Noclegi i apartamenty wakacyjne w Kielcach - Casamundo base64Hash Noclegi i apartamenty wakacyjne w Kielcach - Casamundo

Noclegi i apartamenty wakacyjne w Kielcach

Kielce
Dowolne daty
Goście
Kielce
Dowolne daty
Goście
Kielce to miasto leżące w Górach Świętokrzyskich, przecięte rzeką Silnicą. Noclegi w Kielcach to świetna baza, z której można wyruszyć na piesze wycieczki po niewysokich, górskich szczytach oraz odkrywać zabytki rozsiane w pobliskich miejscowościach.
DALSZE INFORMACJE »

Noclegi z wifi

Pozostań w kontakcie: w Kielcach - przeglądaj obiekty wakacyjne z szybkim internetem.

Apartament  Kielce
16 lis - 23 lis
-10%
379 zł
342 zł za noc
60 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Kielce, Kielce, Polska
wifi
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Kielce: Nasze rekomendacje dla ciebie

Kielce: Odkryj najlepsze oferty na Twoje następne wakacje - od 420 zł za noc

Apartament Kielce
7 paź - 14 paź
-64%
1.176 zł
420 zł za noc
60 m² Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Kielce, Kielce, Polska
Rozpocznij rezerwację
Zobacz wszystkie oferty

Dom wakacyjny w Kielcach - sposób na udany wypoczynek

Miasto jest ciche i przyjazne, co sprawia, że dom wakacyjny w Kielcach często wybierany jest przez całe rodziny. Miłośnicy natury powinni wybrać się na Kadzielnię, czyli najbardziej znany kielecki rezerwat przyrody nieożywionej. Przebiega przez nią czerwony szlak miejski. Co ciekawe, to największe skupisko grot i jaskiń w okolicy jest umiejscowione praktycznie w centrum miasta. To tutaj można natrafić na jedyną w kraju lodową ścianę wspinaczkową. Kadzielnia zyskuje popularność zwłaszcza wśród fanów jaskiń. Razem z przewodnikiem można tu zwiedzić 140-metrową grotę Szczelinę. Inną atrakcją dla grotołazów będzie znajdująca się w pobliskich Chęcinach jaskinia Raj, nazywana diamentem regionu świętokrzyskiego. Pozostając w Chęcinach, warto odwiedzić tamtejszy zamek, według legend nawiedzony przez Białą Damę. Budowlę można zwiedzać także po zmroku, podczas pokazów ognia.

Dom wakacyjny w Kielcach - zainspiruj się miejskim klimatem

Kielce obfitują w zabytki. Wybierając nocleg w Kielcach, będziesz mieć okazję do zwiedzenia Muzeum Narodowego, które znajduje się w Pałacu Biskupów Krakowskich. Budowla ta pochodzi z XVII wieku i wznosi się na Wzgórzu Zamkowym. Jeszcze starszym zabytkiem jest kielecka bazylika, której początki sięgają XII wieku, chociaż po renowacjach utrzymana jest w barokowym stylu. Na uwagę zasługuje również najstarsza kielecka świątynia, czyli kościół św. Wojciecha, w której znaleźć można obrazy współautora Panoramy Racławickiej, Jana Styki. Po zwiedzaniu zabytków warto skierować się na ulicę Sienkiewicza, która jest głównym deptakiem Kielc. Zregenerujesz tutaj siły w jednym z wielu lokali gastronomicznych i wsłuchasz się w gwar miasta. Latem odbywa się tu święto ulicy, czy tak zwane budzenie Sienkiewki. Warto dodać, że ten reprezentacyjny deptak jest częścią jednej z najdłuższych ulic w Polsce, dzięki czemu idealnie nadaje się na miejski spacer. Z kolei na fanów aktywności, oprócz wielu tras rowerowych, czeka stok narciarski.

Wakacje w mieście? Wybierz Kielce!

Dom wakacyjny w Kielcach to idealna opcja dla całych rodzin, które zechcą spędzić niezapomniany wypoczynek w mieście. Kielce to miasto, w którym rozrywka i atrakcje czekają na każdym kroku. Najmłodszym przypadnie do gustu Muzeum Zabawek i Zabawy, w którym prezentowane są zabawki z całego świata. Młodzi wczasowicze nie przejdą obojętnie obok Energetycznego Centrum Nauki, w którym poprzez interakcję i zabawę można przyswoić sporą dawkę wiedzy. Kolejnym obowiązkowym punktem na edukacyjnej mapie Kielc jest Centrum Geoedukacji. Można tutaj zwiedzić Galerię Ziemi, wirtualną jaskinię oraz skorzystać z kapsuły 5D, która zabierze w fascynującą podróż do wnętrza Ziemi. Natomiast Centrum Nauki Leonardo da Vinci to idealne miejsce dla ciekawych, jak funkcjonuje ludzki organizm. Wiedza ta udostępniana jest w formie multimediów i eksperymentów naukowych, w których z zainteresowaniem biorą udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Bez względu na to, czy wybierzesz kameralne apartamenty w Kielcach, czy razem z rodziną zdecydujesz się na przytulny domek wakacyjny, pobyt w stolicy województwa świętokrzyskiego zapadnie Ci w pamięć.

Inne popularne kierunki wakacyjne

image-tag