Noclegi i apartamenty wakacyjne w Pszczynie - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Pszczynie - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Pszczynie

Pszczyna
Dowolne daty
Goście
Pszczyna, piękne miasto leżące w Kotlinie Oświęcimskiej, samą swoją lokalizacją zachęca do odwiedzin. Część miasta usytuowana jest nad rzeką Pszczynką a część zalicza się już do Doliny Górnej Wisły.
DALSZE INFORMACJE »

Wybrane noclegi z balkonem

Malownicza eskapada: Pszczyna - wspaniałe widoki czekają. Zarezerwuj nocleg z prywatnym balkonem!

Apartament  Pszczyna
24 lut - 2 mar
-15%
876 zł
743 zł za noc
150 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
5.0
„Znakomity“ (2 ocen)
Pszczyna, Pszczyna, Polska
Balkon
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Apartamenty Pszczyna - poznaj uroki województwa śląskiego

Apartamenty Pszczyna oferują wyjątkowy klimat oraz historyczną ważność - miasto przez lata było siedzibą Księstwa Pszczyńskiego. Stosunkowo blisko znajduje się Pogórze Cieszyńskie oraz Beskid Śląski. Ma to znaczenie zarówno klimatyczne, jak i jest ważnym argumentem dla turystów, bowiem wybierając tutajsze apartamenty Pszczyna zapewniają sobie doskonały dojazd do popularnych górskich miejscowości. Pszczyna noclegi oferuje w różnych dzielnicach, jednak każda z nich pozostaje pod wpływem mikroklimatu, jaki zapewnia Zbiornik Goczałkowicki, który zapewnia także komfort klimatyczny przez blisko połowę roku. Pszczyna noclegi oferowała kupcom już w czasach średniowiecza - tędy przebiegał szlak handlowy z Rusi przez Kraków aż na Morawy. Jednak pierwsza wzmianka o mieście pochodzi dopiero z 1303 roku. To także decyzja Kazimierza Sprawiedliwego sprawiła, że okoliczne tereny zaliczane są do terenów śląskich, a nie małopolskich. Wybierając na wypoczynek apartamenty Pszczyna, zapewniasz sobie niezapomniane wakacje w województwie śląskim. W niewielkim miasteczku warto zwiedzić liczne budowle sakralne, udać się na urzekający Rynek czy zwiedzić Muzeum Zamkowe oraz Muzeum Prasy Śląskiej. Miejscowy cmentarz żydowski ma zachowany dom przedpogrzebowy oraz 250 macew. W mieście znajduje się także Zagroda Wsi Pszczyńskiej czyli skansen, w którym zgromadzono chałupy mieszkalne, młyny czy budynki gospodarskie. Z kolei Zamek Pszczyński, czyli dawna siedziba książąt Hochberg von Pless, przyciąga turystów doskonale zachowanym parkiem oraz niezniszczoną wskutek działań wojennych zabudową i oryginalnym umeblowaniem, należącym do właścicieli zamku. Główny wjazd do zamku stanowi Brama Wybrańców. Do dnia dzisiejszego parter rezydencji stanowi apartament cesarza Austrii Wilhelma II z początku XX wieku.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag