Listy Życzeń
Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Rybniku - Casamundo base64Hash Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Rybniku - Casamundo

Znajdź najlepsze noclegi i apartamenty w Rybniku

Rybnik
Dowolne daty
Goście
Składający się 27 dzielnic Rybnik zajmuje 14. pozycję na liście największych pod względem powierzchni miast na terenie całego kraju, stanowiąc również centralny ośrodek aglomeracji rybnickiej. Leży na południu Polski, na terenie województwa śląskiego.
DALSZE INFORMACJE »

Wybrane noclegi z balkonem

Hotel apartamentowy Balkon Rybnik
Pokój Dwuosobowy typu Deluxe z balkonem ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 175 zł
za noc
Apartament Balkon Rybnik
-15%
25 lut - 4 mar
47 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
5,0 / 5,0
„Znakomity“
od 252 zł 297 zł
za noc
Apartament Balkon Rybnik
45 m² Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,8 / 5,0
„Znakomity“
od 313 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Noclegi z tarasem

Pokój gościnny Balkon/Patio Rybnik
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,3 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 250 zł
za noc
Bed & Breakfast Balkon/Patio Rybnik
Pokój Dwuosobowy typu Deluxe z wanną ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,6 / 5,0
„Wybitny“
od 365 zł
za noc
Pokój Balkon/Patio Rybnik
35 m² Pokój ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,4 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 420 zł
za noc
Sprawdź inne

Domy wakacyjne z ogrodem

Bed & Breakfast Ogród Rybnik
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,7 / 5,0
„Wybitny“
od 300 zł
za noc
Hotel apartamentowy Ogród Rybnik
Pokój dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami przystosowany dla osób niepełnosprawnych ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 260 zł
za noc
Hotel apartamentowy Ogród Rybnik
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
4,2 / 5,0
„Bardzo dobry“
od 180 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Rybnik: Nasze rekomendacje dla ciebie

Rybnik: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 175 zł za noc

Hotel apartamentowy Rybnik
Pokój trzyosobowy ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Rybnik, Rybnik, Polska
3,9 / 5,0
„Dobry“
od 289 zł
za noc
Willa Rybnik
20 m² Willa ∙ 20 gości ∙ 6 sypialni
Rybnik, Rybnik, Polska
4,5 / 5,0
„Wybitny“
od 2.000 zł
za noc
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Rybniku - śląskie wakacje pod żaglami

Przez miasto przepływają dwie rzeki: Nacyna i Ruda, a także kilka niewielkich potoków. Turyści zatrzymujący się na nocleg w Rybniku od razu zauważą górującą nad miastem Grzybówkę, która mierzy 291 metrów n.p.m. i jest najwyższym wzniesieniem w okolicy. Dla wielu fanów aktywnego wypoczynku komfortowo urządzony dom wakacyjny w Rybniku to przede wszystkim okazja, aby zafundować sobie niezapomniane wakacje żeglarskie. Jedną z największych miejskich atrakcji jest Zalew Rybnicki, będący popularnym miejscem rekreacyjnym dla mieszkańców miasta i gości przyjeżdżających tu na urlop. Ciekawostką jest fakt, że sezon żeglarski jest tu najdłuższy w Polsce, ponieważ zbiornik nigdy nie zamarza. Osoby, które lubią i potrafią żeglować, mogą zarezerwować dom wakacyjny w Rybniku i sprawdzić swoje umiejętności podczas organizowanych na Zalewie zimowych regat.

Dom wakacyjny w Rybniku - dobry pomysł na miejski wypoczynek

Dogodnie zlokalizowane apartamenty w mieście spodobają się amatorom długich spacerów. Dla miłośników historii, zainteresowanych poznawaniem rybnickiego dziedzictwa, stylowe apartamenty w Rybniku stanowią dobrą okazję do podziwiania, jak harmonijnie przeplata się w tym mieście historia i współczesność. Ślady obecności człowieka na tym terenie sięgają czasów prehistorycznych, a na podstawie odkrytych przedmiotów archeologiczny uważają, że w czasach rzymskich tubylcy handlowali z celtyckimi plemionami. Współczesna nazwa miasta wywodzi się z okresu, gdy podstawowym źródłem utrzymania dawnych mieszkańców tego terenu było rybactwo. Rybnik to nic innego niż staw, w którym prowadzona jest hodowla ryb. Dla wielu gości rezerwujących noclegi w Rybniku dużym zaskoczeniem jest fakt, że w miejscu zabytkowego rynku, z urokliwymi mieszczańskimi kamieniczkami, w epoce przedindustrialnej znajdował się staw hodowlany.

Rybnik i okolice - wakacje w zielonym mieście

Rybnik określany w latach międzywojennych miastem kwiatów i ogrodów, to laureat konkursu Zielone Miasto 2000. Nic dziwnego - znajduje się tu wiele parków i lasów. Najsłynniejszy to Park Krajobrazowy "Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich", który chroni tereny lęgowe ptaków i siedliska rzadkich roślin błotnych i wodnych. Kameralne domki wakacyjne w Rybniku cieszą się sporym zainteresowaniem wędkarzy. Zalew Rybnicki dzięki sztucznemu zarybianiu stanowi jedno z najlepszych w Polsce stanowisk do poławiania dużych ryb. To idealna lokalizacja na wakacje wędkarskie pełne sukcesów i... niespodzianek. Pobito tu wiele krajowych rekordów wędkarskich, a kilka lat temu udało się złowić nawet piranię.

Rybnik - dogodna baza wypadowa dla krótkich i dłuższych wycieczek

W Rybniku nie ma czasu i miejsca na nudę. Lokalizacja miasta i walory turystyczne okolic po prostu sprzyjają dobrej zabawie. Mając do swojej dyspozycji dom wakacyjny w Rybniku, trzeba koniecznie pojechać do Rud. Zachował się tam pocysterski zespół klasztorno-pałacowy z jednym z największych na terenie całego kraju parków w stylu angielskim. Podczas pobytu warto na kilka godzin zostawić przytulny domek wakacyjny w Rybniku i wybrać się na wycieczkę do zabytkowej Kopalni "Ignacy" w Niewiadomiu, na terenie której znajduje się wieża widokowa. Jeżeli zarezerwujesz nocleg w Rybniku z myślą, że chcesz zatrzymać się w tym urokliwym mieście na dłużej, sprawdź na mapie, gdzie warto się wybrać, aby urozmaicić sobie pobyt. Niedaleko stąd do Żor, Wodzisławia Śląskiego i Gliwic, a także zaledwie 30 kilometrów do Ostrawy, do której warto pojechać, aby skosztować smakowitej czeskiej kuchni.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag