Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - CASAMUNDO
Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lublińcu - CASAMUNDO base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lublińcu - CASAMUNDO

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Lublińcu

Lubliniec
Dowolne daty
Goście
Dostępne kwatery wakacyjne: 27
DALSZE INFORMACJE »

Lubliniec: Nasze rekomendacje dla ciebie

Bed & Breakfast Lubliniec
Pokój trzyosobowy
3 1
Lubliniec, lubliniecki, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 188 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi przyjazne dla zwierząt

Pokój gościnny Przyjazny zwierzętom Lubliniec
Przyjazny zwierzętom
12 m² Pokój gościnny
2 1
Lubliniec, lubliniecki, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 200 zł
za noc
Sprawdź inne oferty

Noclegi Lubliniec - historia i położenie miasta

Lubliniec jest miastem leżącym w województwie śląskim nad rzekami Lublinicą oraz Małą Panwią, na południowy-zachód od Częstochowy i na południe od Olesna. Wokół miasta rozciągają się Lasy Lublinieckie, które są jednym z największych kompleksów lasów w Polsce. Sięgają one aż po Opole. W okolicach miasta znajduje się Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą. Noclegi Lubliniec to więc propozycja skierowania do wszystkich tych, ktorzy cenią sobie wypoczynek wśród natury. Warto przy okazji wybrać się również do okolicznego Szczedrzyka.

Lubliniec jest jednym z najstarszych miast Śląska. Pierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z lat 1295-1305. Przypuszcza się, że miasto zostało założone przez Władysława Opolczyka na szlaku handlowym między Wrocławiem a Krakowem około 1272 roku. Niedługo potem, bo w 1277 roku rozpoczęto budowę ratusza miejskiego oraz kościoła pw. św. Mikołaja. Już dziś zarezerwuj noclegi Lubliniec i odkryj z nami to historyczne miasto.

Zabytki i inne atrakcje turystyczne Lublińca

W Lublińcu zachowało się wiele ciekawych zabytków. Do najważniejszych zaliczyć trzeba kościoły, między innymi kościół św. Mikołaja wybudowany w latach 1576-1579, drewniany kościół św. Anny pochodzący z 1653 roku, a przebudowywany w roku 1754 oraz w roku 1999-2001. Ten wspaniały obiekt sakralny leży na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego. Noclegi Lubliniec dostępne na naszej stronie internetowej sprawią, że Państwa pobyt w tym mieście na pewno będzie należał do udanych. Kolejnym interesującym zabytkiem, jakie należy zobaczyć wybierając się w te rejony, jest kościół Podwyższenia Krzyża Świętego wybudowany w 1505 roku, przy którym w 1661 roku założono szpital. W mieście znajduje się jeszcze wiele innych atrakcji. Polecamy dostępne na naszej stronie noclegi Lubliniec, które zapewnią komfort po aktywnym dniu.

Jakie są najpopularniejsze typy zakwaterowania w Lublińcu?

Hotele i bed & breakfast to zakwaterowania najczęściej wybierane przez podróżnych w Lublińcu. Z ponad 27 obiektami, na pewno znajdziemy nocleg idealny dla ciebie.

Ile kosztują noclegi w Lublińcu?

Ceny w Lublińcu rozpoczynają się od 97 zł za noc. Warto rozważyć tu hotele (26 m²) lub bed & breakfast (18 m²).

Czy oferujecie przyjazne zwierzętom hotele w Lublińcu?

Jeśli podróżujesz ze swoim czworonogiem, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie: hotele to najbardziej przyjazne zwierzętom typy zakwaterowania w Lublińcu. Przeciętnie koszt takiego noclegu to 317 zł za noc.

Czy oferujecie noclegi odpowiednie dla podróżujących w grupie?

Jak najbardziej oferujemy zakwaterowanie dla grup w Lublińcu. Przeciętnie hotele są idealne dla 2 gości.

image-tag