Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Cieszynie - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Cieszynie - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Cieszynie

Cieszyn
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 15
DALSZE INFORMACJE »

Cieszyn: Nasze rekomendacje dla ciebie

Willa Cieszyn
-35%
1 kwi - 8 kwi
90 m² Willa
5 2
Cieszyn, Cieszyński, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 415 zł 641 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Willa Balkon/Patio Cieszyn
-35%
1 kwi - 8 kwi
Balkon/Patio
90 m² Willa
5 2
Cieszyn, Cieszyński, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 415 zł 641 zł
za noc
Sprawdź inne

Dom wakacyjny w Cieszynie - niezapomniane wakacje na styku dwóch kultur

Cieszyn słynie z wyjątkowego położenia: część miasta leży w obrębie Polski, część znajduje się w Czechach. Warto odwiedzić to niezwykłe miasto na pograniczu, by lepiej poznać kulturę i historię tego szczególnego regionu.

Dom wakacyjny w Cieszynie - jakie zabytki warto odwiedzić?

Cieszyn to miasto pełne interesujących zakątków. Decydując się na zakwaterowanie w Cieszynie, warto odwiedzić najciekawsze z nich. Pobyt na polsko-czeskim pograniczu nie może obejść się bez spaceru po cieszyńskim rynku. Jego historia sięga XV wieku, a dziś można zobaczyć tam między innymi Dom Narodowy czy ratusz. W centrum rynku znajduje się XVIII-wieczna studnia zwieńczona figurą św. Floriana. To nie jedyny tego rodzaju obiekt, który stanowi znak rozpoznawczy miasta. Podczas pobytu w Cieszynie warto zobaczyć Studnię Trzech Braci, której historia sięga XV wieku. Jej powstanie wiąże się również z początkami Cieszyna. Według legendy to tam po długiej rozłące spotkało się trzech braci: Bolko, Leszko i Cieszko. Decydując się na nocleg w Cieszynie, warto odwiedzić też Stary Targ. Ten niewielki plac urzeka gotycką figurą Madonny umieszczoną na wysokim cokole. Po długim dniu zwiedzania komfortowy dom wakacyjny w Cieszynie zapewni Ci relaks i spokojny wypoczynek w świetnej atmosferze. Kwatery w Cieszynie są dobrze wyposażone, a wiele z nich daje możliwość korzystania ze zmywarki, pralki czy mikrofalówki. Wszystko po to, by na wakacjach poczuć się tak jak we własnym domu!

Między Polską a Czechami - odkryj urok wielokulturowego miasta

Cieszyn to miasto, w którym łączą się kultury i historie dwóch krajów. Planując noclegi w Cieszynie, warto wybrać się w miejsce, w którym można poczuć tę atmosferę w szczególny sposób. Mowa o Moście nad Olzą, który bez wątpienia stanowi jeden ze znaków rozpoznawczych miasta. Przeprawa nazywana jest też Mostem Przyjaźni, co znakomicie podsumowuje relacje między mieszkańcami polskiego i czeskiego Cieszyna. Dom wakacyjny w Cieszynie to świetna okazja, by zobaczyć również drugie oblicze miasta, które leży w obrębie Czech. Podczas wizyty w czeskim Cieszynie warto skosztować lokalnego piwa w jednym z licznych pubów. Pod względem zabytków to polska strona miasta jest znacznie bogatsza. W czeskiej części miasta można natomiast podziwiać XIX-wieczną oraz modernistyczną zabudowę. Warto również zobaczyć zabytkowy kościół Najświętszego Serca Jezusowego i synagogę Szomre-Szabos.

Kwatera w Cieszynie - aktywne wakacje na łonie natury

Jeśli chcesz cieszyć się urokami okolicznej przyrody, dobrym wyborem będą kwatery w Cieszynie na obrzeżach miasta. Bliskość natury, świeże powietrze i beztroska atmosfera relaksu to świetny przepis na udane wakacje. Na Casamundo bez trudu znajdziesz dom wakacyjny w Cieszynie utrzymany w charakterystycznym stylu typowym dla lokalnej zabudowy. Kameralne drewniane domki z tarasem spodobają się podróżnikom, którzy cenią możliwość podziwiania imponujących widoków bez opuszczania kwatery. Apartamenty w Cieszynie na obrzeżach miasta to świetna okazja, by poznać okolicę. Ta lokalizacja spodoba się fanom trekkingu i osobom planującym rowerowe wakacje. W obrębie miejscowości nie brakuje dobrze oznakowanych szlaków. Co ciekawe, na terenie miasta znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody: Kopce, Lasek Miejski nad Puńcówką oraz Lasek Miejski nad Olzą. Oprócz rzadkich roślin można spotkać tam czaple, salamandry czy żmije zygzakowate. Kwatera w Cieszynie to dobra baza wypadowa dla osób planujących aktywny urlop na jednośladach. Warto wybrać się na wycieczkę Głównym Karpackim Szlakiem Rowerowym lub przechodzącym przez Cieszyn międzynarodowym szlakiem rowerowym Kraków - Morawy - Wiedeń. Bez względu na to, czy preferujesz aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół, czy wolisz beztroskie spacery wśród zabytkowej architektury, domek wakacyjny w Cieszynie to świetny pomysł na niezapomniany urlop!

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Cieszynie?

Najpopularniejszym typem zakwaterowania w Cieszynie są apartamenty i apartamenty. Dzięki ponad 15 ofertom noclegów, od zarezerwowania idealnego miejsca dzieli Cię zaledwie jeden klik.

Ile kosztują noclegi w Cieszynie?

Ceny w Cieszynie rozpoczynają się od 244 zł za noc. Warto rozważyć tu apartamenty (73 m²) lub apartamenty (71 m²).

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Cieszynie. Przeciętnie apartamenty są idealne dla 5 gości.

image-tag