plaże w Sopocie. Plaża jednak bynajmniej nie jest jedyną atrakcją Orłowa. W dzielnicy znajduje się również znane molo. Zostało ono wybudowane w czasie I wojny światowej, jednak w latach 30. znacząco je rozbudowano - miało w tym czasie aż 430 metrów długości. Niestety, wielki sztorm pod koniec lat 40. mocno naruszył konstrukcję i obecnie krótsze jest ono o około połowę. Z molo blisko jest do Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza - podczas sezonu można oglądać tam wspaniałe spektakle, choć zdarzają się także koncerty czy pokazy kabaretów. W Orłowie mieści się też promenada Królowej Marysieńki, z której można podziwiać panoramę Zatoki Gdańskiej, a czasem, przy dobrej pogodzie, nawet Półwysep Helski. Miłośnicy literatury z kolei na pewno odwiedzą Domek Żeromskiego. To tam słynny pisarz spędzał niegdyś wakacje. Dziś mieści się tam mała wystawa poświęcona Stefanowi Żeromskiemu. Inne zabytki Orłowa to zespół pałacowo-parkowy Kolibki ze stadniną koni oraz 50-metrowa wieża z tarasem widokowym.

Wakacje w Orłowie. Natura w okolicy

Nocleg w Orłowie, niezależnie od tego, czy wybierzesz duże, wolnostojące domy, czy bardziej kwatery w mieście, warto wykorzystać, by podziwiać okoliczną naturę. W pobliżu Orłowa znajduje się rezerwat przyrody Kępa Redłowska z bardzo ciekawą fauną i florą. To tam zobaczysz stromy i pięknie wyglądający Klif Orłowski. Zdecydowanie warto obejrzeć go z bliska, choć można go również oglądać z gdyńskiego molo. Oczywiście decydując się na nocleg w Orłowie, dobrze jest wybrać się do centrum miasta. Warto wiedzieć, że Gdynia została zbudowana w międzywojniu - stąd też miasto bogate jest w unikatowe zabytki architektury modernistycznej. To także miasto wyjątkowych muzeów. Możesz zwiedzić tam na przykład Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Emigracji czy Muzeum Miasta Gdyni. Kolejnym punktem obowiązkowym jest z pewnością Molo Południowe, przy którym zacumowane są okręty muzealne, jak niszczyciel ORP Błyskawica czy żaglowiec Dar Pomorza. Ponadto wypływają stamtąd także czynne statki i tramwaje wodne, dzięki którym można dopłynąć do Helu czy Jastarni. Domek wakacyjny w Orłowie pozwoli też zobaczyć liczne atrakcje Gdańska, na przykład bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, największy ceglany kościół na świecie, czy fontannę Neptuna. Noclegi w Orłowie warto także wykorzystać, by zobaczyć Sopot. Miasto ma najdłuższe drewniane molo w Europie, które mierzy ponad 500 metrów. Ten kurort jest również znany z licznych barów, restauracji, klubów i kawiarni. Dom wakacyjny w Orłowie to zatem świetne miejsce, aby odpocząć nad Bałtykiem, ale i poznać liczne atrakcje Trójmiasta.

Kolejne kierunki

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag